Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 993 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Adamlar kılıç düellosu atmışlar ki dövüşleriniz savaşlarınız demiyor da düellolarınız diyor wb.Kesinlik oradan geliyor.Shanks yani zamanında Mom ile dövüşse wb adını düello koymazdı.Zaten sengoku kaido- mom ittifakını yorumlarken geçmişte çok kapışıp dövüşüp durdular öyle bir ilişkileri vardı diyor.Shanks vs Mihawk gibi düello atıyorlardı demiyor.Bunlar önemli detaylar.
Dostum amaçları sadece birbirleri ile dövüşmek olduğu için dövüştüklerinden düello olarak nitelendiriliyor olmasın bu dövüşler? Kaçma kovalama anlaşamama yok direkt lise çıkışı buluşup teke tek atıyorlar yani.

Dostum amaçları sadece birbirleri ile dövüşmek olduğu için dövüştüklerinden düello olarak nitelendiriliyor olmasın bu dövüşler? Kaçma kovalama anlaşamama yok direkt lise çıkışı buluşup teke tek atıyorlar yani.
Hayır değil.Eminim buna.Senin dediğin şekilde olsa kolsuz adamla dövüşmem demesinin manası kalmıyor.Bana mı sordun kaybederken napayım diyip dövüşmeye başlardı Mihawk.

Shanks'la ilgili kafa karıştıran kısım düello atması. Gerçi Wb ve Roger'ı gördükten sonra pek beklentiye girmeye gerek yok. Tek panel olsa bile çizsin de görelim şu Wb'nin bile bahsettiği efsane düelloyu. :oleyo:

Bu arada Samuray derken Wano'yu bahsediyor Kaido. Mihawk normal olarak dahil değil.
En güçlü İnsan ! Yoo öyle değil Garp dahil değil.
En güçlü Samuray ! Tabikine Mihawk dahildir ne demek dahil olmaz element uydurmayın arkadaş xD

Şu an bir yaşıma daha girdim.:D Dostum manga sayfasında yazan genellemeyi söylüyorum hala kabul etmemekte ısrar ediyorsun. Ne diyeyim şimdi sana ben?:D Hani kılıç lobisinin isteği üzere manga sayfası da atıyoruz bak.:D

Ninjalar, sumocular da girebilir, eğer Oda onları o kısma dahil ettiyse. Artık şunu anlamak lazım: Oda'nın kafasındaki kılıç ustalığı ile bizim kafamızdaki aynı değil. Wano öncesi kılıç ustaları sadece kılıç kullanan kişilerdir diye bir sürü kişi diyordu. Ama gördük ki Oda'nın kafasında kılıç ustalığı böyle bir şey değil. O zaman ''kılıç ustaları sadece kullanan kişilerdir'' kısıtlamasını yapıyordunuz, şimdi de yazılanlar ortada olmasına rağmen Oda'nın söylediklerini sadece belli bir bölgeye bağlamaya çalışıyorsunuz. Kusura bakmayın da böyle tartışma olmaz.
Kılıç ustalığı tanımını çok kolay değiştiriyorsun da, taa Korku Barakası'nda verilen Samuray tanımını neden değiştirmiyorsun? :flaugh:
Tüm olaylar Wano'da geçmesine, Kaido'nun Oden ile şu an savaştığı kınları kıyasladığı bariz olmasına rağmen mevzuya Mihawk'ı soktuğun için tartışma sağlıklı olmuyor haliyle.
Tamam, hadi seni kırmayayım; Oden>Shanks&Mihawk. Mihawk ile düello atan Shanks da ''samuraydır.'' Kaido da tüm dünyayı gezip test etmiş zaten.

Aralarında bir düşmanlık olmadığından uzatmak istemiyor olamazmı MW?
Arada net bir rekabet var düşmanlığı fb olmadan bilemeyiz ama rekabet var.Adam daha ayak basmadan Shanks kılıca sarılıyor korkutucu bir havaya bürünüyor savaşmaya hazırlanıyor yani.Mihawk düello atmaya gelmedim çocuğun posteri getirmeye geldim diyince salıyor Shanks.Kızıl saç her an tetikte bir adam Mihawk’ın rekabeti devam ettireceğini düello için geldiğini düşünüyor ama Mihawk prensipleri gereği kol mevzusuna takılıyor.Yani rekabetin bitmiş olduğunu anlıyoruz.

Üye silindi 6669

Bu arada tekrardan yazalım KK > Yonko > Amiral.
Bütün bunlar rütbe ve ya lakap değil mi ? Bunlarla güç ölçmek bana gereksiz geliyor. Kk olmak için gereken şey one piece bulmak. Mesela şimdi seride Kaido one piece bulursa Garp, Wb gibi adamlardan güçlü mu olucaktı yoksa Roger amiral olsaydı diğerlerindən zayıf mı olucaktı muhtemelen hayır. Önemli olan retbe ve ya lakap değil

Kılıç ustalığı tanımını çok kolay değiştiriyorsun da, taa Korku Barakası'nda verilen Samuray tanımını neden değiştirmiyorsun? :flaugh:
Tüm olaylar Wano'da geçmesine, Kaido'nun Oden ile şu an savaştığı kınları kıyasladığı bariz olmasına rağmen mevzuya Mihawk'ı soktuğun için tartışma sağlıklı olmuyor haliyle.
Tamam, hadi seni kırmayayım; Oden>Shanks&Mihawk. Mihawk ile düello atan Shanks da ''samuraydır.'' Kaido da tüm dünyayı gezip test etmiş zaten.
Samurayın ayrı bir tanımı mı var da onu değiştireyim. Samuray = Kılıç ustalığı. Mangada söylendiği gibi.

İşin ilginç yanlarından biri de şu: Zamanında Mihawk'ın unvanı Wano'da geçerli değil diyenlere karşı orada da geçerli diyen sizdiniz. Ama ne hikmetse bugün Wano'yu ayrı, dış dünyayı ayrı değerlendirmek mecburiyetinde kalıyorsunuz.:D Mangaka her ikisini beraber tutmuşken hem de.

Shanks'in kılıç ustalığı/samuraylığı açıklansın, onu o zaman konuşuruz. Elinde kılıç/bisento/mızrak tutan herkesi kılıç ustası/samuray sayacaksak bundan zararlı çıkan siz olursunuz.:d

Serinin o kısımlarında shicileri, yonko yerine kullanmayı düşünüyordu. Ondan kafasında o zaman için yakın olabilirler. Neyse ya, şu Wano bitsin de işlesin artık bu tarz şeyleri.

Ya Oden, Mihawk'tan güçlü de olabilir. :D Oden'in gücü belli bu Mihawk'tan bir şey kaybettirmez.
MF'den sonra Mihawk'ın En İyi Kılıç Ustası tanımını gördük mü yoksa? Levely sonu gösterilen hariç.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık