Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Anime-Manga Haberleri

Bu Türkçe yayımlanan mangaların neden satışları duruyor anlamış değilim ben. Bir hevesle almaya başlıyorsun sonra bıçak gibi kesiliyor birden. Dengeki Daisy sadece 1 kitap çıktı mesela aylar oldu yenisi gelmedi. Made in Abyss 8'de kaldı. Shoujo Shuumatsu Ryokou'nun son kitabı kaldı gelmedi bir türlü. Avatar The Last Airbender'ın ingilizce olarak bir sürü sayısı var bizde sadece 3 tane çıkmış aradaki ''Arayış'' bölümü de uzun zamandır stoklarda yok. Nasıl olduysa Saraiya Goyou'yu bitirdiler de tamamlayabildim seriyi. Popülerlik ile ilgisi olsa Saraiya Goyou hiç de popüler olmayan bir seridir nasıl tamamladılar anlayamadım. Aklıma başka sebep de gelmiyor bilemedim

Bu Türkçe yayımlanan mangaların neden satışları duruyor anlamış değilim ben. Bir hevesle almaya başlıyorsun sonra bıçak gibi kesiliyor birden. Dengeki Daisy sadece 1 kitap çıktı mesela aylar oldu yenisi gelmedi. Made in Abyss 8'de kaldı. Shoujo Shuumatsu Ryokou'nun son kitabı kaldı gelmedi bir türlü. Avatar The Last Airbender'ın ingilizce olarak bir sürü sayısı var bizde sadece 3 tane çıkmış aradaki ''Arayış'' bölümü de uzun zamandır stoklarda yok. Nasıl olduysa Saraiya Goyou'yu bitirdiler de tamamlayabildim seriyi. Popülerlik ile ilgisi olsa Saraiya Goyou hiç de popüler olmayan bir seridir nasıl tamamladılar anlayamadım. Aklıma başka sebep de gelmiyor bilemedim
Hocam, direkt yayın evini ara,manganın durumunu ögren.

Bu topraklarda bu işe hiçbir zaman özenmediler. Netten akmaya devam. Arşiv yapacak olsam yurt dışından ingilizce ciltleri satın alırdım.

Hocam, direkt yayın evini ara,manganın durumunu ögren.
Yorum olarak yazdım ama cevap gelmedi.

Bu topraklarda bu işe hiçbir zaman özenmediler. Netten akmaya devam. Arşiv yapacak olsam yurt dışından ingilizce ciltleri satın alırdım.
Hayır insan bir bildiri yayınlar serilerle ilgili şu sebepten gelmedi şu zamanda gelecek bilmem ne hiç yani. İngilizcesi hem çok pahalıya geliyor hem de benim ingilizcem zayıf. Hoş mesele koleksiyonken internetten okumuş olmak da yeterli oluyor ya neyse. Bir de Bursa'ya mağazası açılmış oraya da gidip bi bakmak lazım belki mağaza farklı internet farklı işliyordur

Yorum olarak yazdım ama cevap gelmedi.

Hayır insan bir bildiri yayınlar serilerle ilgili şu sebepten gelmedi şu zamanda gelecek bilmem ne hiç yani. İngilizcesi hem çok pahalıya geliyor hem de benim ingilizcem zayıf. Hoş mesele koleksiyonken internetten okumuş olmak da yeterli oluyor ya neyse. Bir de Bursa'ya mağazası açılmış oraya da gidip bi bakmak lazım belki mağaza farklı internet farklı işliyordur
Valla üşenmesem şahsi olarak gider kaliteli çeviri gruplarının cillop gibi dilimize kazandırdıkları favori mangaları kendim ciltleştirirdim arşiv olsun diye.

Onu ben de çok düşündüm de yazıcı kağıt cilt derken ben de üşendim. Chainsaw-man'in çevirisine bayılmıştım mesela :D
Bunu yapmak lazım aslında. HSDK aşırı sevdiğim bir eserdir ve mangaframe vaktinde animesinin bittiği yerden yaklaşık 250 - 300 bölüm muazzam çevirmişti bu seriyi. Gidip arşivlemedim pcye bile. Sonra silindi gitti netten bulamadım. Yazık oldu

Yayınevinin genel politikasına, ekonomik sıkıntılara ve telif hakları muhabbetlerine göre değişiyor hangi serinin basılıp hangi serinin basılma hızının duracağı. Bir de matbaa kaynaklı sıkıntılar da çok oluyor

İlk sezonu Nisan 2011, ikinci sezon Ocak 2017.. ve şimdi üçüncü sezon 13 Ocak 2024. Konu ve aksiyon bakımından sevdiğim bi seriydi, hala sevenleri varsa duyurulur :)

Yoh ve Anna Asakura’nın oğlu üzerinden devam edecek bi sezon 10 Ocak 2024.

NOT:
Naruto (2023)'nun 4 bölümlük bölümü ertelenmiş, ne zaman gelecek bi bilgi bulamadım.
2 seride sevdiğim serilerden.İyi haber.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık