Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Beyazbıyık Haklı mıydı?

Haklı mıdır, haksız mı?

• Kullanılan toplam oy
    189
Yoo demedin. Dediğini iddia eden de olmadı. Zaten senin mangayla falan alakan yok onu konuşuyoruz burada. Mangada Roger'ın Wano'da olanları görüp kılını kıpırdatmadığı gerçeği varken şu mesajı atman da bu yüzden.
Roger daha yeni gelmişti nereden bilecek odende yaşıyordu bide rayleigh teklif etti oden yok dedi ve o zamanlar wano çok ezilmiyordu.

Aklıma şimdi geldi de bu one piece ile alakalı olabilir. Roger Oden ve WB 3'üde biliyor one piecein ne olduğunu. Ve oden 20 yıl sonra genç korsanlar yenecek diyor Kaido'yu. Shanks'e de saldırmaması tembihlenmiş olsa. Her şey mantığa oturur.

Şu bırakıp gitti, o yüzden Beyazsakal onu ocakdışı görüyordu muhabbetini başta ben de yapıyordum da Beyazsakal olayı böyle görmüyor olması neredeyse kesin. Wano'ya Kaidou'nun nasıl yerleştiğini de duydu ise, Wano'ya döndükten sonra neden tayfaya dönmediğini/ dönemediğini de anlamıştır zaten.
Olay Beyazsakalın bildiğin ölmüşse ölmüş yapacak bir şey yok havasına girmiş olmasında. Şunu aklayacak pek bir şey yok maalesef, ne kadar zorlasak da. Kafa kafaya olmasa bile inşallah diğer faaliyetlerini baltalayacak bir şeyler yapmıştır diyeceğim de o da gözükmüyor ortada şimdilik.
İşin kötüsü bu gösterdiği tutumun Thatch mevzusundakine çok benzemesi. Beyazsakal orada da pasif bir duruş sergiledi, Ace'in orada Karasakalın peşine düşmesi çok haklı bir durumdu. Ace'in benim Babanın sözünü dinlememem yüzünden savaş oldu triplerine girmesi saçma, aslında orada da Beyazsakal suçlu. Adam senin geminde adam öldürmüş geziyor rahatça. Bir de Ace'e gitme diyorsun. Ace gidince de suçlu oluyor. Neden Ace suçlu olsun ki? Adam kendi tümeninde olan bir alçaklığın yerde kalmamasını istiyordu. Ölse bile gidip Teach'e dalması gerekiyordu. Orada Teach'in peşine düşmedin sonra gittin savaşa Ace'i kurtarmak için. Her şey daha kötü oldu. Peki Teach Ace'i öldürseydi ne olacaktı. Gene mi neyse olan oldu muhabbeti olacaktı? Burada mangakanın batırması var maalesef. Sırf bu Wano muhabbeti yüzünden ta Marineford muhabbetine kadar mangayı sorgular hale geldim arkadaş.
WB orada bu işin peşini bırakacağını söylemedi ki? Sadece Ace beklemesini, öfke ile hareket etmemesini söyledi. Orada da Ace gtimeseydi yine de giderdi WB. Böyle bir şeyi BB yanına bırakacak biri değil. Savaşta da kalbi olmasa BB ölmüştü zaten.
WB kesinlikle Ace veya Luffy gibi duygusal bir adam değil. Bir karar almadan önce yararını zararını iyice oturup düşünen biri. O zaman Ace öyle kafasını alıp gitmesede WB yine giderdi. Ama bir plan yapıp giderdi.

Bu konudan bağımsız, Wb Ace'den haberi alınca wanoya gitseydi ne olurdu diye bir konu açmak lazım gördüğüm kadarıyla insanlar ya argümanlarını güçlendirmek için ya da gerçekten küçümsüyorlar Wb tayfasını. Ace, Thatch, BB'nin de içinde bulunduğu Wb tayfası vs Kaido tayfası konusu iyi giderdi.
Mangakanın dram sevdası olmasa şuan Kaido ve tayfası yoktu bence.Marconun tek başına King ve Queenle oynadığı yerde tayfalar arası güç farkı az çok ortaya çıktı(BB,Tatch'ide eklersek ki Wb ekibine Kaidonun tayfanın içinden geçerlerdi).Kaptanların vs'side Wb'nin kalbi tekleyip teklememesine bakardı.

Yahu hiç kimse düşünmedi mi Kaido Wb bir zamanlar aynı tayfadandı Wb belki de Oden'i sevdiği kadar kadiyo'yu da sevmiştir e haliyle vs yapmışlar kazanmış ben niye gidiyim diye düşünmüş olamaz mı.

Son düzenleme:
Yahu hiç kimse düşünmedi mi Kaido Wb bir zamanlar aynı tayfadandı Wb belki de Oden'i sevdiği kadar kadiyo'yu da sevmiştir e haliyle vs yapmışlar kazanmış ben niye gidiyim diye düşünmüş olamaz mı.
Marineford’da kaido wb’ye karşı hükümetle işbirliği yapıyordu diye hatırlıyorum.

Böyle bi manyağı wb niye sevsin ki zaten? Big mom ve kaido 2 deli canavar olarak anlaşmış.

@Roronoa Zoro : ))

Haksız görenleri anlarım. Onların düşüncesidir. Ancak WB çizdiği çizgiye göre hareket etti. Özellikle son FB ile birlikte değerlendirdiğimizde WB'nin böyle bir intikam peşine düşmeyeceği belliydi. Elinden geldiğinde dövüşten kaçtığını denizci gemisinden kaçarken görmüştük.

Oden ve ailesi yaşasaydı farklı olurdu. Ancak hem Oden hem de ailesi öldü olarak biliniyor. Yani kurtarılacak sadece masum halk var. WB kurduğu aile dışında mazlumları kurtarmak için sağa sola saldıran bir adam da değil. Öyle olsa dünya hükümetini hedef alırdı. Kendisine baba deyip bayrağı altına girenleri korumaya çalışıyor o kadar.

Squardo gibi müttefik ordular bile onun çocukları statüsünde. Yani masum insanları korumaya çalışırken büyük ihtimalle binlerce evladını kaybedecek. Üstelik kendisi de son derece güç kaybedeceği için korumakta olduğu insanları da artık koruyamayacak ve BM'nin, Dünya Hükümetinin şunun bunun zulmüne bırakmış olacak. Bu açılardan düşününce ben WB'nin tavrını hem haklı hem de karakteriyle örtüşür buluyorum.

Bir de Neko ve Inu mevzusu var. Ya onlarla hiç karşılaşmadılar ya da Oden'in öldüğünü onlardan öğrendiler. O zaman WB, Oden ve Toki'nin kehanetini de duymuştur. Bundan dolayı Minkler WB'den yardım da istememişlerdir. Çünkü kehanetin vakti geldiğinde Marco'dan bile yardım isteyen Neko, WB ile görüştüğünde hayli hayli isteyecek olsa da kehanetten bahsedip vaktinin gelmediğini söylemiş olabilir. WB de kehanet ile Ace'i özdeşleştirmiştir ancak henüz yeterince güçlü olmadığını ve tam vaktinin gelmediğini bildiğinden izin vermiyordur vs.

Ace'in idamına tepkisiz kalamamasının sebebi de Ace'in hala yaşayan bir tayfa üyesi olması dışında, kehanetteki kişi olduğunu ve KK olup dünyayı değiştireceğini düşünmesi olabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık