Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Animeler Dinsizliğe Sebep Oluyor

Bu fikre katılıyor musunuz

• Evet, katılıyorum

Kullanılan: 19 14.6%
  • Hayır, katılmıyorum

Kullanılan: 98 75.4%
  • Bilemiyorum

Kullanılan: 13 10.0%

• Kullanılan toplam oy
    130
İyi bir şey tabi ki. Sorgulama güdüleri gelişiyor çocukların. Animelere de gerek yok bu arada. İnternette gezen çocukların çoğunun anneleri ve babaları tarafından atanmış inançları değişiyor. Günümüzün tanrısı internet, yarın metaverse, yapayzekalar olur.
Kesinlikle. Farklı şeyler görmek, farklı görüş ve duyguları deneyimlemek ufuk genişletir. Ufku genişleyen insan da din gibi darlayıcı kurallardan oluşan kafeslerden kaçmaya başlar.

Olabilir, bilemeyiz. 80 küsur milyon insan yaşıyor ülkede ve dine inanmayanların bir kısmı anime izlediği için bu kararı almışsa, animeler dinsizliğe yol açmış olabilir. Belki de birileri anime izlediği için allah yok din yalan demeye karar vermiştir, bilemeyiz ama yine de siyasi parti liderlerinin, allahsız bu animeler demesi çok komik.

Gerçi bu iddiayı dile getiren de MHP şimdi. MHP'nin yaralı parmağa sıvı aktarımı yaptığını görmedim şu kadarlık hayatımda. Boş yapmış olma ihtimalleri daha yüksek.

animelerin dinsiz? (artık neye dönüştürüyorsa dinsizlik insanı dfşsgj) yaptığı insanlar var mıdır, vardır. sebebi sadece animeler midir, çok büyük çoğunluğun bu yüzden olduğunu sanmıyorum. tüm dünyası animeler olan ve gerçekliği sadece animelerden kurulmuş, tüm değerlerini animelerden edinmiş insanların için çok küçük bi kısım için doğrudur. fakat animelerin büyük bölümü de insanlara moral değerler kazandırıyor, erken yaşta daha çok hata yapmalarına daha çok öğrenmelerine imkan veriyor, steril yaşamak yerine türlü adaletsizlikleri gösteriyor, çabalamayı, organize düşünmeyi aktarıyor. ulaşılan içeriğin kişinin dünyasını ne kadar sarstığı ve kafasındaki gerçekliği kurgulamasına ne kadar etki ettiği çok daha önemli. herkesi tekdüze yetiştiremezsin ama herkesin özgürce ve tutarlı düşünmesi için zihinlerini açık yetiştirebilirsin. sonra o kötüyü mü iyiyi mi seçer herkesin kendi tasarrufunda

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık