Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller ve İmparatorlar Hakkında Bir Soru

Peki dostum Kaido'nun Roger ve Wb'den üstün olmadığını nerden çıkarabiliriz ? Sonuçta Roger görmedik Beyazsakal da adamın bir sürü handikapı vardı. Kaidoyu da görmedik kesin kıyaslama yapamayız. Ayrıca Ace romanını okudunmu bilmiyorum ama sanki Kaido, Roger ve Wb'den geri kalmıcak güç konusun da hatta üstünü bile koyarsa Oda şaşırmam.
Bir güç kıyası yapmak için illa iki tarafında gücünü görmemize çok gerek yok bence.Oda bu zamana kadar genç WB,Roger>Kaido(yonkolar) denklemini hissettirdi.Bir kere yonkoların tanıtımında bile WB'yle bölgeleri için savaşan kişiler olarak mı ne bahsediliyordu.Orda kastedilenin zirve WB olduğunu sanmam.Zaten bize yonko olarak tanıtılan da yaşlı WB'ydi.Yani Oda zirve WB=Roger denklemini gösterdi.Mangaka Roger'la kapışan adam olarak mı ne bahsetti WB'den.Aynı şekilde çok yüksek ihtimalle yonkolarında yaşlı WB ile muhattap olduğunu,denklik hissini verdi.Burdan doğal olarak genç WB,Roger>yonko denklemi çıkmaz mı ? Bence çıkar.

Kaido'nun abartıldığını düşünüyorum.Senin dediğine göre Kaido genç WB yani kk üstü bir güç oluyor.E bu Kaido taş çatlasın 1 arc sonra inecekken Luffy bu kadar erken mi yaklaşıcak kk seviyesine ? Sanmıyorum.Ayrıca WB ve Roger'ı hiçbir yonkoyla bir tutma derim.Oda bu iki adamı 2 kral olarak çizdi ve mfde bile efsane olduğuna gönderme yaptı sürekli.Kalkıpta Kaido'yu BM'yi bu adamdan üstün tasarlamaz.Hele zirve WB'nin üstünde hiç tasarlamaz.

Kaido diğer Yonkou'lardan daha farklı. Ancak onun gücüde 2 Amirale yetmez. Hiçbir Yonkou'nün gücü yetmez. 2 Amiral her Yonkou'yu top eder. Meyveler Kitlesel İmha silahı gibi. ayrıca Takım çalışmalarıda iyi. 2v1'de hiçbir Yonkou Amiralleri zorlayamaz bu konuda netim. İster kral olsun ister paşa olsun ister ölümsüz olsun bi yere kadar. Ha ama dersen 4 Yonkou arasında 2 Amiral en çok kimde zorlanır Kaido. Ona eyvallah.
Çok ön yargılısın meyveleri evet kitle imha silahı doğru fakat kime göre silah ? Bm'nin yediği elektirik şokunu gördünmü kadın banene bile demedi çöplere tek atmaklar BM ve Kaido'ya vurmak aynı şey degil. Bu ara da o kitle imha silahları denilen meyvelerin büyük bir dez avantajı var onu da unutma derin meyvelerini iptal etmeden haki tabanlı saldırı kullanamıyolar yani saldırı güçü olarak meyvelerine baglılar işte sıkıntı burda başlıyo başkalarını hüpletebilirler ama Bm veya Kaido bunlar o saldırılara banane diyor çok tınlamıyor. Ayrıca Bm'nin sadece meyvesi bile aşırı sıkıntı magmaya ruh verse al sana çakma Akainu beleşten. Sadece belirli kalıplardan işe bakma derin.

Bir güç kıyası yapmak için illa iki tarafında gücünü görmemize çok gerek yok bence.Oda bu zamana kadar genç WB,Roger>Kaido(yonkolar) denklemini hissettirdi.Bir kere yonkoların tanıtımında bile WB'yle bölgeleri için savaşan kişiler olarak mı ne bahsediliyordu.Orda kastedilenin zirve WB olduğunu sanmam.Zaten bize yonko olarak tanıtılan da yaşlı WB'ydi.Yani Oda zirve WB=Roger denklemini gösterdi.Mangaka Roger'la kapışan adam olarak mı ne bahsetti WB'den.Aynı şekilde çok yüksek ihtimalle yonkolarında yaşlı WB ile muhattap olduğunu,denklik hissini verdi.Burdan doğal olarak genç WB,Roger>yonko denklemi çıkmaz mı ? Bence çıkar.

Kaido'nun abartıldığını düşünüyorum.Senin dediğine göre Kaido genç WB yani kk üstü bir güç oluyor.E bu Kaido taş çatlasın 1 arc sonra inecekken Luffy bu kadar erken mi yaklaşıcak kk seviyesine ? Sanmıyorum.Ayrıca WB ve Roger'ı hiçbir yonkoyla bir tutma derim.Oda bu iki adamı 2 kral olarak çizdi ve mfde bile efsane olduğuna gönderme yaptı sürekli.Kalkıpta Kaido'yu BM'yi bu adamdan üstün tasarlamaz.Hele zirve WB'nin üstünde hiç tasarlamaz.
Başta senin dediğin gibiydim ben de ama zamanla işler degişiyo gibi Oda'nın kendisi yapıyor bunu Ace romanına bakarsak Kaido için birerbir de en güçlü kişi diyor bundan 3 yıl öncesi için Wb hayatta Ace ile henüz karşılaşmamışlar ayrıca yeni dünya da Roger ve Wb yönetirken bile Kaido varmış korsan değilmiş ama gangster diye bahsediyor. Tek başına saldırma durumu bu zamanlardan kalma adam resmen Roger korsanlarına, Beyazsakal korsanlarına, Denizcilere tek başına saldırmış ve öldürememişler. Ayrıca En güçlü yaratık unvanını da Kaido'ya verdi manga da. Yani her yeni argüman da Kaido'yu pofpofluyo Oda. Bu adam Roger ve Wb'nin genc halinden şu durum da çok aşagı kalır durumu yok gibi. Zaten Kaido işlernirken göricez ama Oda resmen sinyal veriyo bu adamı ben çok yukarıya koydum diye.

Başta senin dediğin gibiydim ben de ama zamanla işler degişiyo gibi Oda'nın kendisi yapıyor bunu Ace romanına bakarsak Kaido için birerbir de en güçlü kişi diyor bundan 3 yıl öncesi için Wb hayatta Ace ile henüz karşılaşmamışlar ayrıca yeni dünya da Roger ve Wb yönetirken bile Kaido varmış korsan değilmiş ama gangster diye bahsediyor. Tek başına saldırma durumu bu zamanlardan kalma adam resmen Roger korsanlarına, Beyazsakal korsanlarına, Denizcilere tek başına saldırmış ve öldürememişler. Ayrıca En güçlü yaratık unvanını da Kaido'ya verdi manga da. Yani her yeni argüman da Kaido'yu pofpofluyo Oda. Bu adam Roger ve Wb'nin genc halinden şu durum da çok aşagı kalır durumu yok gibi. Zaten Kaido işlernirken göricez ama Oda resmen sinyal veriyo bu adamı ben çok yukarıya koydum diye.
Ben Kaido'ya klasik arc bossu şişirmesi olarak bakıyorum.Görünen ilk inen yonko bu adam olucak.Oda şimdiden en güçlüyü indirip sona güçsüzleri mi bırakıcak sence ? Ben pek sanmıyorum.Ace romanını okudum.O ünvanlarla ilgili kısmı da okudum ama Kaido için WB yaşarken teke tekte en güçlü kişi dendiğini hatırlamıyorum.Varsa kaynak at bakarım.Ayrıca dediğin gibi işlerde değişmedi bence.Kaido'nun pohpohlanması bunu göstermez.

Ben Kaido'ya klasik arc bossu şişirmesi olarak bakıyorum.Görünen ilk inen yonko bu adam olucak.Oda şimdiden en güçlüyü indirip sona güçsüzleri mi bırakıcak sence ? Ben pek sanmıyorum.Ace romanını okudum.O ünvanlarla ilgili kısmı da okudum ama Kaido için WB yaşarken teke tekte en güçlü kişi dendiğini hatırlamıyorum.Varsa kaynak at bakarım.Ayrıca dediğin gibi işlerde değişmedi bence.Kaido'nun pohpohlanması bunu göstermez.
http://www.korsanfan.com/konu/one-piece-magazine.6069/page-84
@amaneden cevirisi bölüm 3 oku orda diyor. Ben Kaido'nun Wano da olmadığını düşünüyorum yani bu arc ineceğini düşünmüyorum Luffy farklı biriyle dövüşücek yani Kaido Wano da inmez.

Yonkou'lar konusunda durum şöyle . Bir yonkou korsanlıktan geliyor ve amacı kk olmak. Bunun için yeterli güce sahip ancak daha ilerleyemiyor. Durduk yere amiral kesecem diye ortalıkta gezecek tipler değiller. Ama bir amirale göre de bariz şekilde güçlüler. Beyazsakal'ın yaşlı halini savaşırken gördük şimdiye kadar ancak yaşı ve hastalıklı durumu son derece büyük bir handikap oldu onun için. Yine yaptığı şeyler azımsanmayacak kadar büyük oldu.Ace kaçarken de yüzüne vurulan şey yine buydu. Korsan kralı olma imkanı varken olamamış bir ezik dendi. Bu kısmen doğruydu ancak Wb ile çelişen bir istek olduğunu Ace kabul etmek istemiyordu. Çünkü Ace bu ikisinin arasındaydı. Her neyse konuya dönecek olursak bir Yonkou bariz şekilde tüm denizci güçlerine savaş açabilecek kadar güçlü ve cesaretli. Buda onu bir amiralden bariz şekilde güçlü yapıyor. Kaldı ki diğer yonkoular da bu açıdan KK olamadığı için yönünü denizcilere dönemeyen ve denizcileri de takmayan kişiler. O derece güçlüler işte.Amiral seviyesi düşük demiyorum. Muhtemelen denizlerdeki güç seviyesinde Yonkouları takip ediyorlar.

Armanet haki dediğin şey b.hakidir zaten.Siyahlaştırılmamış olması haki kullanmadığı anlamına gelmez.Haki kullamadan logiaya vuramazsın zaten.
Yoktu işte b.haki savunması olarak bariyer gibi bişey vardı adam armament savunamsını düşünmüyordiki sonra hakiyi göstercem diye siyah yaptı ordan sonra aramament girdi işin içine. Siyahlaşmadan haki kullanılmaz demiyorum ama savunma mantığı farklydı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık