Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Abartıldığını Düşündüğünüz Dizi ve Filmler

Filmlerinin kitaptan daha az tatmin etmesi normaldir. 11 yıllık bir macerayı, dönemin efektleriyle anca bu kadar yapabilirlermiş.
Sorun efektte değil. 2. ve 3. filmi sıkıcı buluyorum. En büyük sebep Frodo ve eküri ikilisi.

Okurken sıkılmadığım yüzlerce sayfayı izlerken sıkıldım. Bir diğer sorunsa kitapta en sevdiğim karakter olan Faramir'in filmde farklı kişilikle sunulması.

The flash: ilk sezonu fena değildi. Bi süperkahraman dizisi izlemekten hoşlanacağımı düşünmezdim. Ama ilk sezondan sonrası çöp.

The arrow: flash'a yazdığımın aynısı. Tek farkı çizgiroman karakteri olduğunu ikinci sezonda anlamam oldu.

Supernatural: ilk 5 sezon iyiydi. Sonrası ise kötü. Avlanma bölümlerini hiçbir zaman sevmedim. Senaryo konusunda çok zayıf. Hep üç şekilde bitiyor:
1- Canavarı bul, kardeşlerden biri yakalansın, diğeri onu kurtaraın bölüm bitsin.
2- ikisi de yakalansın, biri düşmanla konuşurken diğeri kendi ellerini çözsün, arkadan vursun.
3- biri nerdeyse ölecekken diğeri hayaletin cesedini yaksın veya düşmanı arkadan indirsin.

Canavar hakkında bilgi bulma, tuzak kurma, büyü kullanma falan olsa güzel olabilirdi av bölümleri. Sezonun ana konusu çöp olsa da av bölümleri izletirdi kendilerini.
Karşılaştıkları birçok insan yaptı bun saydıklarımı. İkisinden biri tek başına avlanmaya kalkışsa 1 ay dayanmaz bu senaryoyla. harflerin adamı oldukları zaman bi değişiklik bekledim bu konuda ama olmadı.

Walking dead: negan iyi bi karakter olsa da izlemem için yeterli bi sebep olamadı. Negan tanıtılmadan 2-3 bölüm önce bırakmıştım ama spoiler yediğimde dayanamayıp negan'ı izledim youtube'dan. İyi karakter ama dizi hala çöp.

Prison break: ana karakterin zekasıyla yaptığı şeyler izletse de senaryo kötüydü. Bi de senaristlerin dizide geçen süreyle gerçek hayatta geçen sürenin farkını hesaplayamaması komediydi.

Walking dead: negan iyi bi karakter olsa da izlemem için yeterli bi sebep olamadı. Negan tanıtılmadan 2-3 bölüm önce bırakmıştım ama spoiler yediğimde dayanamayıp negan'ı izledim youtube'dan. İyi karakter ama dizi hala çöp.
İzlenme reytingleri de baya bir düştü. Kanalın ortalamasına göre yüksek ama kendi içinde değerlendirirsek en kötü zamanları. Senaryo çok sıradanlaştı bunda da.

Sorun efektte değil. 2. ve 3. filmi sıkıcı buluyorum. En büyük sebep Frodo ve eküri ikilisi.

Okurken sıkılmadığım yüzlerce sayfayı izlerken sıkıldım. Bir diğer sorunsa kitapta en sevdiğim karakter olan Faramir'in filmde farklı kişilikle sunulması.
Bunlara tamamen katılıyorum. İlk filmde dialoglar ve açıklamalar çok iyiydi. Üstüne çekebilecekleri bir şey yapamazlardı bence.

Özellikle Gandalf'ın ölüm konuşmasının ilgili ders içeriklerine eklenmesi taraftarıyım.

American History X
Yüzüklerin Efendisi -kitaplarını bilmem filmleri overrated-
Spirited Away -Miyazakinin filmlerinin neredeyse tamamını izledim. Beklentilerimi karşılamayan tek film bu-
Unforgiven

Edit: İşler Güçler çok iyi bir diziydi fakat Kardeş Payı denen saçmalık kadar büyük balon görmedim.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık