Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Boruto: Two Blue Vortex

Senin dediğinde baya fanlık ama ya. Objektif bir gözle bakmaya çalışıyorum haterlık yapmadan ama her şey ortada yani. Eksiklerini görmezden gelip kendim doldurmaya çalışırsam ne anlamı kaldı o zaman bu seriyi okumanın.

Sorumluluk niye bende olsun bu serinin adında koskoca Naruto ibareside geçmiyor mu? Benzer bir tat almayı istememin nesi garip. Çok zor birşey de değil yani bu. Hikayenin özünden bu kadar uzaklaşmaya ne gerek vardı bilmiyorum. Zaten aylık olması bir eksi benim açımdan, insan bir ay bekleyince daha dolu bir bölüm gelsin istiyor. Çerezlik olarak Naruto ile kıyaslanmadan takip edilebilir belki ama bir Naruto seviyesine ulaşacağını pek düşünmüyorum.
Boruto bir Naruto olamayacak doğru çünkü Boruto bir Boruto olacak! Bu hikaye Boruto'nun hikayesi :)

Boruto Naruto'nun devamı olduğu için büyük beklenti ile negatif yaklaşım var. Naruto'daki insanı saran hava Boruto'da yok. Bu eleştiyi yapanlar haklı. Xdzaa tarzında haterlık olmadığı sürece Boruto çokça kabul edilebilir eleştiri yapılabilecek bir eser. Eksik yanları çok. Aylık bir mangaya göre içeriği az, evren genişlemiyor, hikaye küçük bir çevreye sıkıştırılıyor, yan karakterler ölü gibi gibi... çok şey yazılabilir. Ama okunmayacak düzeyde, çöp bir manga değil. İşte bunu demek haterlek olur. Okuması kolay, uslubu temiz bir manga. Daha çok överim ama konuya dönersek senin eleştirin normal. Ama zamanla gelişiyor manga. İlk çıktığı döneme göre şimdi çok iyi durumda.

@Riful Naruto ve One Piece fanlarina, Boruto haterlarina karşı bir başına verdiğin savaş saygı duyulasi.

Elbet bir gün anlayacaklar Borutonun değerini.

Boruto bir Naruto olamayacak doğru çünkü Boruto bir Boruto olacak! Bu hikaye Boruto'nun hikayesi :)

Boruto Naruto'nun devamı olduğu için büyük beklenti ile negatif yaklaşım var. Naruto'daki insanı saran hava Boruto'da yok. Bu eleştiyi yapanlar haklı. Xdzaa tarzında haterlık olmadığı sürece Boruto çokça kabul edilebilir eleştiri yapılabilecek bir eser. Eksik yanları çok. Aylık bir mangaya göre içeriği az, evren genişlemiyor, hikaye küçük bir çevreye sıkıştırılıyor, yan karakterler ölü gibi gibi... çok şey yazılabilir. Ama okunmayacak düzeyde, çöp bir manga değil. İşte bunu demek haterlek olur. Okuması kolay, uslubu temiz bir manga. Daha çok överim ama konuya dönersek senin eleştirin normal. Ama zamanla gelişiyor manga. İlk çıktığı döneme göre şimdi çok iyi durumda.
Hikaye açısından beğenmesemde çizim olarak kesinlikle gelişme var o açık. İlk bölümler okunmayacak derecede kötü gelmişti bana. Animesi izlenebilir diyordum o da beklediğim gibi olmadı. Animasyonlar, görsellik falan çok hoş animesinde ama içi boş gibi. Bana öyle geliyor en azından. Çöp bir seri diyemem ama Boruto’nun hikayesinin babasının ki yanında çok sönük kaldığını düşünüyorum. Bu serinin Naruto’nun ardından gelmesi büyük şanssızlık. Güzel açıklamışsın sende durumu.

#rifulyalnızdeğil

Yanlış anlaşılma var sanırım. Boruto serisini Boruto olduğu için sevmiyor değilim. Tamamen serinin ne anlattığını(birşey anlatıyor mu gerçekten) , nasıl bir güç dengesi olduğunu anlamadığımdan kaynaklanıyor. Açıkcası anlamayı da düşünmüyorum çünkü çizimler de çok çocuksu. Bilim adamları, uçan daireler derken benden koptu bu seri. Ben bu serinin yazıldığı her bir bölümün Naruto’ya ihanet olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle bir dava sebebi. Seri resmen birisi özellikle trollemek için yazıyormuş gibi gidiyor. Jiraiya’nın bilmem kaçıncı dalaylamadan çakmasını çıkarıp onun da adını kirletiyorlar. Sizin kurbağa çizmek haddinize mi sirk maymunları.
Bu seri acilen bitirilmeli, tüm kopyaları yakılmalı ve internet sitelerinden kaldırılmalı.

@Riful Naruto ve One Piece fanlarina, Boruto haterlarina karşı bir başına verdiğin savaş saygı duyulasi.

Elbet bir gün anlayacaklar Borutonun değerini.
Yalnız şu mesajı savaş arcından vermen çok üzücü yav. Naruto'nun ilk partıyla ikinci partı arasındaki fark, Boruto ile 2. partı arasındaki farktan çok daha fazla, özellikle savaş arcı... :'(

154. Bölüm Boruto evreninde genel bir sorun olan Kunoiçilerin tembelliği üzerinde duran harika ve müthiş bir bölümdü. Hep gördüğümüz şinobilik ile uğraşmayan ama boş işler için deli olan Kunoiçiler üzerine detaylı bir inceleme yapılmış oldu.

Biliyorsunuz Hiaşi-sama Hinata'yı klan liderliğinden men edince kötü adam ilan edilmişti. Ama Yetişkin Hinata ile gördük ki Hinata şinobiliği bile bırakıp ev hanımı olmuş. Hiaşi-sama ileri görüşlü bir lider olarak Hanabi-çan'ı ❤ seçerek ne kadar doğru bir iş yaptı tekrar tekrar görüyoruz.

Yamanaka Klanı için lider olacak denilen ama şimdilerde çiçek böcek ile zaman geçirip şinobiliği boşlayan İno'yu da gördük. Babası mezarında ters dönüyor her gün. Neyse ki oğlu İnojin klanı kurtaracak.

En acısı ise Tsunade-sama'yı hedef olarak belirleyen, nesli içinde tek düzgün kunoiçi olarak sivrilen ama hep arka planda kalan Tenten. Şimdi görüyoruz ki sinek avladığı dükkanında uyuklayan Tenten Obaaçan olarak hayatına devam ediyor. Gai ile Lee'den de mi utanmıyor, bilemiyorum. Neji'nin ölümüne veriyorum bu çökmüş halini.

Daha acısı da bir zamanların ateşli Kunoiçi'si Mitaraşi Anko'dan geriye sadece Mitaraşi'nın kaldığını görmek oldu. Ne vardı o kadar Mitaraşi yiyecek!

Neticede Himarawi'ye onlar gibi olma mesajı veren bir bölümdü.

Bugün ne yazık ki virüs nedeniyle Boruto bölümü vermiyorlar. 155. bölüme ne zaman kavuşuruz belli bile değil. Hayat zor.

Bölüm dolu ve güzeldi. Hem öğretici hem eğlendirici hem aksiyonu olan aylık manga adının hakkını veren bir bölüm çıktı bu sefer. Heyecan dorukta ve bölüm müthiş. Boruto'nun Maceraları akıyor yine.

Koji'nin aklı başında Jiraiya mı yoksa Jiraiya türevi yapay bir şinobi mi olduğu hala büyük soru işareti. Özellikle şinobilik ile araç olmak üzerine konuşması ile gerçek bir şinobi olduğunu ifade etti ve duygusal bir portre çizdi. Savaş özellikleri tamam, davranışları da azıcık daha Jirayamsı olsa evet kesin olarak Jiraiya diyeceğim ama şimdilik Jiraiya'dan üretilme yapay insan olması olası bir seçenek.

Jiraiya ve Koji meselesine bir sahne daha eklediler. Artık açıklasalar iyi, nedir ne değildir diye.

Kaguya-sama iyi şamarlamış bu İşşiki'yi ama Jigen talihsiz bir adammış, İşşiki tarafından kötü ele geçirilmiş. Yavaş yavaş kendini İşşiki'ye bırakmak zorunda kalmış. Yüzlerce hatta binlerce yıldır yaşamış, hala Jigen varsa Jigen'in içinde acısı büyük. Bölüm sonunda Koji'nin çağırdığı alevler ile Jigen ölecek muhtemelen ama Amado'nun "Bir Ootsutsuki'yi nasıl öldürürüz?" konulu dersi burada başlasa da sonlanmaz. Manga kendini aşa aşa ilerliyor.

Yalnız bölüm adı müthiş bir yemdi, güldürdü. Koji kapağı üzerinde bölümünde adı "True İdentity" :oops:

Naruto'nun imza cümlesi olan "I'm gonna be hokage" kalıbına karşılık Boruto :)

Momoruto :hhh:

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 7, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık