Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Son Hangi Kitabı Okudunuz?

• Konbuyu başlatan Reversi
  • Başlangıç tarihi
Georges Perec - Uyuyan Adam

İnsanlardan nefret ettiğin anlamına gelmez bu, ne diye onlardan nefret edesin ki? Ne diye kendinden nefret edesin ki? Keşke insan türüne ait olmak, o dayanılmaz ve sağır edici gürültüyü de beraberinde getirmeseydi; keşke hayvanlar aleminden çıkıp aşılan o birkaç gülünç adımın bedeli, sözcüklerin, büyük tasarıların, büyük atılımların o dinmek bilmeyen hazımsızlığı olmasaydı! Karşı karşıya getirilebilen başparmaklara, iki ayak üstünde duruşa, omuzlar üzerinde başın yarım dönüşüne fazla ağır bir bedel bu. Yaşam denen bu kazan, bu fırın, bu ızgara, bu milyarlarca uyarı, kışkırtma, tembih, coşkunluk, bu bitmek bilmeyen baskı ortamı, bu sonsuz üretme, ezme, yutma, engelleri aşma, durmadan ve yeniden baştan yaratma makinesi, senin değersiz varoluşunun her gününü, her saatini yönetmek isteyen bu yumuşak dehşet.
(Alıntıdır)

Platon - Şölen

İ.Ö 416 yılında, ilk tragedyasıyla birincilik kazandığı günün ertesi akşamı, Atinalı tragedya şairi Agathon bir ziyafet verir evinde. Başta Sokrates, Aristophanes ve Alkibiades olmak üzere dönemin ünlü siyasetçilerinin, bilim adamlarının, sanatçılarının ve felsefecilerinin bir araya geldiği bu toplantıda konuşulanlar Platon’un ahlak konulu metinlerinden birine, aşk konusunun sanatla, ahlakla, siyasetle, bilimle ve felsefeyle olan ilişkisinin incelikli bir üslupla ele alındığı; sanatla felsefenin, edebiyatla bilimin içi içe örüldüğü bir edebiyat şaheserine temel olur.

Derin düşüncelerle eğlendirici hikâyelerin karışıp kaynaştığı, sanatın bilin ve felsefeyle buluştuğu bu eser, insana dair en esasi konulardan birini, aşkı el almakta ve Platon felsefe sine olduğu kadar Yunan düşüncesine de bir giriş niteliği taşımaktadır.

(Alıntıdır)

"Kaptan Pis Fred"... Evvelinde "Gece Yarısı Kütüphanesi"ni daha öncesinde ise "Zehirli Dalga" (vs. vs. diye gider. Temmuz ile bu ay içerisinde dersek) kitaplarını okudum. Şuan ise Atomik Alışkanlıklar kitabı bana yârenlik yapıyor.

Güngezgini - Fabia Moon & Gabriel Ba

Görseli

Konusu
Hayatınızın gerçekten başladığı gün hangisiydi? Hayatınız, 21 yaşında, hayalinizdeki kızla tanıştığınızda mı başladı, yoksa 11 yaşındaki ilk öpücükle mi? Çocuğunuzun doğumuyla mı, yoksa ilk gençlik yıllarınızda hayatınızı nasıl yaşayacağınıza karar verdiğiniz anda mı?

İnsanların ölüm haberlerini senaryolaştırıp gazetede yayımlayarak ekmeğini kazanan bir yazarın öyküsü. Toplamda 8 öykü var; kendisi, ailesi ve dostları arasında geçiyor olaylar ve hepsinin sonunda ana karakter ölüyor. Günlük hayatta çok sıradan gözüken birçok şeyin aslında mucize olduğu anlatılmak istenmiş. Psikoloji tutkunu biri olarak en sevdiğim kısımlar karakterin iç yüzleşmesinin olduğu sahnelerdi elbette.

Hasta - Timothe Le Boucher

Görseli

Konusu
Polisler, gece sokakta elinde bıçak, üzeri kanla kaplı dolanan bir genç kızı yakalar. Kızın evine gidildiğinde ise bir dehşet manzarası onları bekliyordur: Tüm ailesi katledilmiştir... 6 yıl sonra, bu katliamdan sağ kurtulan tek kişi Pierre Grimaud komadan uyanır. Yatağa bağlı, hafıza kaybına uğramış ve kafası oldukça karışık bu genç adam, kriminoloji uzmanı psikolog Anna Kieffer ile terapiye başlar. Anna, seansları sırasında, hastasının olay gecesine dair anılarını tekrar canlandırmaya çalışır. Pierre, ona kâbuslarına giren "siyahlı bir adam"dan bahseder ancak doktor bunun travma sonrası beyninin geliştirdiği bir savunma mekanizması olduğunu düşünmektedir. Seanslar ilerledikçe Anna, Pierre'in duyarlı ve zeki biri olduğunu fark ederken adım adım aralarında özel bir ilişki gelişir. Anna Kiefer, bu hastanın hayatını ne derece değiştireceğinin henüz farkında değildir...

Adamın "Kaybolan O Günler" çizgi romanından çok etkilendiğim için bunu sipariş etmiştim, psikolojik gerilim bakımından ondan çok daha ağırdı, bazı sayfaları çevirirken biraz korkarak okusam da tam benim dişime göreydi.😍 Sonlara doğru açıklanmayan bir mantık hatası var gibiydi, okuyup hatırlayan birilerini bulursam soracağım bakalım. Bu çizgi romanları Tortuga'dan bir üye sayesinde keşfettim, görmese de sağ olsun, var olsun.💐 Elinize aldıktan sonra bitirene kadar bıraktırmayacak kadar sürükleyici ve keyifli öyküler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık