Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller ve İmparatorlar Hakkında Bir Soru

Yonko=2 Amiral benim için. Yonko ile Amiral arasındaki fark az olmasa dahi denizciler pert eder Yonko oluşumlarını. Koca Ana olmadan Bm korsanlarını 2 Amiral rahat tutar. Bir Yonko'nun sadece kendisi tüm oluşumun %70'den fazlasıdır.

Hadi diyelim Yonko ile Amiral aralarındaki fark eşit veya az olsun abartmıyorum denizciler rahat 3 Yonko indirir. Ellerin de filo Amirali + 3 Amiral + 2 Amiral olmaya aday olmuş + Garp, Sengoku + çok güçlü birçok da Koramiral var Sihichibukailer de üzerine promasyon. Para, teknoloji, kaynak, ateş gücü, gemi sayısı, asker, sayı üstünlüğü bunlar da zaten açık ara denizçiler üstün. Diğer tarafta 3 Yonko + 9 tane sağ kol var hadi bilmediğimiz 5 tane saglam adam daha çıksın ki denizçilerden de çıkabilir bilmediğimiz.

Klasik 3 elemet Amirali Mf çok göz boyadı seri ilerledikçe. Haki'yi ögrendikçe resmen bu adamların güçü azalıyo çünkü dokunulmaz değiller, haki kullanmak isteseler meyveden çok büyük oran da feragat ediyolar. Koy Kata'yı Amiral diye sırıtmaz. Luffy şu an Amiralle dövüşür yener demiyorum yüksel ihtimal kaybeder ama zora sokar kan alır illallah dedirtir. Luffy hiç alabilme ihtimali gözüküyormuydu Bm'yi imkansız şu durum da diyosun. G4 vuruduğunu uçurmasıyla ünlü BM ise gülerek elinin tersiyle rahat şekil de karşılıyo. Şimdi bana gelip Aka'nın magma yumrugu demeyim hasta olmasa onları vurabilicek şekil de bile çizmedi Oda. Armament dediğim olay orta da bile yoktu bunları göz önüne alın artık.

-İki yonkou kılıç çarpıştırınca gökyüzü ikiye ayrıldı. Amiral seviyesi adamlar çarpışınca büyük bi patlama oluyor sadece.

-bi yonkou ve tayfası için toplanan ordu ortada. Wb ve jozu haricindeki orduya akainu tek başına daldı.

-wb’nin ölüsü yendi akainu’yu. Tüm tayfasını arkasına alır almaz tek başına tüm marineford’a meydan okudu adam. Sengoku, garp ve 3 amiralin bulunduğu ordu kafasının yarısı yok olmuş wb’ye karşı umutsuz görünüyordu.

-Wb=roger iken roger’ın sağ kolu reyleigh bile gençliğinde bi amiralden güçlüymüş (sadece bi amiral tutmak adama az geldi).

-kaidou en güçlü yaratık dendiği için wb’den güçlü çıkması bekleniyor.

-big mom sadece çığlık atınca bile amiral tutacak seviyede komutanlar etkisiz kaldı. Bu komutanlar varken bile “big mom delirirse kimse durduramaz ülke yıkılır” dendi.

-big mom sinirlendiğinde nami’nin “bir kişi bu kadar güce nasıl sahip olabilir?” Tepkisi bile yonlou farkını göstermeye yeter. Bu kız 2 amiral görmüş hayatında.

Neyse herşeyi geçelim. Roger ve wb’nin en güçlü 2 karakter olduğu biliniyor. Kaidou da galiba bu karakterlerden daha güçlü. Bazı kişiler wb yokken en güçlü oldu diyor ama öyle olsa da fark etmez. Dünyanın en güçlü iki kişisi yonkou oluyor. Teach’in meyvelerine bakarsak o da amirallerden güçlüdür. Big mom meyveye dayalı güçlere sahip olmasına rağmen bound man’ı koluyla durdurabilen bi canavar.

Manganın başından beri daha güçlü oldukları çok belli edildi kısaca. Yonkouların komutanları bile amiral tutabilecek seviyede. Wb’ye eşit olan adamın sağ kolu amiralden güçlü. Daha ne kadar belli edilebilir?
Amiral=Yonko'culara ders olarak okutulacak bir mesaj olmuşmuş, eline sağlık. Özellikle Kaido babayı övdüğün kısımlar hoşuma gitti. Bir de şunu eklemeden olmaz; :sapkali:

Yonko=2 Amiral benim için. Yonko ile Amiral arasındaki fark az olmasa dahi denizciler pert eder Yonko oluşumlarını. Koca Ana olmadan Bm korsanlarını 2 Amiral rahat tutar. Bir Yonko'nun sadece kendisi tüm oluşumun %70'den fazlasıdır.

Hadi diyelim Yonko ile Amiral aralarındaki fark eşit veya az olsun abartmıyorum denizciler rahat 3 Yonko indirir. Ellerin de filo Amirali + 3 Amiral + 2 Amiral olmaya aday olmuş + Garp, Sengoku + çok güçlü birçok da Koramiral var Sihichibukailer de üzerine promasyon. Para, teknoloji, kaynak, ateş gücü, gemi sayısı, asker, sayı üstünlüğü bunlar da zaten açık ara denizçiler üstün. Diğer tarafta 3 Yonko + 9 tane sağ kol var hadi bilmediğimiz 5 tane saglam adam daha çıksın ki denizçilerden de çıkabilir bilmediğimiz.

Klasik 3 elemet Amirali Mf çok göz boyadı seri ilerledikçe. Haki'yi ögrendikçe resmen bu adamların güçü azalıyo çünkü dokunulmaz değiller, haki kullanmak isteseler meyveden çok büyük oran da feragat ediyolar. Koy Kata'yı Amiral diye sırıtmaz. Luffy şu an Amiralle dövüşür yener demiyorum yüksel ihtimal kaybeder ama zora sokar kan alır illallah dedirtir. Luffy hiç alabilme ihtimali gözüküyormuydu Bm'yi imkansız şu durum da diyosun. G4 vuruduğunu uçurmasıyla ünlü BM ise gülerek elinin tersiyle rahat şekil de karşılıyo. Şimdi bana gelip Aka'nın magma yumrugu demeyim hasta olmasa onları vurabilicek şekil de bile çizmedi Oda. Armament dediğim olay orta da bile yoktu bunları göz önüne alın artık.
Hangi tarafı övüyon, hangi tarafa sövüyon belli değil.

Üye silindi 1004

S.a arkadaşlar forumu uzun zamandır takip ediyorum konuları okuyorum da aklıma takılan soru şu neden forumun neredeyse tümü yonkouları amirallerden üstün görüyor ? paso yonkoular ezer yonkoular patates eder gösteriliyor ? denizcilerin en güçlü gücü sonuçda bu amiraller ve öyle ezme felan olmaz diye düşünüyorum kafa kafaya kapışma olur ki mf'de kizaru aokiji tereddüt etmeden ki hatta kizaru dur şu yılanın basını koparım gibi komik bir tabirle direkt beyazsakala saldırıyor hani ne olduda bu yonkoular bu kadar büyük görünüyor onu merak ettim :)
Yonkoular ezer denmesinin asıl sebebi Shanks'ı hariç tutarsak diğer üçünün tanrısal güçlere sahip olması bence. Birisi zorlarsa gezegeni bile yok ederdi. Diğeri yok edilemiyor. Öbürü canlı olanın canını alıp cansıza bile verebiliyor. Element iyi güzel. Lav, buz, ışık ve yer çekimi. Bu dördünün aşağı kalır yanı yok. Hatta ışık kısıtlanmamış olsa başta tanrısal dediğimiz güçleri bile yargılar gibi. Diğer taraftan Yonkoular fiziksel olarak da biraz hayvani. Big Mom beş yaşında imparatorluğunu kurmaya başlamış. Öbürünün çürümüş vücudunu binlerce denizci zar zor indirdi. Diğeriyse gökyüzü adasından eğlencesine atlıyor. Big Mom, Shanks ya da Beyazsakal gökyüzü adasından atlasa muhtemelen ölürdü.

Amiraller baya güçlü fakat ben her zaman 3 amiralin = bir yonkou olarak düşündüm ya da 2 amiral = 1 yonkou. Tek bir amiralin tek başına yeterli geleceğini sanmıyorum. Yani şöyle desek yanlış olmaz tek bir amirali yonkou gücünde yapmaktansa onu üçe bölmüşler.

2 amiral = 1 yonkou derken ikisini aynı alır anlamında mı? Öyleyse çok başka kafalardasınız demektir. Seride 2 amirali aynı anda alacak biri yoktur.

Kata, manga tescilli dünyanın en güçlüleri arasında. Bence 8 eder sağ kollar.
Manga tesçilli derken hangi sahneleri kastettin ? Kata güçlü bir adamda bu onun amiralden aşağı da olduğunu değiştirmez bana göre.Zaten yine bir sağ kol olan Marco'yu amiraller karşısında gördük.Bir sağ kolun amiral karşısındaki işlevinin onu tutmak,oyalamaktan fazlası olduğunu sanmıyorum.

-İki yonkou kılıç çarpıştırınca gökyüzü ikiye ayrıldı. Amiral seviyesi adamlar çarpışınca büyük bi patlama oluyor sadece.

-bi yonkou ve tayfası için toplanan ordu ortada. Wb ve jozu haricindeki orduya akainu tek başına daldı.

-wb’nin ölüsü yendi akainu’yu. Tüm tayfasını arkasına alır almaz tek başına tüm marineford’a meydan okudu adam. Sengoku, garp ve 3 amiralin bulunduğu ordu kafasının yarısı yok olmuş wb’ye karşı umutsuz görünüyordu.

-Wb=roger iken roger’ın sağ kolu reyleigh bile gençliğinde bi amiralden güçlüymüş (sadece bi amiral tutmak adama az geldi).

-kaidou en güçlü yaratık dendiği için wb’den güçlü çıkması bekleniyor.

-big mom sadece çığlık atınca bile amiral tutacak seviyede komutanlar etkisiz kaldı. Bu komutanlar varken bile “big mom delirirse kimse durduramaz ülke yıkılır” dendi.

-big mom sinirlendiğinde nami’nin “bir kişi bu kadar güce nasıl sahip olabilir?” Tepkisi bile yonlou farkını göstermeye yeter. Bu kız 2 amiral görmüş hayatında.

Neyse herşeyi geçelim. Roger ve wb’nin en güçlü 2 karakter olduğu biliniyor. Kaidou da galiba bu karakterlerden daha güçlü. Bazı kişiler wb yokken en güçlü oldu diyor ama öyle olsa da fark etmez. Dünyanın en güçlü iki kişisi yonkou oluyor. Teach’in meyvelerine bakarsak o da amirallerden güçlüdür. Big mom meyveye dayalı güçlere sahip olmasına rağmen bound man’ı koluyla durdurabilen bi canavar.

Manganın başından beri daha güçlü oldukları çok belli edildi kısaca. Yonkouların komutanları bile amiral tutabilecek seviyede. Wb’ye eşit olan adamın sağ kolu amiralden güçlü. Daha ne kadar belli edilebilir?
Sadece WB-Roger için bir şey dicem.WB'ye denk olan adamın sağ kolu amiralden üstün diyerek yanlış mantık kurmuşsun.Bir yonko olan WB varken neden kk Roger'ın sağ kolundan bahsediyorsun ki ? WB'nin yaşlı hali bize yonko olarak gösterilirdi.Genç halinin bir yonkodan üstün olduğu bana göre nettir.Yani sen yonko üstündeki bir adama denk olan adamın sağ kolu amirallerden güçlü diyorsun.Düşünceni yanlış yerden kanıtlama çalışmışsın.Bir de dediğim gibi WB=Roger'sa neden Roger'ın sağ kolunu örnek veriyorsun ? WB'nin sağ kolunu örnek ver.O zaman aynı sonuç çıkmaz ama.Hadi bunu geçeyim kıstasımız Ray olsa bile dediğim gibi şu an ki yonkolardan güçlü olan bir adamın sağ kolundan örnek vermen yonko-amiral kıyası için bir şey ifade etmez.

Ayrıca cidden Kaido'nun WB ve Roger'dan üstün çıkacağını düşünüyor musun ? WB'nin zirvesiyle yaşlı halini aynı kefeye koymanı anlamadım.O zaman sana göre bizimkiler bu arc veya 1 arc sonra kk üstü bir adamı mı indirecekler ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık