Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Donquixote Doflamingo

mihawk yonkou seviyesinde deniyor ancak mihawk vs shanks'ın sadece kılıç üzerine olduğu unutuluyor. benim bildiğim kadarıyla shanks, mihawk ile olan kapışmalarında sadece o sıradan demir parçasını kullanıyor. yani shanks'ın kılıç ustası olmadığını düşünürsek (çünkü yanında tabanca da taşıyor) olaya şöyle bakmamız gerekiyor. shanks bir kılıç ustası olmasa bile, dünyanın en yetenekli kılıç ustasıyla ve kılıcıyla, elinde sıradan bir kılıç varken teke tek kapışabiliyor **diğer güçlerini kullanmadan**. Burdan anlayacağımız şey yonkouların ne kadar güçlü olduğudur, mihawk'ın yonkou seviyesinde olduğu değil.

mihawk yonkou seviyesinde deniyor ancak mihawk vs shanks'ın sadece kılıç üzerine olduğu unutuluyor. benim bildiğim kadarıyla shanks, mihawk ile olan kapışmalarında sadece o sıradan demir parçasını kullanıyor. yani shanks'ın kılıç ustası olmadığını düşünürsek (çünkü yanında tabanca da taşıyor) olaya şöyle bakmamız gerekiyor. shanks bir kılıç ustası olmasa bile, dünyanın en yetenekli kılıç ustasıyla ve kılıcıyla, elinde sıradan bir kılıç varken teke tek kapışabiliyor **diğer güçlerini kullanmadan**. Burdan anlayacağımız şey yonkouların ne kadar güçlü olduğudur, mihawk'ın yonkou seviyesinde olduğu değil.
+

Mihawk o güçte olsa WB'yi indirmesi gerekirdi tereddüt etmeden. Tereddüt etmeden diyorum çünkü adam WB ile arasındaki farkı öğrenmek için saldırdı öldüremeyeceğini çok iyi biliyordu.

anlamı olsun diye mi yonkou seviyesinde değil ?
Ne demek istediğimi anladın bence. Kelimelere tek tek bakmaktansa cümlenin tümünün anlamını kavramaya çalış ozaman anlarsın demek istediğimi.

Dof yada Mihawk Yonkou ayarında bir adam olsa zaten o mevkide olurlardı. Bu adamlar güçlü yada güçsüz diye tartışmıyoruz şuan serideki bilinen en üst seviye olan ( KK hariç ) Yonkou'luk gücü herkeste çıkarsa ne anlam ifade eder o seviye ? Yonkou gücünden bir adam göstereceksek illa bu Garp , Sengoku , Rayleigh falan olur.

mihawk vs shanks olduda benmi izlemedim nerden biliyorsun bunları shanks hakkında gecmişi hakkında ne gördünde mihawkla kapışırken kılıc ustası olmadıgını biliyorsun meyvesi varsa shanksın kullanmadıgını nerden biliyorsun
benim demek istediğimi yanlış anladın, daha doğrusu ben yanlış anlatmışım. shanks sadece kılıç ustası olamaz demek istedim yani birden çok dövüş yeteneğine ve güce sahip olmalı yonkou olması için. mesela wb hem bisento, kullanıyor hem çıplak elle dövüşüyor, hem haki kullanıyor ve şeytan meyvesi. biz shanks'ın sadece mihawkla olan kılıç vs'lerinden ve 3 hakide usta olmasından haberdarız ve bu adam wb gibi bir meyveye sahip olmadığına göre kendisini daha farklı şekilde birden çok stilde geliştirmeli yonkou olabilmesi için bu sadece bir tahmin. yani demek istediğim mihawk hayatı boyunca kılıç ustası olarak yetişmiş veya yetiştirilmiş, shanks ise kendisini sürekli ve farklı alanlarda güçlendirmiş. shanks'a dünyanın en iyi kılıç ustası denmemesinin sebebi de bu olabilir ve ben shanks'ın tek kolla bile mihawk'a yenilmeyeceğini düşünüyorum.

Konu Dof'tan Mihawk'a gelmiş, melih kusura bakma bende bir kaç şey söylemek istiyorum, konu zaten temizlenir muhtemelen.

Bazı arkadaşlar Mihawk yonko gücünde olduğunu iddia ediyor, şimdi Mihawk'ın kendisi bunu iddia ediyor mu peki ?
Luffy KK olacağım diyor ilk bölümlerde, Mihawk'ta diyor ki ''Bu beni geçmekten daha zor.'' Bu Mihawk efendi madem Yonko gücünde neden böyle bir şey söylüyor ? Yonko'luk KK'dan önce ki basamak değil mi ? Mihawk'ı geçmesi yeterli olması gerek madem Mihawk Yonko gücünde.
İkinci olarak Mihawk yine kendi söylüyor, Wb ile aramda ki farkı görmek istiyorum. Jozu araya giriyor ve Mihawk bir daha Wb'ye saldırmıyor. Arada ki farkı görmüş oluyor, savaşta ki muhattabı ise Marco ve Jozu bile değil Vista oluyor.

Mihawk'ın Yonko gücünde iddia edenlerin tek dayanağı ise yıllar önce olan Shanks düellosu. Peki Teach'e gelince bu neden değişiyor ? Teach düello'yu bırakın adamın gözünü yarmış. Shanks Wb'ye bunu Mihawk değil Teach yaptı diyor. İki olay arasında çok büyük zaman farkı olsa Shanks ne böyle söyler nede Teach'i Mihawk ile kıyaslar. Meyvesiz Teach ne kadar Shanks dengiyse Mihawk'ta şuan o kadar Shanks dengidir.

Zoro'dan ötürü ben bu şekilde Mihawk'ın yüceltildiğini düşünüyorum, ama bana göre Zoro Mihawk'ı baya baya aşacak yoksa KK'ın sağ kolu olmak için yeterli olması zor gözüküyor şuan için Mihawk ayarı olmak.

Yav elması nasıl kescen bana anlatır mısın? Zoro bunun bir kılıç ustası için zaman kaybından başka bişey olmadığını söyledi(en güçlüsü dahi olsa). Bu adam yonkou seviyesindedir demiyorum. Ama daha Mihawk hakkında pek bişey göremedik. Sadece savaştan kısa dövüşler var. Ve bu hiç birşeyi kanıtlamaz. Ayrıca Shanks ve Mihawk dövüşleriyle ilgili bahsedilen tek şey günlük duelloları, bunun dışında yapılan yorumlar hayal gücünün ürünüdür.

Ayrıca burası Dof'un konusu böyle tartışmayı gidip Mihawk'ın konusunda yapın.

yav shank 10-15 yıl önce bu halde değil eyvallah da mihawk 15 yıl önce dünyanın en iyisi miydi ki mihawk eziliyor.ama ben demiyorum mihawk yonkou seviyesinde diye.bence değil fakat adam kılıç ustalığı anlamında en iyisi ki bizim tayfadaki 2. adam gelecekteki kk nın sağ kolu olcak adam bu adamı geçecek.bu adam yonkou değil ama sizde koramiral e kadar düşürmeyin.fakat su anki durum mihawkın gücünün seriye göre bazı arkadasların beklentilerini karşılamasada mihawk bana göre amirallere yakın bir adamdır.

Beyler konumu mahvetmeyin:artiz: yinede madem o kadar mihawk tartısıldı bende söyleyim birseyler:D daha dogrusu mihawkın kendi sözünü size hatırlatayım;luffy kk olmak istiyorum dediginde '' bu beni geçmektan daha zor demişti '' yonkou gücünde olan bir adam bunu söylemez,çünkü yonkou gücünde olmak kk lige bir adım gecicek 3 korsan kaldı demek.üstelik mihawka e.odanın layık gördügü rakipler yıllar önceki shanks düellosu hariç bakın dikkat edin ve makul yaklasın olaya ;jozu,vista,crocodile.luffyi bile öldüremedi mihawk ;) shanks,kaidou,big mom,wb bunlar o zamnki luffylen ugrasmaz bile.doflamingo ve mihawk en güclü shicler muhtemelen amiral seviyesine yakınlar ama bence amiralleride yenemezler.aokiji ve akainunun dövüsünün sonuclarını gördük.mihawkta dagı,tası,buz dagını keser ama amiraller savasınca iklim degişiyor.yonkoular oturup gergin bir havada konusunca hava degişiyor.birbirleriyle kılıc tokusturuyorlar gökyüzü yarılıyor.ben zoro fanıyım cogu kişi bunu bilir,mihawkta estetik bir karakter ama amiraller ve yonkoular cok daha güclüler mihawk ve doflamingodan bence.

3 haki sahibi shanks luffy kaçırılınca yerini pat diye biliyor, kral haki le deniz canavarını kaçırıyor.

3 hakili biri deniz kralına kolunu kaptırabiliyorsa bir yonkou neden kaptırmasın. Shanksın o zaman yonkou olmadığının garantisi mi var ?

Mihawk yonkou seviyesindedir bana göre de. Adam marinefordda kılıcı eline aldı, amiraller bişe durdu izledi. Siz geldi ne diyorsunuz. Kardeşim one piecede temelde 4 çeşit adam vardır.

1 - korsanlar

2 - denizciler

3 - kılıç ustaları

4 - ödül avcıları

Bir adamın dünyanın en güçlüsü olması için illa korsan mı olması lazım. One piece dünyasının bir köşesindeki kendi halindeki ve korsan olmayan kendi halinde yaşayan bir adam pek ala dünyanın en güçlüsü de olabilir.. Belki de zoronun hocası mihawktan sonraki en güçlü kılıç ustasıdır ne biliyoruz.

dolayısı ile kesin konuşmamak lazım. Shanksin öküz gibi hakisini kılıcı ile durdurmuş bir mihawk saf fizik gücü ve kılıç yeteneği ile bunu yapıyorsa ( zoronun gücünü de bildiğimize göre ) pek ala yonkou seviyesinde olabilir. Ama ne bakımdan ? kılıç ustalığı bakımından. zoro hakisi olmasına rağmen mihawkı gene yenemiyor. ki ben mihawkta haki yok diyenlerdenim. Size göre luffy şuan mihawkı yener. peh..

bu arada doflamingo konusunda bu ne tartışma.
Dostum hayal gücün gerçekten çok geniş.Bir ara hatırlarsan luffy hapishanede mr.1 ı h.haki ile istemeden kurtarmıştı.Yani ozaman haki bilmiyordu ama farkında olmadan h.haki kullandı.Demekki shanksde luffy kurtarırken ozaman böyle bir durum olabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık