Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Donquixote Doflamingo vs. Magellan

Hangisi daha güçlü?

• Kullanılan toplam oy
    172
@Reiper olay rütbede bitseydi ohoo :/ o zaman garp'ıda alır doflamingo ya da buggy ilede eşit dövüşür.

bak istersen şöyle düşün, impel down'da magellan değilde doflamingo olsaydı, crocodile, jinbei, kaçarmıydı, ivankov rahatça yenilirmiydi.

ayrıca magellan, şuan bir yonkou olan karasakalın sağ koluna eş gösterilmişti, hatta aralarındaki dövüşü magellan kazanmıştı.

yani doflamingo'nun alacağını düşünebilirsin bir lafım yok ama, anket sağlıklı bir anket, magellan düşündüğün kadar güçsüz bir karakter değil.
Dof, ID mahkumlarını kukla yaparak o saydıklarinın hepsini ordan kaçırtabilir, ki Jinbei Ivankov Croco Dofun kalibresi değil, Dof bunları geçerken de alabilir. :)

Bu açıdan Magellanin meyvesinin kapalı alanda etkili olduğu tartişmasız, belki de en etkili meyvedir ama Dof ile Magellan arasında aşırı güç, hız, çeviklik dayanıklilik farkı var. Dof vs Magellan kapalı alanda olsa Dof bir tekmeyle o yeri açik alana çevirir zaten, diğer yandan Magellan Luffynin tek pistolüyle yere yıgılırken Dof G4 ile 1 saat kapışabiliyor,

Dof ile Magellan farklı sikletlerde yani. :)

@Densetsu no Samurai dediğin gibi hapishane baş gardiyan yardımcısı olarak gösterildi ama, sonuçta hiç bir şekilde gücünü göstermediler ve kısa süre sonra yonkou sağ kolu oldu. tayfada daha eski üyeler olmasına rağmen, yani beckmann katakuri, marco, jack (sağ kol değil biliyorum) hemen hemen aşağı yukarı bu klasmanda düşünmenin yanlış olmadığını düşünüyorum.

magellan'ın shiryuu'yu ile eşit güçte olduğunu ama shiryuu'nun mahkumları öldürmesi sonucu, zaptedip hapise tıktığını hatırlıyorum.
Şunu demek istiyorum aslında. Bu seride, denizde ilerleyen güçlenir. Bu mantıkla ID'de hayatını geçiren bir adamla Shiryuu bir olamaz. Yani bu ikilinin ID'de denk olarak gösterilmesi şu an bu ikilinin hala denk olduklarını göstermez. Serinin ilerleyişi gereği Shiryuu'nun daha güçlü olması gerekir zaten mantıken.

Dövüş mevzusunda da şöyle bir şey var. Magellan'ın Shiryuu'yla dövüştüğüne dair en başta elimizde bir bilgi yok. Hadi bunu da geçelim. Doğrudan bilgi olmasa bile dolaylı olarak ulaşabileceğimiz bilgiler olabiliyor sonuçta. Shiryuu'nun hapishaneye girdiği zamana bakarsan en ufak bir dövüş emaresi taşımadığını görürsün. Sence birbirine denk olan iki adam dövüşse bu adam çizik bile almaz mı ? Sonuç olarak bu ikilinin dövüştüğünü ve Shiryuu'nun Magellan tarafından zapt edildiğini düşünmemiz doğru değil.

@Densetsu no Samurai

yani haklı olduğun noktalar var, ama sonuçta shiryuu gelişme çağını geçmiş bir karakter biliyorum buna zıt örnekler var smoker gibi ama onların durumu çok farklı, , yani id'deki haliyle karasakalın gemisindeki hali arasında fark olduğunu düşünmüyorum, ki magellan'da çok gururlu bi karakterdi, id'deki görevindeki başarısızlığından sonra oda kendini güçlendirmiş olabilir. yani shiryuu'nun güçlendiğini düşünüpte ona denk olan (belki daha güçlü olan) magellan'ın aynı kaldığını düşünmekte bana biraz haksızlık tek taraflılık gibi geldi, vs olayına gelirsek yanlış hatırlamış olabilirim tam olarak öyle bahsedilmesede öyle yorumlamaya açık bir durum, shiryuu gibi bir karakter zorluk çıkarmadan hapise girmez bana kalırsa, birde ''magellan'ın shiryuyu tıktığı'' diye bahsedilmesinden ötürü zor kullanarak yapıldığı düşünüyorum

Ulan arc bir bitti , Dof'un önceden aldığı tüm adamlar şimdi ankette öne geçiyor.

Forum çok vefasız.

Magellan Doflamingo kalibresinde biri değil.Hani hapishane gibi kapalı mekan olsa belki zora sokardı diyeceğim ama o da yok konuda.Bunu da Smothiee bile zehre sızlandığından diyorum.Konuda mekan olmadığına göre herhangi bir yerde karşılaşıyorlarsa Doflamingo alır.Uçan adama zehir yedirmek öyle kolay değil ayrıca b.haki denen birşey var.

Shiryuu sağ kol o zaman Magellan da o seviyededir mantığı tamamen yanlış.Açıklayayım.Karasakal tayfasındaki adamların 2 sene önceki halleriyle şu an ki seviyeleri farklı.Burgess bile Ace dövüşürken arada kaynayacak tahta ev atan bir adamken şu an en azından Sabo'yu biraz ciddiye aldırtabiliyor.Yani güçlenmiş bu adam bile .Bu tayfa yonko tayfası olurken hepsi güçlenmiştir.Kaptanları güçlenip yonko oluyor zaten diğerleri yerinde saymaz Shiryuu da öyledir.Denizde ilerleyen herkes güçlenir bu serinin kuralı bu.Magellan gibi rütbesi indirilmiş hapiste dikilen adamı çoktan geçmiştir Shiryuu.Ayrıca kapalı alan yüzünden Magellan'a karşı çıkmadı bence eskiden bile.Çünkü avantajın onda olduğunu biliyordu.

Bunun dışında zaten söylenmiş.G2 ile yamulan adamla Dof'un fiziksel açıdan çok farkı var.Haki açısından da.Dof'un uzun menzilli çok saldırısı var onun için sıkıntı olmaz.Uyanış bile açmadan yener bana göre.

@Densetsu no Samurai

yani haklı olduğun noktalar var, ama sonuçta shiryuu gelişme çağını geçmiş bir karakter biliyorum buna zıt örnekler var smoker gibi ama onların durumu çok farklı, , yani id'deki haliyle karasakalın gemisindeki hali arasında fark olduğunu düşünmüyorum, ki magellan'da çok gururlu bi karakterdi, id'deki görevindeki başarısızlığından sonra oda kendini güçlendirmiş olabilir. yani shiryuu'nun güçlendiğini düşünüpte ona denk olan (belki daha güçlü olan) magellan'ın aynı kaldığını düşünmekte bana biraz haksızlık tek taraflılık gibi geldi, vs olayına gelirsek yanlış hatırlamış olabilirim tam olarak öyle bahsedilmesede öyle yorumlamaya açık bir durum, shiryuu gibi bir karakter zorluk çıkarmadan hapise girmez bana kalırsa, birde ''magellan'ın shiryuyu tıktığı'' diye bahsedilmesinden ötürü zor kullanarak yapıldığı düşünüyorum
Magellan gelişmemiştir demiyorum lakin yonkou tayfasında sağ kol olarak bulunan bir adam kadar gelişmesi mümkün değil. Zira bu adam muhtemelen seri sonunda Zoro ile karşılaşacak. Sırf bu durum bile Shiryuu'nun gelişime açık bir karakter olduğunun göstergesi aslında. Ki dediğin gibi Smoker var örnek olarak. Shiryuuu da yaşlı bir adam değil. Aokiji çalışsa güçlenemez mi ? Rain de o yaşlarda gibi duruyor.

Bir de serinin konsepti gereği 2 yıl öncesindeki her karakter 2 yıl sonrasında daha güçlü olarak karşımıza çıkar, çıkıyor ve çıkacak. Güç seviyeleri yükseliyor çünkü.

Senin şu an dediğin şu:

Diyelim ki Wb=Kaido. Kaido laf anlamaz psikopat bir adam. Kendisine denk olan Wb ile dövüşüyor ve çiziksiz bir şekilde yakalanıyor. Mantıklı geliyorsa daha bir şey demeyeceğim bu konuda.

Hatalı gördüğüm bir diğer mesele de şu. Magellan=Shiryuu dendi. O zaman seri sonu Shiryuu=Magellan.

Mangakanın, güçlü olmak isteseydim Karasakal tayfasında olurdum dediği, yonkou sağ kolu olan, Zoro'nun son rakiplerinden biri olan bir karakterle serideki işlevi ve misyonu Id ile sınırlı olan bir karakterin eşit olması mümkün olabilir mi ?

I.D müdür yardımcısının Doffu alabilmesi imkansız bir olay, konuyu açan arkadaş bizimle eğleniyor sanırım. :)

Dofun ipi diye küçümsenen şey kule biçen, kol bacak koparan, meteor dilimleyen, amiral tarafından ittirilen bir ip. Öte yandan Dof bu iple Lawın kılıcını da engelleyebiliyor yani b haki yükleyebiliyor ipe Dof. O yüzden zehir ipi eritemez. Dof ister uzaktan ister yakından her türlü rahat alır.

Bu kadar uzun yazmam gerek yoktu ama yeterli sanırım. :)
İpler çok sert Law ondan kesemiyor diyorlardı haki olduğu bariz olmasına rağmen.Kafeste yüksek olasılıkla haki olduğuna dair işaretler olmasına rağmen.O zaman niye aklıma gelmedi bilmiyorum mesajı görünce hatırladım Smoker'ı o iplerle çiziyor Dof.Yani haki olmaması mümkün değil.Kafeste de var bence ama o tartışmaya açık kesin kanıt henüz bulamadım.

@Densetsu no Samurai güzel mantıklı yazmışsın, magellan'ın 2 yıl öncesinde bile çook güçlü bir karakter olarak gösterilmesi, zayıflığının gösterilmemesi ve yenilmemesinden - croco jinbe ivankov gibi önemli karakterleri kaçırmasından ötürü fikrim değişmedi ama neden böyle düşündüğünü anlayabiliyorum yani demek istediğim şey 2 karakter 2 y önce eşitse şuanda veya seri sonunda eşittir demek değil ama beni yanlış anlamışsın sadece magellan'ın potansiyeli shiryuu neyse odur belki dahada fazladır, böyle olduğunu ve olması gerektiğini düşünüyorum

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık