Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

E-kitap mı, Basılı Kitap mı?

Hangisini daha sık kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    100
Bozuntuya verme okuyormuş gibi yorum yapsana ben kokusu güzel falan dedim
Kitap kokusu mu........ Kulağa çok erotic geliyor.....
Ben de yorum yaptım diye kitap okumayı çok seviyorum sanılmamıştır umarım. Ben sadece e-kitabın yeterince yaygınlaşmamış olmasını doğru bulmuyorum bulmuyorum o kadar.
E-kitap biraz tuhaf. Matba-yı reddeden şeyhuislam gibi bağzı türko bireyleri bu konuda...............

Kitabın o kokusu , sayfalarına dokunduğundaki pürüzlü his ve o saatlerce elinde tuttuğun kitap ile bağ kurmanın verdiği haz paha biçilemez.
Bir de bunun kitaba veda kısmı var. Son uğurlama kitabı rafa yerleştirecekken içeriğin zihninde süzülmesiyle gelen bir veda hüznü ile kitabı bitirdiğin için gelen hafif gurur oluyor.

Hedonist mode off

Baskılı kitap okuması çok zevkli ama e-kitap daha kolay erişim sağlıyor. Erişimde sıkıntı yaşıyorsanız e-kitap da iş görür.

Kitap kokusu mu........ Kulağa çok erotic geliyor.....

E-kitap biraz tuhaf. Matba-yı reddeden şeyhuislam gibi bağzı türko bireyleri bu konuda...............
Pek kitap okumasam da normal kitap okurken dikkatin daha az dağıldığını kabul ediyorum. Bazıları normal kitaba dokunmayı sayfaları çevirmeyi vs bir hobi olarak da görüyordur ona da okey. (Ben vites değiştirmezsem olmaz abi diyenler gibi :)) )

Ama mesele sadece roman okumak değil. Konuda yazdığı gibi E-kitapta arama gibi bir özellik var, ileride kütüphanelerin büyük bölümü ders çalışma ve araştırma yapmak için ayrılmasına yol açar vs.
Telifi olmayan tüm kitaplar, ansiklopediler, eski dergiler ücretsiz bir platformda toplanabilir. Böylece ufak konularda tartışırken bile googlelamak yerine ufak bir çaba ile kaynak göstererek bilgi sunulur vs. Ve bence tüm bunların olması için e-kitap kullanımının yaygınlaşması gerek.

Bunun için de önce benim gibi kişilerin okuma alışkanlığı edinmesi gerek :D

Son düzenleme:
Pek kitap okumasam da normal kitap okurken dikkatin daha az dağıldığını kabul ediyorum. Bazıları normal kitaba dokunmayı sayfaları çevirmeyi vs bir hobi olarak da görüyordur ona da okey. (Ben vites değiştirmezsem olmaz abi diyenler gibi :)) )

Ama mesele sadece roman okumak değil. Konuda yazdığı gibi E-kitapta arama gibi bir özellik var, ileride kütüphanelerin büyük bölümü ders çalışma ve araştırma yapmak için ayrılmasına yol açar vs.
Telifi olmayan tüm kitaplar, ansiklopediler, eski dergiler ücretsiz bir platformda toplanabilir. Böylece ufak konularda tartışırken bile googlelamak yerine ufak bir çaba ile kaynak göstererek bilgi sunulur vs. Ve bence tüm bunların olması için e-kitap kullanımının yaygınlaşması gerek.

Bunun için de önce benim gibi kişilerin okuma alışkanlığı edinmesi gerek :D
Okuma alışkanlığı baya zor ediniliyor. Hele hele kitleiletişimaraçları bu seviyedeyken, okuyarak tüketim biraz mehh......

Fiyatlarının bu kadar yakın olmasından ötürü basılı kitap almak beni tatmin ediyor. Basılı kitap 20 E-kitabı 16 lira. Ben ne anladım buişten? Baskı ücreti yok, dağıtım ücreti yok, kağıt mürekkep filan yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık