Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Bir Elmanın Üç Parçası

• Konbuyu başlatan legends never die
  • Başlangıç tarihi
bu tür üzerine düşünülmüş diğer üyelerin yardımıyla geliştirilecek kalitede teoriler için benden tam destek :good:
yalnız peri dediğin ırk içime sinmedi. Bence o direk gökyüzü adası insanlarıyla alakalı. Onların atası falan çıkabilir belki ama onun dışında havada daha iyi gibi bir şey beklemiyorum ben açıkçası. direk gökyüzü adası insanları olarak resmedilecektir ki ben ODA'nın ırkçılığa dem vuracağına inanıyorum buradan.
Ben de bu peri mevzusuna değinecektim. Benim de içime sinmedi açıkçası. Bir peri neden samuray takunyası giyinsin ? Üstelik Zoro'nun küpelerinden de takıyor bunlar. Enel'in kapak hikayesinde daha önce çıkmış olan savaşta ölen samuraylar var üstelik. Bu toplum açıkça samurayları işaret ediyor bence.

Bende yazarken aynı şeyleri hissettim. :sapkali:
Eline sağlık çok güzle teori olmuş .Geçen gün Wiki'de gezinirken şöle bi konu denk geldi senin yazdıklarında uyuşuyor. İnka medeniyetinde ölüm ve öte alem kavramları var buda senin paylaştığın 470 kapak resmindeki kurban etme resmi ile örtüşüyor baya. Bide şu yazıları atayım;

Ölüm ve öte âlem
Chakana
İnka inanışına göre ölüm bir son değildi. Ölenlerin ruhları öte âleme geçerdi. Birçok kaynağa göre, İnkalar’da ruh göçü (reenkarnasyon) kavramı mevcuttu. Öte âlem yaşamında iyi bir yer edinmek için dünyadayken ama sua, ama llulla, ama chella ("çalmamak, tembel olmamak ve yalan söylememek") denilen üç ilkeye uymaları gerekiyordu.
Diğer şamanist kültürlerdeki klasik yaşam ağacı ve üç âlem kavramlarına İnkalar’da da rastlanmaktadır. Üç âlem inanışı İnkalar’da "İnka haçı" denilen Chakana sembolüyle simgelenirdi. Üç âlem, semboldeki üç ayrı seviyeyi gösteren üç basamakla simgelenirdi. Bunlar Hana Pacha (tanrıların bulunduğu semavi âlem), Kay Pacha, (yaşadığımız orta âlem) ve Ucu ya da Urin Pacha (yeraltı tanrılarının hükmettiği, ölenlerin ruhlarının uğradığı yeraltı âlemi ya da cehennem). Haçın ortasındaki delik şamanın üç âlem arasındaki yolculuğunu gerçekleştirdiği Yer'in eksenidir. Şamanın bu ruhsal yolculukları yapabilmesi için transa geçmesi gerekirdi. Bu üç âlem, hayvan sembolleri (yılan, puma, kondor) kullanılarak da temsil edilirdi.

Kaynak;https://tr.wikipedia.org/wiki/İnka_İmparatorluğu

Belki incelerken birşeyler bulursun yazayım. Ejderlerde yüksek ihtimalle Ay'dan gelme, ondan Dünya'da ki insanlarla aynı hava'yı solumak istemiyorlar. Baron Von Munchausen filmin de Terry Gilliam ay da yaşayan benzer bir ırk resmetmişti. Gene aynı filmden yürürsek ana karakter Roger benzerliği var. Roger'ın da önceden ay'a çıkmış olma ihtimali yüksek. En son da oraya Roger'ın izinden giden bizim tayfa ulaşacak.

Temsili

Ben olayı teori sahibinden farklı yorumluyorum açıkçası. Bence ayda yaşayan uzay korsanları kutsal ejderleri temsil ediyor. Bu korsanların kutsal ejder olduğuna dair dikkatimi çeken 5-6 husus var:

1- Bunlar ayın sahipleri gibi takılıyor ve asil birer hava var üstlerinde. Birilerine emir veriyorlar ve kontrol bunlardaymış gibi lanse edilmiş kapak resminde:

2- Görünümleri:

Bire bir benzemiyorlar tabi ama iki kıyafetin tasarımı da benzer geldi bana.

3- Enel'le ilişkileri:

Bunlardan biri Enel'e saldırıyor.

Enel'in ''ben Kami'yim'' diye dolaşması gerçekten tesadüf mü acaba ? Kutsal ejderler de yaşayan her şeyin kendilerinin refahı ve faydası için yaşadığına inanmıyor, bu dünyada kendilerinden başka kimse yokmuş gibi davranmıyor; kısacası kendilerini bu dünyanın ''Kami'si'' olarak görmüyorlar mı ? İki ''Kami'' arasındaki rekabetin bir yansıması olmasın bu ? :rolleyes: Enel, karşısındaki kutsal ejder de olsa kendisine kami diyen birini affeder mi ? :) Ve gördüğümüz gibi de affetmemiş ;)

Bu kamilik mücadelesi-rekabeti, Luffy'nin başka biri tarafından ''ben korsanlar kralı olacam'' dediğinde verdiği kıskanç ve rekabetçi tepkiye benzemiyor mu ?

4- Ay'da gerçekleşen savaş!

Bir kutsal ejderin normal bir insan gördüğünde yapacağı ilk şey onu kölesi yapmak ya da öldürmektir. Kapaktaki uzay korsanının yaptığı ilk şey, aralarında savaş çıktığını ve bu savaşta mücadele ettiğini düşündüğüm birini öldürmek oluyor!

Bu minik askerin zamanında gerçekleşmiş olan savaşta mücadele eden bir toplumdan ya da ırktan olduğunun kanıtı ise yine zamanında ölen arkadaşları için üzülmesi. Üstelik bu arkadaşın, kafasındaki miğfer ve hemen yanı başındaki katanasından bir samuray olduğu anlaşılıyor:

Bilkalılar ve diğerlerinin arkadaş olduğunu gösteren en net iki kanıt ise bunlar:

Dikkat ederseniz birbirlerinden ayrıyken gözlerinde yaş olan insanlar;

Buradakilerin gözlerindekinin yaş değil de savaş makyajı, dövme ya da başka bir şey olmadığının kanıtı da bu kapak resmi:

Beraber iken gülen;

Biraz daha geniş bir açıdan değerlendirecek olursak...

Antik krallıkta yaşamış olan medeniyet ile bu medeniyetin dostu olan müttefikler, şu an kendine kutsal mal diyen ''mal topluluğu'' ile savaşmış :) Aynı Prof. Clover'ın bahsettiği gibi antik krallığın fertleri olan Bilkalılar, gerçekten de teknolojide gelişmiş bir medeniyetmiş:

Epey etraflıca dizayn edilmiş bir tesiste, zaman yolculuğundakine benzer kapsüllere yerleştirilmiş askerler.. Sanki bunlar uyutulmuş ve diriltilmeyi bekliyorlar gibi hatta.

Bu resimde antik medeniyetin yaralarını müttefikler sarıyor. Dikkat ederseniz bir balık adam ve bir samuray Bilkalıyı onarıyor.

Bu resmi direkt olarak değil dolaylı olarak, biraz mecazi anlamda yorumladım ben. Wano arcında ya da başka bir yerde bulunacak bir yazıt sayesinde, antik krallığın bulunması noktasında faydalı bir bilgi edinilebilir diye düşündüm. Çünkü antik krallık bulunur ise burada Bilkalıların neler yaşadığına dair bir çok şey öğrenilir ve zamanında çektikleri acıların hesabının sorulması için harekete geçilebilir. Bu da bir nevi Bilkalıların yaralarının sarılması değil midir ?

Şimdilik bu kadar.

Not: Mesajı geri getiren kimse teşekkür ettim :)

Dünden beri hızlı resim sitesinde bir sıkıntı var resim yükleyemiyorum. Başka bir siteden yüklüyorum bu sefer de metin saçma sapan bir şekilde spoiler içine giriyor. Sıkıntı yaratan resimleri mecburen spoiler dışına aldım.

Son düzenleme:
Uzay korsanları kutsal ejderler.

Mesaj yazdım bir ton silindi :of:
Bende böyle düşünüyorum.Periler uçuk sanki biraz.Berserk mi la bura :D
Birde o aya doğru uçan arkadaşlar robot.Onları aya doğru gönderen yaşlı dayı teknolojinin sahibi.Bu teknolojinin sahipleri olan ay halkıda antik krallığı oluşturanlar.Zaten arkadaş belirtmiş ayın bir kısmı dünyaya uçmuş diye.Kutsallar da uzaydan gelip ay halkını ve dünyayı ele geçirenler.Astronot kıyafetiyle dolanmalrıda açıklanmış olur böylece.Hatta bu kadar güçlü olmalarıda bence şeytan meyveleri sayesinde.Bu güç karşısında çaresiz kalan antik krallık insanlarıda antik silahları yapar.Buda dünya üzerindeki über güçleri kontrol eden makinalardır.Deniz kralları-elementler-her türlü koşula dayanan bir taşıt.

Bende böyle düşünüyorum.Periler uçuk sanki biraz.Berserk mi la bura :D
Birde o aya doğru uçan arkadaşlar robot.Onları aya doğru gönderen yaşlı dayı teknolojinin sahibi.Bu teknolojinin sahipleri olan ay halkıda antik krallığı oluşturanlar.Zaten arkadaş belirtmiş ayın bir kısmı dünyaya uçmuş diye.Kutsallar da uzaydan gelip ay halkını ve dünyayı ele geçirenler.Astronot kıyafetiyle dolanmalrıda açıklanmış olur böylece.Hatta bu kadar güçlü olmalarıda bence şeytan meyveleri sayesinde.Bu güç karşısında çaresiz kalan antik krallık insanlarıda antik silahları yapar.Buda dünya üzerindeki über güçleri kontrol eden makinalardır.Deniz kralları-elementler-her türlü koşula dayanan bir taşıt.
Bir ara meyveler uzaydan geliyor diye bir teori vardı. Bu işin ucu tahmin ettiğimiz gibi ilerlerse meyve olayı da mümkün olabilir belki.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık