Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Dünya Hükümeti Kaç İmparator Oluşumu Eder?

Dünya Hükümeti Kaç Yonko Oluşumu Eder?

• Kullanılan toplam oy
    351
Şimdi kendi mantığımla hesap edersem, basit matematikle tabiki ;

Yonkou ve tayfası ile eşleşecek kişilere bakarsak ;

İm ve Gorosei'nin gücü tamamen bir bilinmezlik ve gizem içeriyor, ama bana sorarsanız İm direk Roger seviyesi hatta üstü birisi çıkabilir, kendinizi hazırlayın yani buna. Gorosei üyeleride daha aşağıda olsada öyle boş adamlar olmamalı benim mantığımda. Yani herbir Gorosei üyesi 1 amiral eder en azından ( En azından diye düşünüyorum, öyle boş adamlar olduklarını düşünmüyorum )

1 tane Roger seviyesi olabilecek birisi, 5 tane amiral seviyesi adam ve şuanda 3 tanede amiral var. 1 Filo amiralide eklenirse ( Herhangi bir yonkou'ya en azından yakın seviyede olanından anladınız siz ) + Garp ve Sengoku ve 2 tane amiral adayı.

Schibukaileri saymıyorum şuanda, çünkü artık hükümet takımı değiller.

Koramirallere gelecek olursamda içlerinde Karmel Ana'nın '' John gibi birini bünyenize kattık '' diye önplana attığı John Giant gibi sıradan devlerden çok daha güçlü olan bir koramiral var. Wb'den 2 yedi ve aşırı güçlü ataklarla saf dışı kalması bunu kanıtlar. Ronse desen , Wb onun işini bitirmek için Teach'a çaktığı gibi baloncuklu deprem çakıyor, Vista gibi kalibreli bir adam öyle yoldan geçerken saf dışı falan bırakamıyor ( Vista'yı yanındaki 2 adamla tuttu mu? Tuttu, buna karşı arguman gelmesi benim açımdan boş, çünkü öyle kolay lokma olsalar Vista yoldan geçerken teklerdi bu adamı yahu, demekki öyle değil bu net )

Devlerin zaten gücü ortada iken, koramiral olan devler epey farklı seviyede bu gözardı edilmesin. Yani John Giant gibi kalibreli koramirallerin yanı sıra, Ronse gibi onun 1-2 tık altı olan koramirallerde epey güçlü.

Gelelim insan koramirallere. Bunlar schi seviyesinin altında olan kişiler olsada genel olarak, öyle çokta çapsız kişiler değiller. Hepsinde bir Vergo itibarı göremeyiz belki ama ona yakın ve Smoker üstü olan adamlar bunlar, küçümsenecek kişiler değiller yani. Toplamda kaç tane koramiral var bilmiyoruz ama epey fazla sayıda koramiraller. Azar azarda olsa rokushiki ustalıkları ve kılıç ustalıkları mevcut bunların. Kaldıki 2 yıl öncesinden daha güçlü gösterilecekleride bir gerçektir, bu göz ardı edilmesin. Hakinin daha efectif kullanıldığı bu dönemde öyle sanıldığı gibi boş adam değiller.

Yenildikleri adamlara bakarsanız koramirallerin aslında kendilerinden çok daha üst seviye adamlardan ayar yediklerini görürsünüz.

- Yonkou'nun en has adamlarından olacak olan Sabo'nun övdüğü Bastille var ortada, ondan ayar yiyip hemen yenilmesi çok normal.
- Wb'nin güçlü ataklarla aldığı 2 tane güçlü dev olanından koramiral var. Detaylı açıkladım zaten burayı.
- Hancock'un meyve saldırısından tecrübesiyle kurtulan bir Momonga var ki o Momonga'nın yerinde olan birçok kişi tek bile yiyebilirdi, ağzımı açmayayım bu konuda ben.
- Jinbe ile zamanında korsan-denizci kovalamacası yaşayan Strawberry var ki, Jinbe'yi tecrübe etmiş savaşmış birisi olarak gösterildi kendisi için.
- En çaylakları olan Maynard bile Bartolomeo'nun bariyerine kurban gitmiş bu apaçık ortada. Hani Oden'in aşamadığı Bariyer var ya, işte bu çaylak olan adam gerçek gücünü gösteremeden bariyere takılmış, anladınız siz.
- Smoker desen Doflamingo'dan tek yemesi çok normal zaten, 2 yıl içerisinde yeni koramiral tecrübeliğine erişmiş birisi, buna rağmen Law ve Vergo ile kısa süreli kapışması var ki Vergo ile daha uzun götürebilirdi dövüşü istese gösterilene göre.

Gelelim cp0'a. CP9 Lucci bile üst seviye koramiral seviyesiydi zaten. Doberman'dan Momonga'dan ve üstte saydığım koramirallerden aşağı kalır yanı yoktu, atlama sonrası gördüğümüz Vergo'dan alt seviyedeydi ama genede güçlü birisiydi. Cp0'ın en dandik üyesi bile cp9'un en güçlü üyesinden güçlü olmalı mantığı kesinlikle doğru olmalı, öbür türlü bir anlamı kalmıyor çünkü serinin geldiği şu noktada. Yani atlama sonrası Cp0'ın en düşük seviye üyeleri bile babasından koramiral eder buna eminim ben. Cp0'ın ortalamasının koramiral üstü olma ihtimali bile var. Dragon'un '' Cp örgütü ÇOK GÜÇLENDİ lafı '' ve birçok yerde güçlerinin vurgulanması bunu kanıtlıyor aslında. Devrim ordusu komutanlarıda söyleyip vurgulamıştı bunu '' Cp0 ve Donanma karargahı '' diyerek özellikle. Yani cp0, 2 yıl önceki cp9'un çok üstünde bir örgüttür, buna eminim ben.

Seviyelerini tam kestiremesemde Lucci'nin lider olma olasılığı yüksek ve bu adam bence ilk 3 komutandan hemen sonra gelen güç seviyesidir diye düşünüyorum ben. Yani 3 ile 4.komutan seviyesi arası veya direk 4.komutan. Dediğim gibi 3.komutandan sonra gelen güçtür aşağı yukarı.

Şimdi hükümetin gösterilen toplam gücünü tahmin edersek = 1 Roger seviyesi ya da en azından ondan birazcık aşağıda olabilecek potansiyel kişi+ 3 filo amirali seviyesi adam ( Garp, Sengoku, Akaiunu ) + 10 tane amiral seviyesi potansiyeli olan adam ( Gorosei 5'lisi+3 amiral+2 amiral adayı ) + Cp0+ Bir sürü koramiral ( Şuana kadar gösterilen bir sürü koramiral var say say bitmez, dediğim gibi bunlarda etken ) + Birsürü Koramiral altı seviye denizci ( Evet çok önemleri yok koramiral altı seviye adamların ama yonkou'nun isimsiz plebleriyle uğraşırlar işte, çünkü denizci sayısı çok fazla biliyorsunuz )

Birçok kişinin gittiği gibi 2 amiral = 1 yonkou denklemine göre gitsek bile 7-8 tane yonkou KAPTANI çıkıyor buradan hemen hemen ( Ki ben kesinlikle bu şekilde düşünmüyorum, amiralleri sağ kollardan epey güçlü ve yonkou'ya daha yakın görenlerdenim ) Diğer denizcileride açıkladım baya baya güçlü adam var ortada ve cp0 ile birlikte harmanlanınca ve İm'in bilinmezliğiyle beraber ki İm'in çok güçlü olmadığını düşünenlere göre değerlendirsek bile seviyesi kesinlikle filo amiralinden aşağı olmadığını ya da amirallerden aşağı olmadığını hesaba katarsak rahat rahat 8 tane yonkou kaptanı çıkar buradan.

Karşılarında 4 yonkou kaptanı ve ortalama olarak 12 tane as komutan olanlar mevcut ( İşte 1. adamlar 2. adamlar 3.adamlar vs ) , o ilk 3 komutanın toplamda 1 yonkou ettiğini düşünürsek toplamda 12 as komutanın 4 tane daha yonkou kaptanına eşit güç diyebiliriz heralde. ( Etmeme ihtimalide var tabiki.Yani birçok kişiye göre nasıl düşünülüyor bu durum bilmiyorum ama bu şekilde bir ortalama yapayım dedim )

Oldu mu 8 kaptana = 8 kaptan ( En kötü/dandik senaryoya göre bakın bu )

Perospero , Snack, Oven, Daifuku, Tamago,Amande, Pekoms gibi has adamlarla birlikte uçan altılı gibi adamlarıda hesaba katarsak ve Shanks'ın tayfasındaki ve Teach'ın tayfasındaki en özel adamlardan sonra gelen adamların daha özel olduğunuda düşünürsek diğer yonkou tayfasındaki komutanlardan sonraki gelen adamlara göre , öncedende dediğim gibi cp0'ın ve koramiraller gibi güçlü isimlerin ÇOK FAZLA OLMASININDA getirdiği etkiyle ve diğer bir sürü Tuğamiral-Komodor-Kaptan seviyesi denizciyle birlikte ( Ki bunların sayısıda çok fazla yani ) , ve Vegapunk'ın yeni dediği İCADINDA getirisiyle birlikte ( Bu icat kesinlikle dandik değildir bence, Schibukailerden vazgeçildiğine göre bu şeyler epey yararlı olacaklar gibi ) rahatlıkla 4 yonkou oluşumu ederler diyorum ben.

BU OLABİLECEK EN KÖTÜ SENARYOYA göre tabiki, umarım anlaşılmıştır.

Tüm kuvvetleri ile ittifak etmiş 4 yonko ile denk giderler. 2 yonkonun birleşmesinden endişe duymaları ise bütün dünyayı yöneten oluşumun büyük kayıplar vermeye tahammülünün olmaması ile ilgili. Süper güçler, süper güç konumunu korumak için bölgesel güçlerle kolay kolay dalaşmaz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık