Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü Birinci Komutan

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    122
kata marco eşit gibi çünkü kata bm tayfasındaki en güçlü kişi yenişemezler biri saldırıda çok iyi diğeri savunmada.

beckmann ise ayrı seviye. Shanks kadarı var.

Beckman’ı görene kadar Marco
Bu adamın yenilmesinin olay olması lazım.Ya kairoseki takacaksın ya da meyveyi açmamasını rica edeceksin

Buna emin olmak için Marco'nun yerine,Kata ve ya başka bir birinci komutanı koyup,onun ne duruma düşeceğine bakmak gerekiyor.

Böyle peşin hüküm verilmez.
Kata en azından çizik atardı yav o kadar da değil. Marco'yu, zoro'ya iş yaptırıcam diye harcadı oda. Herif Mf de de aşırı büyük iş yapmamıştı ama wano da rezil rüsva oldu. Marco dan en az beklentisi olan adam king'i alacak diyordu. Ben king'i alır üstüne yonko'ya yardıma gider diyordum. Sonuç belli...

Zoro King'e ne zaman Enma'yla saldırdı da Enma ibaresini gördün ?
Kata'nın jet culverin durdurmasıyla bahsettiğimiz olay hakkında bir bağlantı yok. O başka bir tartışma konusu. Biz iki karakterin base hallerini değerlendirip Zoro'nun Luffy'den iyi performans sergileyip daha güçlü olduğunu belirttik sadece ki gerçekten öyle ;)

King'in istese Kın'ları gömebileceğini adımız gibi biliyoruz ki Momo'yu kaçırmaya gelen Kın'lar zaten tırt olan Kın'lardı. Orada açıkça senaryo işledi. Mf'de Mihawk'ın kendisini durdurmaya gelen Croco, Jinbe gibi adamları yere sermemesi gibi senaryonun işlediği bir şey bu.

Ben de hız konusunda Luffy>Zoro dedim zaten. Zoro>Luffy demişim gibi niye yazıyon anlamadım ? Ama dediğim gibi.. Luffy, Zoro'nun kendisine ayak uydurmayacağı kadar hızlı değil Zoro'dan. Dediğin gibi olsa birçok karakter birçok karaktere ayak uyduramazdı.

Fiziksele abanmış diyorsun kendi ağzınla. King, fiziksel olarak Kata'dan daha güçlü.

Dostum kaptan etkisi söz konusu olsa ya da düşündüğün kadar çok etkisi olsa Marco'nun King'e falan fark atması gerekirdi. Adam Queen'e bile fark atamamış. Queen'in ödülünün Marco kadar olmasının sebebi ise yaptığı silahların hükümet tarafından çok tehlikeli görülmesi. Kaptan etkisi falan değil.

Marco ne kadar uğraştı Bm'yle Allah aşkına ? King ve Queen'le ne kadar savaştı ?

Marco'ya hakili saldırı bile yaptırmadı şerefsiz Oda. Adam salt fiziksel gücüyle dövüşüyor, yeni dünyada her şey olan hakinin "h"sini görmedi adam böyle bir saçmalık olabilir mi ? O fiziksel güce haki eklese çok sağlam bir saldırı gücü olabilir yani.

Kata dolu bir karakter inkar eden taş olur. Ama ilk işlenen karakter her zaman dezavantajlıdır. Kendisinden sonra gelen sağ kolların yükselen güç grafiği ve ödül avantajları var. Ödül gücü tamamen yansıtmasa da mevkidaşına 500m fark atan bir sağ kolla Kata'yı aynı kefeye koymazsın yani. Ama güç grafiğinin yükselmesi daha önemli bir etken. Misal şu an King'le dövüşen Zoro'nun 2 arc sonra Shiryu ile dövüşmesi... King'le Shiryu'nun aynı güçte olması mümkün mü ? Değil. O yüzden her sağ kolu aynı kefeye koymayın diyorum yıllardır. Bunlar içinde amiral alacak kadar güçlü karakterler de olacak çünkü.

King'de, Kata'da ne varsa aynısı çıkmak zorunda değil. İlla ki kıyaslama yapabilmek için... Bir özelliği vardır Kata'ya çok terstir direkt 2-0. Yani nicelik kadar nitelik de önemli. Op'ta 2*2=4 değil dövüş sistemi. Uyanışı olmazsa ileri silahlanması olur. İleri silahlanma olmasa kral hakisi olur vs. Az kaldı zaten görücez King'i.
Shiryuu’yla gerçekten eşleşecekse onun king’den güçlü çıkması şart değil.

King’i sağ kol yapan en büyük etmenler ateşi ve dinazor derisi. Zoro ateş kesiyor ve enma dinazoru geçtim kaidoyu kesebilen bi kılıç. King’in en büyük kozlarını aşması zor olmaz.
Shiryuu’ya karşı ise kaba kuvvetten ziyade görünmezliği yakalayacak kenbunshoku lazım olacak eğer onunla dövüşürse.

Nerede gördün shanks kadar olduğunu ?
sağ kollar kaptanları kadar var eşit olmasalarda bi tık altı. Direkt shanks demedim farkındaysan sonuçta muazzam bir fark yok ya luffy zoro neyse shanks beckman o ayrıca kıstas yaparken yıkıcılığıda kıstas olarak alabiliriz. Zoro mihawk seviyesine gelince ada kesebilir fakat luffyi yapamaz. Diğer karakterlerde de bu tarz kıstaslar alınabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık