Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Seviyeleri

Ne düşünüyorsun?

• Katılıyorum

Kullanılan: 16 24.6%
  • Katılmıyorum

Kullanılan: 22 33.8%
  • Ehh.. Bazı yönlerine katılıyorum bazılarına katılmıyorum.

Kullanılan: 27 41.5%

• Kullanılan toplam oy
    65
roger bi koydu o dehşete taksiyle gündüz tarifesinde 100tl yazar.
o dehşet roger vs wb'yi bi gördü far görmüş tavşana döndü.
kaido bi koydu dehşete cem karaca şarkısı hatırlanır oldu forumda.ederin ne YOnkou
diğer olaya bakalım
wb ile dişediş çarpış,açık beyin ameliyatı
yap,wb korsanlarına kedi muamelesi yap,Bb korsanlarına şener şen muamelesi yap ederin ne sağ kol :D
Diğer olay dediğin şey ne bilmiyorum. :) Yorumdan pek bir şey de anlamadım zaten.

Ama Oden için söylediklerin saçmalık. Bu adam Roger ve Kaido'nun hayran olduğu, Kaido'nun zırhını aşmış ve hile hurdayla yenilmiş biri. Bunları görmezden gelip "tek atma" diyorsan o olaya ona bir şey diyemem. :)

Yazdıklarım zaten amiral-yonko ile alakalı değildi.

Diğer olay dediğin şey ne bilmiyorum. :) Yorumdan pek bir şey de anlamadım zaten.

Ama Oden için söylediklerin saçmalık. Bu adam Roger ve Kaido'nun hayran olduğu, Kaido'nun zırhını aşmış ve hile hurdayla yenilmiş biri. Bunları görmezden gelip "tek atma" diyorsan o olaya ona bir şey diyemem. :)

Yazdıklarım zaten amiral-yonko ile alakalı değildi.
söylediklerimin hangisi mangada yok?

Luffy tek yedi çünkü salak gibi daldı adama. Eğer normal bir şekilde dalsaydı hem geleceği göreceği için hemde daha akıllı bir şekilde dövüşeceği için daha uzun süre dövüşürdü. Hasar verebilir mi bilmem çünkü Kaido için hasar alınmaz diyor. Eğer ne kadar güçlü vurursan vur hasar almıyorsa bu adam hasar veremezdi. Dediğim gibi bir süre dövüşür sonra saldırı alacağı zaman yine tek yerdi. Fakat bu amirallerin de tek yemeyeceği anlamına gelmiyor. Akainu iki saldırı aldıktan sonra etkisiz hale geldi. Ama bence Akainu amirallerin en dayanıklısı. Adamda tank tipi var zaten. Hızlı ve çevik değil ama çok dayanıklı. Ben Kizaru ve Kuzan'nın Akainu kadar dayanıklı olduğunu düşünmüyorum. Yani tek yedi, o zaman bu amiral değil demek sağlıklı olmaz çünkü herkes o kadar dayanıklı olmak zorunda değil. Dayanıklılık açığını hakisiyle veya hızıyla veya başka şekilde kapatıp yine o seviyede olunur. Bu arada bu söylediklerimden amiral yonkou karşısında direkt tek yer anlamı çıkartılmasın. Amiraller Yonkoular ile uzun süre dövüşür ve hasarda verir. Ama gerçekten sağlam bir vuruşta en dayanıklılarının bile iki hakkı olur benim için.
Açıkladım etkisiz kalmasının sebebi deprem nedeniyle çukur açılıp yere düşmesi yoksa sonradan görüldüğü gibi Akainu devam ederdi. Evet katılıyorum bazıları dayanıklılık zaafını diğer yönleriylede kapatabilir ama yinede bana göre en az 4-5 adam gibi vuruşa dayanması lazım Amiral seviyesi birinin.

söylediklerimin hangisi mangada yok?
Akainu'ya kim sağ kol demiş bilmiyorum ama ben Akainu'nun Yonko'lara çok yakın olduğunu düşünüyorum. Ben öyle bir şey söylemedim yani. Yorumum o konuyla ilgili değildi. Baştan fail.

Oden'e ise hakkındaki söylem ve featlerinden yola çıkarak Yonko demek saçma değil. Tavşana döndü filan demişsin, sadece geriye uçurdu ve serinin zirve karakterlerinin dövüşüne bakıp etkilendi bunda tuhaf bir şey yok. Aizen Yamaji'yi görünce etkilenince ve ona önlem alınca o seviyeden geride olduğu anlamına gelmiyor. savaşın kalanı gösterilmedi bile ondan sonra ne oldu ne bitti bilmiyoruz.

Ve evet, Oden hakkında söylenenler ve yaptıkları başka biri için söylense en az Yonko idi.

1 - Sağ kollar Amirallerden güçlü olsa denge olmaz bence önceden de yazdım Luffy tek yedi Kaido'dan Amirallerin Yonkou'dan tek yemesi hem mantıklı değil hem de imkansız. Bu yeteri kadar açıklıyor bence çok tartışmaya gerek yok. Dediğin gibi olsaydı Yonkoular önüne gelene tek atardı.

2 - Evet MF'de Haki ve kendi güçlerinin yanı sıra meyveye baya önem verirdi ve bu biraz ortalığı karıştırdı, katılıyorum Jozu Amiralleri yine meyvesi nedeniyle tutardı ama Amirale pek zarar verebileceğini zannetmiyorum.

3 - Ben WB'nin durumunu saymıyorum gücünü sayıyorum. Sonuçta WB'nin yaşlı olması Yonkoulardan güçsüz olduğu anlamına gelmez ve bu kalbi tekleme meselesi sadece performansını düşürür gibi geliyor yoksa gücü bana göre yerindedir (Prime hali dışında). Zaten öyle olsaydı WB Yonkou olarak kalmazdı. Akainu kazandı diye birşey demedim zaten ama Akainu ölse bile WB'de ölecekti. Akainu WB'nin kafasını götürmüş ve 2-3 tane magma yumruğu geçirmiş zaten. Aynı zamanda Aokiji vs Akainu'ya hiç değinmedim ve Filo Amiralliğinin güçle alakası yoktur bana göre de, olsa da bir tık felan güçlüdür. Akainu bana göre daha güçlüdür çünkü meyvesi daha ölümcül (Aokiji'nin buzunu kırabiliyor çeşitli karakterler ama Akainu magmayı sokunca kurtulma imkanın yok).
  1. Luffy sağ kol seviyesi diyebilmen için tüm sağ kolların aynı seviyede olması lazım. Var mı öyle bir bilgi, sahne, sayfa, argüman? Yok. O yüzden en başta bunun üzerinden kurduğun denklem hatalı.
  2. Sadece omuz atarak Akainu'yla 10 gün dövüşmüş birine hasar veren adam yumruk abansa ağız burun kırabilir.
  3. Wb'nin o saldırıları yeme sebebi gözlem haki kullanaması ki bunun sebebi de hastalığı zaten. O kadar handikapı olan birinin gücü yerinde olamaz. Wb'nin daha hiç yarası yokken Squardo'dan aldığı kılıç darbesi bunun en büyük kanıtı. Gücü yerinde olsa o saldırıyı atlatırdı ki 20 kişi dedi zaten Wb'nin böyle bir saldırı almayacağını.

Akainu'ya kim sağ kol demiş bilmiyorum ama ben Akainu'nun Yonko'lara çok yakın olduğunu düşünüyorum. Ben öyle bir şey söylemedim yani. Yorumum o konuyla ilgili değildi. Baştan fail.

Oden'e ise hakkındaki söylem ve featlerinden yola çıkarak Yonko demek saçma değil. Tavşana döndü filan demişsin, sadece geriye uçurdu ve serinin zirve karakterlerinin dövüşüne bakıp etkilendi bunda tuhaf bir şey yok. Aizen Yamaji'yi görünce etkilenince ve ona önlem alınca o seviyeden geride olduğu anlamına gelmiyor. Şavaşın kalanı gösterilmedi bile ondan sonra ne oldu ne bitti bilmiyoruz.

Ve evet, Oden hakkında söylenenler ve yaptıkları başka biri için söylense en az Yonko idi.
konu amirall ve yonkoular olunca konuyla alakalı mesaj yazmak niye fail oluyor geçiyorum.
evet dostum öyle bir yonkou ki kafasına tek darbe ile mapuslara düşüyor.

10 yıldır şu forumda olmasam son dediğine inanırdım :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık