Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. Jack

Kim Kazanır ?

• Kullanılan toplam oy
    229
Jack'in üçüncü adam olduğunu varsayarsak diğer iki hayvanat çok çok güçlü çıkacak gibi. Katakuri sağ kol desek Jack'den az buçuk fazla ödülü var. Koca Ana'nın elemanlar daha zayıf malesef.
Kaidou ya yapılan hazırlık ortada, BM için elllerini kollarını sallayarak geldiler. Luffy nin, Kaido karşısına çıkabilmesi için BM iyi bir basamak görevi görecek.

Allasen Sanji'yi jelibonla vuramadı diye karakter gömmek nedir ya? :( Sanji'den bahsediyoruz yahu, bi jelibondan da sıyrılsın bi zahmet. Kenbunshokusu Sanji'den daha iyi olan Luffy, adamın ahtapot gibi uzanan bacağını sağını solunu sarmasına ve son anda görmesine rağmen karşılık veremiyor. Defalarca tartıştık bu kenbunshoku mevzusunu, adam kahin değil. İlk geleceği görüyor sadece çok yüksek ihtimal. Hani ne bekliyordun, her saldırıyı önceden bilmesini mi?

Şu an söylediğin şey sadece fiziksel görünüşe göre oluşturulmuş bir yargı ki son derece hatalı da bana göre. Jack'i cüsseli diye her saldırıyı kaldırabilecek, beton vücut olarak algılıyosun. Bu seride cüssenin çokta bir şey ifade etmediğini örnekleyebileceğim çok karakter var. Sadece buna bakarak yargıya varamazsın. Katakuri'nin daha bir olayını görmedik yahu. Göstermediği kadarını yokmuş gibi davranıyorsun. Kenbunshokudan ibaret değil/dir bu adam.
Jack'in tank olduğu bariz belli ama Kata için artı söylenebilecek tek şey k. haki onu da tek görüyor diye açıkladınız ve kabul ettim. Amiral seviyesi bir adam diyelim ve k hakisi baya ön planda ise boş hareket yapması bana saçma geliyor. İşaret Sanji'nin ölmesi değil mi? Bu adam saldırıdan kurtulduğunu görüyor ama basit hamle mi yapıyor? Bu bana mantıklı gelmiyor.

Jack'in olayı sadece görünüşü değil aynı zamanda özel meyvesi böyle düşündürüyor. Sanji ise rosa'dan sonra gücü falan artmadı, Dofy karşısında gördük ne halde olduğunu. Cüsse önemli değil ama Jack bildiğin tank, kendisini saymıyorum o meyve bile başlı başına tank. Sadece meyvelerin serideki yerine bakıyorum Mamut meyvesi her türlü önde duruyor. Az çok fiziksel güçlerine eşit desek Jack baya avantajlı.

Kata güçlüdür ama bence Jack onun için ters eşleşme, neden dersen 5 gün aralıksız savaşan bir hayvan jack. Bu normal bir şey değil. Seride haki çok önemli ama haki göründüğü gibi aralıksız kullanılan bir şey değil. Jack ve Kata aynı grubun adamları desek bile dayanıklılık Jack'e bakıyor. Jack de 10k can varsa Kata 3k dır. Can olarak düşün, Kata açık vermemeli. K. hakisi onu ne kadar götürür? İbre benim için Jackten yana.

Kata bence Craker gibi asıl bedende daha zayıf kişilere karşı daha büyük iş yapar. Bir şekilde onun bisküvi zırhları yapıştırıp asıl beden ulaştığında işi bitirir. Jack hep asıl bedeninde bir karakter.

Bu şeyleri biraz da Oda saçma olsada kurgu olarak böyle yapıyor. Misal Craker asıl beden zayıf olmaması lazım. Darbe almayı sevmiyormuş falan hikaye, Jack asıl bedenle dövüşen biri. Şimdi Craker bedeni çok sağlam olsa kendi klasmanında herkesi alır. 8-10 saat uğraş ve Craker'e 2 tane vuruyorsun düşünsene adam yenilir mi? Marco misal, bin tane lazer yedi, bana mısın demedi? Bu adam ile eşit saldırı gücün olsa yenmenin imkanı yok. Sen Marco'ya 10 tane vur o sana 1 tane vursun, meyve zaten dengeliyor. Marco'nun aldığı hasar belki Wb'den fazladır. Lazer ve magmaya kafa attı.

Bu vs bana Sanji ve Vergo'yu aklıma getirdi. K. hakisi olan Sanji ve tank olan Vergo.

Son düzenleme:
Katakuri'nin, logia olduğunu öğrenen kadar, cevabım Jack'idi. Fakat öyle bir haki ile logia gücü birleşince, malumunuz işler değişiyor. Jack'i, hep Kenpachi gibi görmüştüm. Saldırıyı karşılar ve vücudunu siper ederek, kendi saldırır. Lakin haki bilmediğinden değil ama bir logia karşısında, işler tamamen ters gidebilir.

Jack'in tank olduğu bariz belli ama Kata için artı söylenebilecek tek şey k. haki onu da tek görüyor diye açıkladınız ve kabul ettim. Amiral seviyesi bir adam diyelim ve k hakisi baya ön planda ise boş hareket yapması bana saçma geliyor. İşaret Sanji'nin ölmesi değil mi? Bu adam saldırıdan kurtulduğunu görüyor ama basit hamle mi yapıyor? Bu bana mantıklı gelmiyor.

Jack'in olayı sadece görünüşü değil aynı zamanda özel meyvesi böyle düşündürüyor. Sanji ise rosa'dan sonra gücü falan artmadı, Dofy karşısında gördük ne halde olduğunu. Cüsse önemli değil ama Jack bildiğin tank, kendisini saymıyorum o meyve bile başlı başına tank. Sadece meyvelerin serideki yerine bakıyorum Mamut meyvesi her türlü önde duruyor. Az çok fiziksel güçlerine eşit desek Jack baya avantajlı.

Kata güçlüdür ama bence Jack onun için ters eşleşme, neden dersen 5 gün aralıksız savaşan bir hayvan jack. Bu normal bir şey değil. Seride haki çok önemli ama haki göründüğü gibi aralıksız kullanılan bir şey değil. Jack ve Kata aynı grubun adamları desek bile dayanıklılık Jack'e bakıyor. Jack de 10k can varsa Kata 3k dır. Can olarak düşün, Kata açık vermemeli. K. hakisi onu ne kadar götürür? İbre benim için Jackten yana.

Kata bence Craker gibi asıl bedende daha zayıf kişilere karşı daha büyük iş yapar. Bir şekilde onun bisküvi zırhları yapıştırıp asıl beden ulaştığında işi bitirir. Jack hep asıl bedeninde bir karakter.

Bu şeyleri biraz da Oda saçma olsada kurgu olarak böyle yapıyor. Misal Craker asıl beden zayıf olmaması lazım. Darbe almayı sevmiyormuş falan hikaye, Jack asıl bedenle dövüşen biri. Şimdi Craker bedeni çok sağlam olsa kendi klasmanında herkesi alır. 8-10 saat uğraş ve Craker'e 2 tane vuruyorsun düşünsene adam yenilir mi? Marco misal, bin tane lazer yedi, bana mısın demedi? Bu adam ile eşit saldırı gücün olsa yenmenin imkanı yok. Sen Marco'ya 10 tane vur o sana 1 tane vursun, meyve zaten dengeliyor. Marco'nun aldığı hasar belki Wb'den fazladır. Lazer ve magmaya kafa attı.
Valla helal olsun. Üşenmeden uzun uzun yazmışsın zevkle okudum. Ama şimdi ne desen boş, Oda Bir adamı (bossu) ilk gösterildiğinde indirmeden önce şişiriyor, abarttıkça abartıyor. Şimdi Katakuri bu evrede sadece şişirildi, Milletin gözünde iyice büyüdü. ne zamanki o balon patlar anca o zaman millet anlar, Jack ile aralarında 25 e 65 lik bir fark olmadığını. Balonun sönmesi için Mecburen Katanın dayağı yemesini bekleyeceğiz.

Örnek olarak ilk koka yaptığı zaman Vergo, sanjinin bacağını çatlatması vs ile ne kadar güçlü görüldü. Ama sonra law tek attı adama. He demekki o kadar da değilmiş dediler.

Dayak yemeyeni çok daha üstün görüyorlar şu dakika akainu vs katakuri konusu açılsa ciddi ciddi katakuri alır adam geleceği görüyor vs diye savunanlar çıkar. Hatta bu anketteki kadar fark atamaz akainu

@kadir †. akainu vs kata konusu açılabilir mi
Aka ile Jack farklı. Kaido dayak yese onu da mı atacaz kenara ? Bizimkilerin rakibi olan herkes dayak yemeye mahkum. Ama bu dayak yiyor diye o karakteri gömeceğimiz anlamına gelmez.

Jack sana göre daha güçlü olabilir ama bu adam muhtemelen Kaido'nun 3 numarası. Katakuri ise 1 numara ve bu zamana kadar görülmemiş bir kenb. haki seviyesi var. Insanlar Katakuri diyor diye Katakuri çok sisirilmis olunmuyor. Adam zaten konumu ve gösterdiği haki seviyesi ile bunu hak ediyor.

Jack fiziksel olarak çok güçlüymüş inanılmaz dayanıklıymış bilmemne fillerin hortumları inanılmaz güçlüdür ama Inurashi tek eliyle durdurdu. O kadar dayanıklı ise Kunisha'dan neden tek yedi.
5 gün dövüştü diye dayanıklı ise Ace'te Jinbei ile dövüştü o zaman ona da inanılmaz dayanıklı diyelim.
2 gemi parçaladı diye güçlüyse Ace bile saldırılarıyla birkaç gemi yok edebiliyor bana kalırsa abartılacak birşey değil.

Katakuri k.haki konusunda zirve. Jack'in şuan için öne çıkan bir özelliği yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık