Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Baroque Works ve Devrim Sistemi

Bence mangaka ödül konularında ağır sıvıyor. Kesinlikle iyi bir denge oluşturamadı. Başına 8 yaşında oluşturduğu tehditten 79 milyon ödül konan korsanın, 20 yıl boyunca ödülü artmıyor. Üstune Enies Lobby felaketine yol açmasına rağmen 18 milyonluk ödül artışı oluyor. Ama Dressrosa'da hoop 50 milyonluk artış... Üstelik asıl tehdit unsurundan ziyade, yanci tehdit unsurundan kaynaklanan bir artış...

Aranıyor posteri ve ödülleri olan bir seride, dünyanın en cok aranan adamı demek, kellesi en pahalı adam demektir. Dragon'un yonkou ile arasindaki güç farkı nasıldır bilmiyoruz ama Hükümete direkt tehdit oluşturuyor diye tanittiginiz bir oluşumun en önemli adamlarindan biri olan Sabo'nun ödülü, yonkou adamlarının genelinden düşük. Bu da yaş faktörünün önemli olduğunu gösterir. Yaş önemli ise supernovalar niye kısa zamanda bu kadar fazla ödüllüler? Eee güç ve tehdit onemli tabii ki, peki cocukluktan beri devrim ordusunda olup; yaşıtları ve denkleri daha yeni podyumlarda yerini alırken, hükümeti isyan ve başkaldırilariyla kaşıyan adamın ödülü neden bir türlü yeterince artamamış? Anlayan beri gelsin.
Meydanlarda yeni yeni görünmeye başladığındandır belki.o_O

Edit: Yeni yeniden kastım, son 2-3 bilemedin 5 senedir.

Meydanlarda yeni yeni görünmeye başladığındandır belki.o_O

Edit: Yeni yeniden kastım, son 2-3 bilemedin 5 senedir.
Mangayı net hatırlamıyorum, animeden net aklımda kalmış. Filler mı bilen varsa aydınlatırsa sevinirim:

Bu adam Ace denize açıldığında, ki 5 seneyi geçkin oluyor, kale gibi bir yere dalga geçer gibi baskın yapıp, milleti alaşağı etmiyor muydu?

Mangayı net hatırlamıyorum, animeden net aklımda kalmış. Filler mı bilen varsa aydınlatırsa sevinirim:

Bu adam Ace denize açıldığında, ki 5 seneyi geçkin oluyor, kale gibi bir yere dalga geçer gibi baskın yapıp, milleti alaşağı etmiyor muydu?
O sahne filler diye hatırlıyorum. Kuma, Hack ve Dragon'la idman yaptığı sahne de aynı şekilde.

Bir bilgim yok o sahne hakkında.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık