Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Basil Hawkins

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 128 68.4%
  • Sevmem

Kullanılan: 59 31.6%

• Kullanılan toplam oy
    187
Once piece de favori karakterlerim arasinda ilk 5 e sokabilecegim bir karakterdi. Potansilyeli yuksekti fakat Oda reis harcadi. Onun yerine daha bir suru cop karakter vardi. Kaidonun kopegi oldugunda zaten gozumden dusurmustu Oda. Ama yine de saygiyla aniyorum reisi.

Kid'e olan ihaneti çok da önemli değil aslında. O ihaneti ettiği noktada Kaido karşısında irade gösterebilecek Kid ve Killer dışında Luffy ve Zoro var bence Novalar içinde, Dressrosa öncesi Law net bir şekilde biat ederdi Kaido'ya. Yaşama şansının %1 olduğunu görünce Kaido tarafına ihanet edip bizimkilere yanlayabilirdi ama onurlu bir şekilde kaderine karşı gelmeye karar verdi ilk defa ve bu da onun ölümüne sebep oldu. Umarım ölmemiştir, eğer ölmediyse gördüğü kadere karşı gelmeyi bilen güçlü bir karakter olarak dönecek.
Anlamsız bir kıyas olmuş. Luffy, Law, Kid aşağı yukarı benzer itkilere sahip adamlar. Birinin biat etmediği şeye diğeri de etmez. Kaldı ki Kid kendi diyordu Law için savaş lordluğu gibi bir şeye tamah edecek adam değildi nasıl oldu merak ediyordum diye.
Eğer Kaido gökten indiğinde Kid'in yanında Law olsaydı. Kid savaşırken Law kaçardı sadece. Adamın olayı zaten bu.

Anlamsız bir kıyas olmuş. Luffy, Law, Kid aşağı yukarı benzer itkilere sahip adamlar. Birinin biat etmediği şeye diğeri de etmez. Kaldı ki Kid kendi diyordu Law için savaş lordluğu gibi bir şeye tamah edecek adam değildi nasıl oldu merak ediyordum diye.
Eğer Kaido gökten indiğinde Kid'in yanında Law olsaydı. Kid savaşırken Law kaçardı sadece. Adamın olayı zaten bu.
Orada Apoo Kid'i ve Hawkins'i bilerek tuzağa çekmişti. Kaido'dan kaçması imkansızdı yani ki ben şuanki Law'u da kıyaslamıyorum. Dressrosa'dan önce yani kişisel travmasını, Doffy'i yenip atmadan önce Law irade olarak Luffy'e kesinlikle denk birisi değildi, bunu Dressrosada net bir şekilde gördük. Law'un yonkolara ve özellikle Kaido'ya olan bakış açısını da Punk Hazard'da gördük. Luffy "yonko devirmek için bir ittifak kurduk" diye naralar atarken Law ne diyo bu, imkansız bir şey bu falan diye söyleniyordu. Law'dan örnek verme sebebim bu şekilde yonko'ya kafa tutacak cesaret ve iradesi olmayan bir karakterin birkaç ark içinde kişisel olarak gelişip şuanki haline gelebileceğini göstermekti, gereksiz bir kıyaslama yapmadım yani.

Odanın havaya Wano sezonunda attığı %1(%10da olabilir tam hatırlamıyorum)yaşama ihtimali kimseye tutmayınca Hawkinsin elinde patlayıp ölmüştür yani Odanın hayalinde daha farklı şeyler vardı ama ya zaman yada fikri değiştiği için Yonko sagada harcadı.

Orada Apoo Kid'i ve Hawkins'i bilerek tuzağa çekmişti. Kaido'dan kaçması imkansızdı yani ki ben şuanki Law'u da kıyaslamıyorum. Dressrosa'dan önce yani kişisel travmasını, Doffy'i yenip atmadan önce Law irade olarak Luffy'e kesinlikle denk birisi değildi, bunu Dressrosada net bir şekilde gördük. Law'un yonkolara ve özellikle Kaido'ya olan bakış açısını da Punk Hazard'da gördük. Luffy "yonko devirmek için bir ittifak kurduk" diye naralar atarken Law ne diyo bu, imkansız bir şey bu falan diye söyleniyordu. Law'dan örnek verme sebebim bu şekilde yonko'ya kafa tutacak cesaret ve iradesi olmayan bir karakterin birkaç ark içinde kişisel olarak gelişip şuanki haline gelebileceğini göstermekti, gereksiz bir kıyaslama yapmadım yani.
Olaya taraflı bakıyorsun.
Luffy zaten Nika. Kimsede ondaki irade yok. Ben de irade kıyaslaması yapmadım. İtkileri benzer dedim.
Yonkou devirmek için ittifak kurmak da Law'un fikriydi haberin olsun. Ve Luffy'yi görünce değiştirdiği bir şey yoktu. Halihazırda planını uygularken kucağına Luffy düştü o da Luffy'yi yanına aldı.

Olaya taraflı bakıyorsun.
Luffy zaten Nika. Kimsede ondaki irade yok. Ben de irade kıyaslaması yapmadım. İtkileri benzer dedim.
Yonkou devirmek için ittifak kurmak da Law'un fikriydi haberin olsun. Ve Luffy'yi görünce değiştirdiği bir şey yoktu. Halihazırda planını uygularken kucağına Luffy düştü o da Luffy'yi yanına aldı.
Law'un planı yonko devirmek değildi, kendisinin bütün amacı Doffy'i indirmekti. Hatta yanlış hatırlamıyorsam Doffy'i indirmek bile değildi, Kaido'ya sağladığı bütün Smile tedarik zincirini sabote edip Kaido'nun Doffy'i kendisinin öldürmesini bekliyordu.
Luffy'nin Nika olması ile hiç alakası yok özgür ruhunun bu arada. Hani bu çocuk taa 5 yaşında iken bile kırılmaz bir iradeye sahipti, Ace ile olan geçmişinde daha o zaman bile nasıl işkenceye maruz kalmasına rağmen tek kelime etmediğini gördük. O zamanda mı Nika? Nika retcondan başka bir şey değildir, Luffyci arkadaşları sinir etmek için dalgası geçilir ama Luffy'nin karakterine ben ciddi bir şekilde zerre etki ettiğini düşünmüyorum ki zaten Oda'nın bunu özellikle iki yıllık ara şeyisinden önce düşündüğünü de sanmıyorum ki bundan bile çok sonra aklına gelmiş olabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık