Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 968: Oden’in Geri Dönüşü

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    160
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oden lordluk görevini terk etmiş daha ne yapsın? Lordluk görevini terk etmesi hainlik değilse ne suçu oluyor? Zoro'nun dedeleri yıllarca kendi klanını savunmuş hem.
Lordluk görevini o yokken aslanlar gibi tayfası 9 kın ve biricik Toki annemiz yerine getirmiş. Bölgeye bir şey olduğu yok. Başkentin nabzını tutamayan diğer daimyolar düşünsün onu. Kinemon durumu anlayıp Orochi'ye saldırı düzenlerken diğer bölgeleri yöneten lordlar neredeydi? ATM'lerden para çekip torunlarını lüks yatlarla East Blue'ya yollamışlardı pardon...

Üye silindi 1004

Lordluk görevini o yokken aslanlar gibi tayfası 9 kın ve biricik Toki annemiz yerine getirmiş. Bölgeye bir şey olduğu yok. Başkentin nabzını tutamayan diğer daimyolar düşünsün onu. Kinemon durumu anlayıp Orochi'ye saldırı düzenlerken diğer bölgeleri yöneten krallar neredeydi? ATM'lerden para çekip torunlarını lüks yatlarla East Blue'ya yollamışlardı pardon...
Toki'nin liderlik vasfı var mı? Ayrıca Kinemon dışındaki kınlar diplomasi ve yönetim konusunda çöp gözlerimizle gördük.

Toki'nin liderlik vasfı var mı? Ayrıca Kinemon dışındaki kınlar diplomasi ve yönetim konusunda çöp gözlerimizle gördük.
800 yıllık Wano devlet geleneğinin tecrübesine sahip Toki. Sıradan birine zaman büken meyve verecek halleri yok. Wano'nun en eski devlet geleneklerini bildiği her halinden belli, bakınız mesela Kuri'de yaşayan bütün vatandaşları tek tek ziyaret edip hepsiyle ilgilenmiş. Diğer bölgelerde Kuri'deki kadar halkla iç içe yaşayan bir yönetici var mıydı acaba? Sanmıyorum. Ayrıca Kinemon o stratejik dehasıyla bırak Kuri'yi tüm Wano'ya bile yeterdi.

Zoro konusuna iyi değindiniz.O shimotsuki soyundan ise o klan düşmüş klan çıkacak.Yani kutsallıktan atılmış gibi wanonun fakir bölgesine düşen aile.Japonlar bu konsepti çok seviyorlar başka mangalarda var.Tarihlerinde olsa gerek. @Yubashiri-sama O kadsr yazdım silindi.Kısaca geçeceğim bende öyle biliyorum.Değerleri hiç yok.Oda mesaj vermek istemiştir japon halkına değer versinler karılarına diye bu çok güzel ama kurgu böyle olmasa iyiydi.Kadın önce wanoya gitmek için ölüyordu sonra batarsa batsın banane gidersen boşarım dedi şaka gibi :D

Zoro konusuna iyi değindiniz.O shimotsuki soyundan ise o klan düşmüş klan çıkacak.Yani kutsallıktan atılmış gibi wanonun fakir bölgesine düşen aile.Japonlar bu konsepti çok seviyorlar başka mangalarda var.Tarihlerinde olsa gerek. @Yubashiri-sama O kadsr yazdım silindi.Kısaca geçeceğim bende öyle biliyorum.Değerleri hiç yok.Oda mesaj vermek istemiştir japon halkına değer versinler karılarına diye bu çok güzel ama kurgu böyle olmasa iyiydi.Kadın önce wanoya gitmek için ölüyordu sonra batarsa batsın banane gidersen boşarım dedi şaka gibi :D
Shimotsukiler en büyük 4-5 aileden biri olarak açıklandı zaten. Sayısını unuttum şimdi. Birkaç bölüm önce açıklanmıştı. En son 2 bölgeyi kontrol ediyorlardı. Pek düşmüş görünmüyorlar yani. Orochi'nin klanı düşmüş.

Üye silindi 1004

800 yıllık Wano devlet geleneğinin tecrübesine sahip Toki. Sıradan birine zaman büken meyve verecek halleri yok. Wano'nun en eski devlet geleneklerini bildiği her halinden belli, bakınız mesela Kuri'de yaşayan bütün vatandaşları tek tek ziyaret edip hepsiyle ilgilenmiş. Diğer bölgelerde Kuri kadar halkla iç içe yaşayan bir yönetici var mıydı acaba? Sanmıyorum. Ayrıca Kinemon o stratejik dehasıyla bırak Kuri'yi tüm Wano'ya bile yeterdi.
800 yıllık devlet aklını gördük ülkenin kapıları açamamışlar daha. Ryuma gibi bi tek adamla kurtulmuş Wano. Net Muz Cumhuriyetidir.

Geçen Dororo'yu bitirdim. Artık bunların kadınlara davranış şekli yüzünden ben utandım. Oden daha gerçekçi bir tip olsa eşi boşanırım dediğinde tokatı patlatırdı. Sonra da Toki kendini merdivenlerden düşürürdü zaten. Bu Japonlar bi garip devlet ofiste çalışan kadınlara topuklu ayakkabıyı zorunlu kıldı tarzı haberler görüyoruz hala. :hhh:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık