Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Boa Hancock vs. Jinbe

Kim kazanır?

• Hancock

Kullanılan: 4 66.7%
  • Jinbe

Kullanılan: 1 16.7%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 1 16.7%

• Kullanılan toplam oy
    6
Hancock Luffy'e güçlü olduğu için aşık olmadı. Herkesin aksine, çok saf olduğu için aşık oldu.
Hancock'un Luffy'e aşık olmasının sebepleri
-kendisine aşık olmaması
-kral haki barındırması(sıradan birisi olmadığını anlıyor)
-marigold ve sandersonia'yı yenmesine rağmen onların sırtlarında bulunan mühürü koruması
-bir tenryuubito'ya el kaldırması(en çok bu etkili olmuştur)
Yani Luffy saf diye Hancock aşık olmadı..

Rayleigh'de de kral haki var. Aşık mı oldu? Hayır.
Figer Tiger el kaldırmadan daha da büyüğünü yaptı, aşık mı oldu? Hayır
Hancock'a aşık olması tamamen saflığından zaten. Saf olmasa güzelliğinden etkilenirdi.
marigold ve sandersonia'yı yenmesine rağmen onların sırtlarında bulunan mühürü korudukdan sonra hala aşık değildi, Luffy'i test etti yine.
Rayleigh'e nasıl bağladın hiç anlamadım.
Zaten sandersonia ve marigold olayı buna zemin hazırlamıştır.Arka arkaya bu kadar olay gelincede Aşık olmuştur.Yani luffy tenryuubitoya vurmasaydı hancock aşık olurmuydu?saf diyemi aşık olacak arkadaş.
Luffy'nin Hancock'a aşık olmaması saflığından fakat Hancock'un ona aşık olması sıraladığım olaylardan.

Bu arada margeret'i taşa çevirdiğinde bir teklifi vardı Hancock'un''ya burdan bir gemi ile ayrıl onları unut,ya da onların hayatını seç ve burdan gitme seçeneğini unut''gibi birşey söyledi,luffynin cevabıda çok etkili olmuştur hancock üzerinde.

Hancock Rayleigh'i daha önceden tanıyordu, o çok güçlüydü, kralın hakisi vardı etkilenmedi bunlardan, bu yüzden Luffy'nin kral hakisi falan olduğu için etkilenmedi demek istiyorum. Bunu kastetdim ama anlamadın için açıklamak zorunda kalıyorum. Yukarında marigold ve sandorsania'nın mührünü koruması aşık olmasına sebeptir demişsin, burada, zaten zemin hazırlamıştır diyorsun. (?) Yine yukarıda 'Yani Luffy saf diye Hancock aşık olmadı' demişsin, burada ise aşık olması saflığından fakat demişsin. (?)
Bak anlatamadım.
Hancock luffy'e saf diye aşık olmadı..
Luffy'nin hancock'a aşık olmama sebebi saflık.
Marigold ve sandersonia olayını ise açıklayayım;
marigold ve sandersonia olayı hancockun luffye aşık olması için bir sebeptir vede sebep olduğundan dolayı
'zemin hazırladı'demek yanlış olmaz.

güce göre tayfaya almakla ne alakası varya. luffy sanjiyi davet ettiğinde gücünü mü biliyordu. sonradan güçlü olduğunu öğrendi. luffy gücüne bakarak sadece zoroyu aldı. jinbeiyi de dostluğundan çağırdı. jinbei daha güçlü bile olsa davet etmeyecek miydi. sen benden güçlüsün tayfama gelme mi diyecekti. bırakın allahını seversiniz ya. o zaman aynı mantık jinbei için de geçerli. gelmeyi kabul etmedi çünkü kendisinin luffyden güçlü olduğunu düşünüyordu. bu mudur yani. bırakın allahını severseniz. arkadaş olduğu ve hayatanı borçlu olduğu için luffy davet etti.
İlk kez şu forumda karolla haklı diyesim geldi :D ADAM HAKLI BEYLER

güce göre tayfaya almakla ne alakası varya. luffy sanjiyi davet ettiğinde gücünü mü biliyordu. sonradan güçlü olduğunu öğrendi. luffy gücüne bakarak sadece zoroyu aldı. jinbeiyi de dostluğundan çağırdı. jinbei daha güçlü bile olsa davet etmeyecek miydi. sen benden güçlüsün tayfama gelme mi diyecekti. bırakın allahını seversiniz ya. o zaman aynı mantık jinbei için de geçerli. gelmeyi kabul etmedi çünkü kendisinin luffyden güçlü olduğunu düşünüyordu. bu mudur yani. bırakın allahını severseniz. arkadaş olduğu ve hayatanı borçlu olduğu için luffy davet etti.
seride bana kaptanından güçlü, bir tane adam göster,sonrada davet almıs,ama davet eden kişiden güçlü bir tane kişi göster diyecegim haklısın... varmı ? shiliew bile, teach deprem gücünü alamasa, dagılmaktan bahsetti. neden ? madem cok zekisin acıkla...çünkü zaten teach kadar güçlüydü katılanlar ve onun kaptanlıgını tanımıyacaktılar depremi elde edemese.

zoro ne dedi ? eger bunuda yapamasa, kendimize yeni kaptan bulmak zorunda kalırdık.ben sana örnek verdim, cok biliyorsun ya sende bana örnek ver.sanji ascı lazım oldugu için alındı,ama sence luffyden güçlü olsa luffynin kaptanlıgını tanırmıydı ? e.oda onu hem ascı,hemde ana savas gücü olarak tasarlamıs.sence smoker,luffynin tayfaya loguetownda katılırmıydı ? chopper doktor oldugu için geldi,ama gördügümüz üzere,canavar halinde bile hala luffyden tek yiyiyor.bizim tayfadakiler lazımlıklarına göre alındılar ama güc kıstası hiç degişmedi,gelen herkez luffyden daha güçsüzdü.robin crocodilea hizmet ediyordu,luffy crocodileı yendi,luffye hizmet etti.

e.odanın kırmızı neonla mangaya yazmasınımı bekliyorsun böyle seyleri ? tayfa elemanları kaptandan güçsüzdür.ve kaptanın gücünün büyüklügü, tayfanında gücünün büyüklügü ve sag kolunun gücünün büyüklügüyle dogru orantılıdır.

wbnin jozu ve marcosu,shanksın beckmanı,rogerın rayleighi,luffynin zorosu var.hepside saygı içinde baglılar,ama güçsüzlerde kaptanlarından.

jinbei luffyden güçlüyse,50000 kişiyi luffy tekte aldıgında niye agzı acık kaldı,niye 2 yıl içinde nerden nereye dedi.çünkü herkez luffyi, 2 yıl önceki sanıyor.gelmeyi kabul etmemesinide sanji ve zoronun jinbeiden güçsüz olmasına baglıyorum.senin dedigin dogru olsaydı,shanks marcoya degil,wbye gel benim tayfama katıl derdi,ama orda kendinden güçsüz ama, en güçlü davet edebilecegi kişi marcoydu. ;)

azcık mantık yürüt, mangakanın kurguyu öyle işlemesi ayrı olay,sanjiyi zoroyu tasarlarken,kaptanı ve hikayenin ana karakteri olan luffyden güc olarak daha zayıf tasarlaması ayrı sey.üsenme git wikiadaki tüm tayfaları işle,kaptanlar hep tayfasındakilerden güçlüdür,ve bir adam kendinden güçsüz bir kaptana biat etmez.aynı shiliewin sözündeki gibi,sen ascı arayan adamın güce bakcagınımı düsündün,ama e.oda zaten sanjiyi ana güç olarak tasarlamıstı,yoksa niye ascıyı,zeffe egittirsin,böylelikle ascı olarak hepten işe yarar kıldı,üstelik luffy kendinden güçlü kişiye gel tayfama katıl demez,ondan güçlü olanda ne diyor bu bücür der yerleştirir bir tane,ancak yenicek gücünü göstericek ki saygı duysun luffye,jinbei neden saygı duydu,luffynin yaptıklarını gördüde duydu,çünkü ondan wbnin ruhunu gördü ;)

son olarak jinbeide teorik olarak tayfaya zaten katıldı,ama pratik olarakta,zoro ve sanji onun gücünü astıktan sonra katılıcak,bunuda dedi dersin.

Çok yıpratıcı bi Vs olacagını düşünüyorum ancak ''Kral Hakisi'' milyonda bir oldugu için bu Boa Hancock'u bir adım öne çıkarır diye düşünüyorum. Oyum Boa Hancock'a

Jinbe biraz küçümsenmiş sanki, Ace ile 5 gün savaşacak bir dayanıklılığı var Jinbe'nin, benim oyum Jinbe'ye.

jinbei luffyden güçlüyse,50000 kişiyi luffy tekte aldıgında niye agzı acık kaldı,niye 2 yıl içinde nerden nereye dedi.çünkü herkez luffyi, 2 yıl önceki sanıyor.gelmeyi kabul etmemesinide sanji ve zoronun jinbeiden güçsüz olmasına baglıyorum.senin dedigin dogru olsaydı,shanks marcoya degil,wbye gel benim tayfama katıl derdi,ama orda kendinden güçsüz ama, en güçlü davet edebilecegi kişi marcoydu. ;)
+1 :good:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık