Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Seviyeleri

Ne düşünüyorsun?

• Katılıyorum

Kullanılan: 16 24.6%
  • Katılmıyorum

Kullanılan: 22 33.8%
  • Ehh.. Bazı yönlerine katılıyorum bazılarına katılmıyorum.

Kullanılan: 27 41.5%

• Kullanılan toplam oy
    65
Zaten dedim öyle olabileceğini ve Kizaru'nun Marco'nun hemen işini bitirebileceğini söylemedim. Hatta özellikle belirttim bu ikisi vs atsa Katakuri v Luffy gibi uzun süreceğini. Bence Amiral=Sağkol imkansız çünkü dolaylı yoldan da olsa kanıtımız var. Luffy Kaido'dan tek yedi (he Marco olsaydı tek yemeyebilirdi meyvesinden dolayı ama bu daha güçlü olduğunu göstermez)) fakat Akainu WB'nin en güçlü iki yumruğunu tanklayıp dövüşmeye devam edecekti yere düşmese.
Luffy tek yedi çünkü salak gibi daldı adama. Eğer normal bir şekilde dalsaydı hem geleceği göreceği için hemde daha akıllı bir şekilde dövüşeceği için daha uzun süre dövüşürdü. Hasar verebilir mi bilmem çünkü Kaido için hasar alınmaz diyor. Eğer ne kadar güçlü vurursan vur hasar almıyorsa bu adam hasar veremezdi. Dediğim gibi bir süre dövüşür sonra saldırı alacağı zaman yine tek yerdi. Fakat bu amirallerin de tek yemeyeceği anlamına gelmiyor. Akainu iki saldırı aldıktan sonra etkisiz hale geldi. Ama bence Akainu amirallerin en dayanıklısı. Adamda tank tipi var zaten. Hızlı ve çevik değil ama çok dayanıklı. Ben Kizaru ve Kuzan'nın Akainu kadar dayanıklı olduğunu düşünmüyorum. Yani tek yedi, o zaman bu amiral değil demek sağlıklı olmaz çünkü herkes o kadar dayanıklı olmak zorunda değil. Dayanıklılık açığını hakisiyle veya hızıyla veya başka şekilde kapatıp yine o seviyede olunur. Bu arada bu söylediklerimden amiral yonkou karşısında direkt tek yer anlamı çıkartılmasın. Amiraller Yonkoular ile uzun süre dövüşür ve hasarda verir. Ama gerçekten sağlam bir vuruşta en dayanıklılarının bile iki hakkı olur benim için.

1. Marco 3 amirale kafa atıp ciddi bir hasar almadan Mf'den çıkmayı başarmış çok özel bir sağ koldur. Dolayısıyla Kizaru'nun kendisine zarar verebileceği herhangi bir saldırısı gözükmediğinden ve uzun süren bir savaşın Marco lehine olacağından ötürü Kizaru'nun Marco'yu yenmesi mümkün değildir. Ayrıca sağ kollar hakkında söylenenler olsun(Beckman'ın Shanks'la kıyası) bu adamların konumları ve bu konumların ifade ettiği güç seviyeleri olsun(Ray, Zoro, Shiryu) sağ kolların geneline baktığımızda bu adamların amirallerden güçlü oldukları açık ve net bir şekilde ortadadır.
  2. Jozu, Mf'de kendisini en kolay oyun dışı bırakacak amiralle karşılaşmıştır. Aksi halde Jozu'nun meyvesi tüm Op evreninde en iyi 3 savunma meyvesi arasına girecek bir meyvedir. Jozu o meyveyle Kizaru'nun lazerlerine de delinmez Akainu'nun magmasına da eriyip marmelat olmazdı. Bu meyve dünyanın en sert maddesi olması dolayısıyla fiziksel olarak zarar vermesi çok zor bir yapıda. Bunun yanında yine çok sert olması nedeniyle vurdu mu oturtan bir yapıda. Nitekim sadece omuz atmasıyla amiralden kan alması örneği karşımızda durmakta. Lakin elmasın buzu kontralayacak bir özelliği olmaması Jozu'nun dezavantajı oldu. Mangaka sırf bu durumundan dolayı Jozu'yu Aokiji karşısına çıkardı. Jozu'nun yeniliş biçimi de bu dezavantajından ötürü kolaymış gibi gözüktü ve ooo amiral Yk3 tekledi gibi bir algı ortaya çıktı. Oysaki Jozu başka bir amiralle dövüşse yenmese bile saatlerce uğraştırırdı amirali. Dolayısıyla Jozu'nun tek amiral karşısındaki performansını (ki o performansın sebebi de Wb'nin yaralanması idi...) diğer amiraller karşısında genelleyip amirallere prim vermenin gücü Luffy karşısında işe yaramayan Enel'i gömüp Luffy'ye prim yaptırmaktan pek de bir farkı yoktur.
  3. Wb meselesi.. Bu seride Wb kadar handikaplı olup ya da daha doğrusu gücü kısılıp Wb kadar performans gösteren bir karakter daha yoktur. Dolayısıyla Wb'nin handikaplarından yola çıkarak amiral övmek amiralleri yüceltmez, aksine küçük düşürür. Akainu öylesi öldürücü bir meyveye sahip olmasına rağmen Wb dizlerinin üzerindeyken bile işini bitirememiştir. Mf'deki Wb'nin kk değil yonkou gücünde olduğunu düşünürsek Akainu'nun yonkou gücünde olması mümkün değildir. Zira aynı durumda Wb karşısında Kaido, Bm ya da Shanks olsa Wb'nin işi bitmiş olurdu. Ikinci mesele de Akainu'nun Aokiji karşısındaki performansı. Iddia edildiği gibi Akainu>Aokiji olsaydı ya da Akainu yonkou gücünde olsaydı Aokiji'yle 10 gün dövüşmezdi. Akainu'nun filo amirali olmasının tek nedeni adalet anlayışının "görece olarak iyi korsanlar açısından" intikam alınması gereken bir adalet anlayışı içermesidir. Yani Akainu'nun Aokiji'ye göre "insan olarak" daha kötü biri olması filo amiralliğinin yolunu yapan şey olmuştur. Bunun güçle ilgisi falan yoktur.
Sonuç olarak yonkou>sağ kol>=amiraldir.

Şu Kaido o sıralar güçsüzdü geyiği çok bayık bir şey. Oden WB'nin "Dikkat edin çok dehşet bir şey geliyor," deyip tayfasını çektiği biri. Ve bu adamı hile hurdayla da olsa yeniyor Kaido, saldırı gücünün en az amiral üstü olduğu su götürmez gerçek. Buna rağmen o zaman ki Kaido sağ kollardan filan geride oluyor. : D Oden'in feat ve söylemlerine(evet feat) başka biri sahip olsa en az Yonko ilan edilirdi. Ki Kaido zaten Yonko, Wano'yu ele geçirecek kadar taştaşlı ama sağ kol etmiyor. : - )

Şu Kaido o sıralar güçsüzdü geyiği çok bayık bir şey. Oden WB'nin "Dikkat edin çok dehşet bir şey geliyor," deyip tayfasını çektiği biri. Ve bu adamı hile hurdayla da olsa yeniyor Kaido, saldırı gücünün en az amiral üstü olduğu su götürmez gerçek. Buna rağmen Kaido sağ kollardan filan geride oluyor. : D Oden'in feat ve söylemlerine(evet feat) başka biri sahip olsa en az Yonko ilan edilirdi. Ki Kaido zaten Yonko, Wano'yu ele geçirecek kadar taştaşlı ama sağ kol etmiyor. : - )
Onun üzerinden birde 5 yıl mı geçmişti ne onu da hatırlatmakta yarar var. :) Adam sınırıma ulaştım diyor ama o sınır amiral seviyesi.Ha pardon o da değil çünkü imparatorlara eşitler ya o bakımdan. :D

Şu Kaido o sıralar güçsüzdü geyiği çok bayık bir şey. Oden WB'nin "Dikkat edin çok dehşet bir şey geliyor," deyip tayfasını çektiği biri. Ve bu adamı hile hurdayla da olsa yeniyor Kaido, saldırı gücünün en az amiral üstü olduğu su götürmez gerçek. Buna rağmen o zamanki Kaido sağ kollardan filan geride oluyor. : D Oden'in feat ve söylemlerine(evet feat) başka biri sahip olsa en az Yonko ilan edilirdi. Ki Kaido zaten Yonko, Wano'yu ele geçirecek kadar taştaşlı ama sağ kol etmiyor. : - )
Kaido hile ile yeniyor Oden'i yani? Okumadığım için bilmiyorum. Kaido'nun karismaya leke sürmüş Oda xD neyse reisin Luffy'e kestiği racon yeter xD

Yonko>=Amiral>Sağ kol>=Luffy>Sol Kol>Mihawk. Sol kolla mihawk arası daha da doldurulabilir istenirse Croco, vista falan olabilir mesela. Mihawk'ı bir süre tutabildiler diye bence güçlüler Mihawk'tan.

Şu Kaido o sıralar güçsüzdü geyiği çok bayık bir şey. Oden WB'nin "Dikkat edin çok dehşet bir şey geliyor," deyip tayfasını çektiği biri. Ve bu adamı hile hurdayla da olsa yeniyor Kaido, saldırı gücünün en az amiral üstü olduğu su götürmez gerçek. Buna rağmen o zamanki Kaido sağ kollardan filan geride oluyor. : D Oden'in feat ve söylemlerine(evet feat) başka biri sahip olsa en az Yonko ilan edilirdi. Ki Kaido zaten Yonko, Wano'yu ele geçirecek kadar taştaşlı ama sağ kol etmiyor. : - )
roger bi koydu o dehşete taksiyle gündüz tarifesinde 100tl yazar.
o dehşet roger vs wb'yi bi gördü far görmüş tavşana döndü.
kaido bi koydu dehşete cem karaca şarkısı hatırlanır oldu forumda.ederin ne YOnkou
diğer olaya bakalım
wb ile dişediş çarpış,açık beyin ameliyatı
yap,wb korsanlarına kedi muamelesi yap,Bb korsanlarına şener şen muamelesi yap ederin ne sağ kol :D

1. Marco 3 amirale kafa atıp ciddi bir hasar almadan Mf'den çıkmayı başarmış çok özel bir sağ koldur. Dolayısıyla Kizaru'nun kendisine zarar verebileceği herhangi bir saldırısı gözükmediğinden ve uzun süren bir savaşın Marco lehine olacağından ötürü Kizaru'nun Marco'yu yenmesi mümkün değildir. Ayrıca sağ kollar hakkında söylenenler olsun(Beckman'ın Shanks'la kıyası) bu adamların konumları ve bu konumların ifade ettiği güç seviyeleri olsun(Ray, Zoro, Shiryu) sağ kolların geneline baktığımızda bu adamların amirallerden güçlü oldukları açık ve net bir şekilde ortadadır.
  2. Jozu, Mf'de kendisini en kolay oyun dışı bırakacak amiralle karşılaşmıştır. Aksi halde Jozu'nun meyvesi tüm Op evreninde en iyi 3 savunma meyvesi arasına girecek bir meyvedir. Jozu o meyveyle Kizaru'nun lazerlerine de delinmez Akainu'nun magmasına da eriyip marmelat olmazdı. Bu meyve dünyanın en sert maddesi olması dolayısıyla fiziksel olarak zarar vermesi çok zor bir yapıda. Bunun yanında yine çok sert olması nedeniyle vurdu mu oturtan bir yapıda. Nitekim sadece omuz atmasıyla amiralden kan alması örneği karşımızda durmakta. Lakin elmasın buzu kontralayacak bir özelliği olmaması Jozu'nun dezavantajı oldu. Mangaka sırf bu durumundan dolayı Jozu'yu Aokiji karşısına çıkardı. Jozu'nun yeniliş biçimi de bu dezavantajından ötürü kolaymış gibi gözüktü ve ooo amiral Yk3 tekledi gibi bir algı ortaya çıktı. Oysaki Jozu başka bir amiralle dövüşse yenmese bile saatlerce uğraştırırdı amirali. Dolayısıyla Jozu'nun tek amiral karşısındaki performansını (ki o performansın sebebi de Wb'nin yaralanması idi...) diğer amiraller karşısında genelleyip amirallere prim vermenin gücü Luffy karşısında işe yaramayan Enel'i gömüp Luffy'ye prim yaptırmaktan pek de bir farkı yoktur.
  3. Wb meselesi.. Bu seride Wb kadar handikaplı olup ya da daha doğrusu gücü kısılıp Wb kadar performans gösteren bir karakter daha yoktur. Dolayısıyla Wb'nin handikaplarından yola çıkarak amiral övmek amiralleri yüceltmez, aksine küçük düşürür. Akainu öylesi öldürücü bir meyveye sahip olmasına rağmen Wb dizlerinin üzerindeyken bile işini bitirememiştir. Mf'deki Wb'nin kk değil yonkou gücünde olduğunu düşünürsek Akainu'nun yonkou gücünde olması mümkün değildir. Zira aynı durumda Wb karşısında Kaido, Bm ya da Shanks olsa Wb'nin işi bitmiş olurdu. Ikinci mesele de Akainu'nun Aokiji karşısındaki performansı. Iddia edildiği gibi Akainu>Aokiji olsaydı ya da Akainu yonkou gücünde olsaydı Aokiji'yle 10 gün dövüşmezdi. Akainu'nun filo amirali olmasının tek nedeni adalet anlayışının "görece olarak iyi korsanlar açısından" intikam alınması gereken bir adalet anlayışı içermesidir. Yani Akainu'nun Aokiji'ye göre "insan olarak" daha kötü biri olması filo amiralliğinin yolunu yapan şey olmuştur. Bunun güçle ilgisi falan yoktur.
Sonuç olarak yonkou>sağ kol>=amiraldir.
1 - Sağ kollar Amirallerden güçlü olsa denge olmaz bence önceden de yazdım Luffy tek yedi Kaido'dan Amirallerin Yonkou'dan tek yemesi hem mantıklı değil hem de imkansız. Bu yeteri kadar açıklıyor bence çok tartışmaya gerek yok. Dediğin gibi olsaydı Yonkoular önüne gelene tek atardı.

2 - Evet MF'de Haki ve kendi güçlerinin yanı sıra meyveye baya önem verirdi ve bu biraz ortalığı karıştırdı, katılıyorum Jozu Amiralleri yine meyvesi nedeniyle tutardı ama Amirale pek zarar verebileceğini zannetmiyorum.

3 - Ben WB'nin durumunu saymıyorum gücünü sayıyorum. Sonuçta WB'nin yaşlı olması Yonkoulardan güçsüz olduğu anlamına gelmez ve bu kalbi tekleme meselesi sadece performansını düşürür gibi geliyor yoksa gücü bana göre yerindedir (Prime hali dışında). Zaten öyle olsaydı WB Yonkou olarak kalmazdı. Akainu kazandı diye birşey demedim zaten ama Akainu ölse bile WB'de ölecekti. Akainu WB'nin kafasını götürmüş ve 2-3 tane magma yumruğu geçirmiş zaten. Aynı zamanda Aokiji vs Akainu'ya hiç değinmedim ve Filo Amiralliğinin güçle alakası yoktur bana göre de, olsa da bir tık felan güçlüdür. Akainu bana göre daha güçlüdür çünkü meyvesi daha ölümcül (Aokiji'nin buzunu kırabiliyor çeşitli karakterler ama Akainu magmayı sokunca kurtulma imkanın yok).

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık