Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] En Sevmediğiniz Çizgi Roman Karakterleri

Öyleyse ben başlayayım.

Sadece comics değil, tüm kurgusal seriler içerisinde en sevmediğim karakterlerden birisi olan Bruce Banner, namıdiğer Hulk.

Bir hikayede sırf sevgilisi kendisini terk etti diye içinde çocuklarında bulunduğu bine yakın kişiyi öldürüp, ardından onlarca kadınla parti yapıp sefa sürerken kendisini avlamaya gelen Wolverine'ye, ben iyi bir insanım, benim de yaşamaya hakkım var diyebilecek kadar karaktersiz birisi. Sevilecek hiç bir özelliği olmadığı gibi, aksine tam tersini gerektirecek tonla geçmişi olan bir süper kahraman.

Ayrıca Betty Ross, yani She-Hulk için de benzer şeyleri söyleyebilirim
Ultimate Evreni bu arada. O evren zaten bir noktadan sonra yazarların böyle çılgın fikirlerini uygulamaları için ayrılmış gibiydi. Mark Millar zaten en başından beri işlediği karakterleri ana evrendeki versiyonlarından daha sorunlu gösteriyordu ama bir yandan Bendis'in Spider-Man'deki başarısı bu evrenin ve içindeki karakterlerin yine de sevilebilir, sürdürülebilir kılınması için çabaya zorluyordu. Bir noktadan sonra Jeph Loeb kontrolü alınca, oğlunu kaybettikten sonraki birkaç yıllık süreçte yazdığı diğer çizgi romanlar gibi bol kanlı bir şekilde evrene adeta çiviyi çaktı. O noktadan sonra Ultimate evreni yıllarca uzatmaları oynadı diyebiliriz. Bendis ve daha sonra Hickman'ın hala ilgi çekici bir şeyler anlatabilmesi, diğer yazarlar için deneme tahtası olarak kullanılması derken yıllar boyunca editöryal kararlar ve evren içi katastrofik olaylar anlamında öldü/ölmedi sınırında gezdi Ultimate serileri. Ha, şimdi 6 yıldır yok, geri gelse sevinir miyim? Evet :D

Peki bunları bilinçli mi yaptı yoksa hulk formundayken bilinçsiz bir şekilde mi?
Tam olarak bilinçli sayılmaz ancak Hulk tamamen Banner'in duygularını yansıtıyordu.

Sürekli olarak Banner hakkında konuşması bunu gösteriyor en azından. Kaldı ki öyle olmasa bile yine de fark etmiyor.

Evet ama orijinal çıkışı filmler. Bu yüzden genel olarak sinema karakteri diye geçiyor. Tabi sonradan çizgi romanlarda da yer verilen karakterleri de dahil ediyorsak başka...
Önce Marvel, sonrasında Dark Horse bir sürü çizgi roman çıkartıyor. Dahil etmemek için sebep göremiyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık