Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 950: Askerlerin Rüyası

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    152
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Renklendirilmişi daha fena ya. Kim inanır bunun dayak yediğine. Alnındaki küçük kesiği saymazsak "Suratına top çarptı" deyip geçsek kimse şüphe etmez. Bu Hawkins'in eli ne kadar hafifmiş.
Aslında herkes gülümsemesine takılmış ama alnında devasa bir damar var. Adam resmen alay ediyo la. Harbi harbi çekirdek versem çitleyerek seyredecek o derece.
Gülüş+Duruş+Vücut dili+Özgüven buna klasik denmesini doğru bulmuyorum ben. Law savunmasız şu halinde bunu sergiliyor. %100 aklında bir şey var. :D
Bu adam ya idam alanına gelmeden her ihtimale karşı yaptı planını ya da pratik zekasını kullanarak faydalanacağı bir şeyler var. :ehe:

Şu başındaki kesiğe gelirsek Hawkins yapa yapa hamlesini başına mı yapabilmiş. Oda küçük faça atmış gibi. :hhh: Ayrıca Law ekibinden ayrı bir yerde tutuluyor dimi yok onlar. :bilmem:

Reis yan karakterler gözükebilir ona karşı değilim ama ana tayfadan birileri bu yüzden ihmal edilmemeli. Eskiden böyle değildi çünkü.
Franky’yi uzun süre görmedik ve hala görmüyoruz.
Dövüşleri tayfaya değil de yan karakterlere verecek diye korkuyorum. Bu korkumdada haklı olduğumu düşünüyorum çünkü her bölüm savaşacağız-intikamımızı alacağız diyorlar ama bizimkiler kulübede oturup çay içiyor.
Dressrosa'da da yeneceğiz demişlerdi. Sonradan boş çıkmıştı. Tamam, yan karakterleri işlemesi güzel bir şey. Özellikle Kin'emon gibi aşağı yukarı 8 senedir hikayede yer bulan karakterleri işlemesi ayrı güzel. Fakat bunun bir dengesi olmalı. Boş boş Udon'daki ''aman o da korsan bize ihanet edecek'' diyen samuray çakması karakterleri koyma en azından. Bu yüzden endişelenmekte haklısın. İstediği kadar iyi dövüş versin, karakterleri işlemedikten sonra pek önemi kalmıyor. Zaten karakterlerin hayallerini bile unuttu, robot gibi oldular. Npc karakterler gibi.

İnanıyorum ki sonraki bölüm tayfanın diğer kalanını gösterecektir. Göstersin bir zahmet.

E buyursun denesin o zaman kardeş. Senin bu dediğin ihtimali düşünemiyor da mı bu kadar rahat bu adam? :bilmem:

Law'dan güçsüz olması değil mesele. Ben hep Law'un daha güçlü olduğunu olduğunu ama güçlerinin oldukça yakın olduğunu düşünürdüm. O yüzden Hawkins ile karşılaşmalarında Hawkins'in bu kadar önlem alması bildiğin hayal kırıklığı olmuştu benim için. O yüzden ezik diyorum.
Dahası bu bölümün sonuna bakarsan Law'da neredeyse hiç darbe yok. Sanki bilerek yakalanmış gibi. "O kadar uğraşıp bağladığın adama anca bunu mu yapabildin sen?" diye sorarlar adama.
Hawkins'in ezikliği burada. Umarım anlatabilmişimdir.

Ve tayfanın yakalanması hususuna gelince...
Gelmiyorum la oraya. :mincika:
Zamanında çok konuştuk o konuları. Bulduğun her fırsatta başa sarıp adama laf etme. Daha niye nasıl yakalandıklarını bile bilmiyoruz. Belki bir hain ispiyonladı yerlerini.
Luffy adam olaydı da tayfasını kollama işi müttefiğinin başına patlamayaydı.
Baktı kendi tayfası güçsüz ama müttefiğinin tayfası mal, en mantıklı gelen seçimi yaptı.:hıh:
Law, Dof karşısında da çok rahattı gülerek ''D fırtına yaratacak'' diyordu. Sonunu ve fırtınayı kimin yarattığını gördük. :D Hawkins istese şu an istediğini yapabilir. O deniz taşı kelepçeler olduğu sürece ne haki ne de meyve kullanabilen Law olacak. :bilmem: Bir planı olup olmadığını da göreceğiz. Ancak kendi başına kaçması çok zor.

Law'a ne yapmasını bekliyordun? Öldürmesini mi? Amacı yakalamaktı ve yakaladı. Hasar verme derdi mi vardı da vermedi. :D O kadar uğraştı mı? :D Tayfasındakilerini yakalamak yetti yaw. :/ Nerede çok uğraşmış Hawkins? Ezikliği falan yok karakterin. Law senelerdir Dof karşısında planlar yaparak anca tayfasını geride bırakarak Luffylerin yardımıyla çıkabiliyor ya. Hawkins'in durumu da ona benzer. :good:Doğru zamanda doğru planla hareket ettiler. ;)

Law, Dof karşısında da çok rahattı gülerek ''D fırtına yaratacak'' diyordu.
Elleri kelepçeli değildi orada. Burada ki nokta kelepçeli o savunmasız haliyle " yakaladığını san ben daha harekete geçmedim." hissini bana vermesi.

Doffy'de kalp koltuğunda elleri kelepçeliyken bu hale bürünmedi Law.

Kelepçe ise belki yanında boş bir tane taşıyordu. Hawkins farkına varmadan elindekiyle değiştirdi. Yine PH da olduğu gibi o kelepçeler kairosekili değildir. Bilemeyiz. Ama böyle duran Law boş değil. Aklında var bir şey.

Elleri kelepçeli değildi orada. Burada ki nokta kelepçeli o savunmasız haliyle " yakaladığını san ben daha harekete geçmedim." hissini bana vermesi.

Doffy'de kalp koltuğunda elleri kelepçeliyken bu hale bürünmedi Law.
Bir planı vardır zaten.

Yazdığım gibi Hawkins'in onu planla yakalaması onu ezik yapmıyor. Kendi gücünü en iyi şekilde kullanıp, Law'ı yakaladı. Her kirli oynayan karaktere ezik diyeceksek işimiz çok. Hele Hawkins karşısına hem Luffy hem Zoro'yu alan birisi. Gidip Law'ı yakalamak için çok uğraştı, ezik demek komik geliyor. :D Hawkins'in ezikliği gelse gelse ittifak kurduğu adamı satmasından gelir. Plan kurup, yakalama şansını artırmasından değil.

Şunu demesem içimde kalacak ya dur diyeyim hele.

Bu duruşu Zoro yapmış olsa Zoro'dan böyle buram buram özgüven koksa kendinden emin dursa. Burada ki yorumlar Zoro coşacak hazır olda bekleyin olurdu. Pehhh. :artiz:

Rosa vakası Law'a leke gibi yapıştı kaldı. Genel yorumlarda kimse Law'ın tek başına bir şeyler yapabileceğine inanmıyor. İlla yardım alır, illa biri kurtarır. Hep başkalarını araya katmak var. Yok anam Law kendisiyle ve ekibiyle yine kendi ilgilenecek. Law'ın dahil etmediği kimse bu olaya karışmayacak. Ben buna inanıyorum. :D

Hawkins'in ezikliği gelse gelse ittifak kurduğu adamı satmasından gelir. Plan kurup, yakalama şansını artırmasından değil.
Ben ona güvensizlik derim. Güveni olaydı da +3 Law'ın tayfası ile can kozu yerine dilerse 1 milyon adam vodo yapıp öyle çıksın Law'ın karşısına. Hatta yapabiliyorsa 2-3-4 milyon yapsın. Law'ı psikolojik etkileyip düşürecek bir şeyle gelmesin. Adil bir dövüş olmuyor Hawkins'in yaptığı.

Law, Dof karşısında da çok rahattı gülerek ''D fırtına yaratacak'' diyordu. Sonunu ve fırtınayı kimin yarattığını gördük. :D Hawkins istese şu an istediğini yapabilir. O deniz taşı kelepçeler olduğu sürece ne haki ne de meyve kullanabilen Law olacak. :bilmem: Bir planı olup olmadığını da göreceğiz. Ancak kendi başına kaçması çok zor.

Law'a ne yapmasını bekliyordun? Öldürmesini mi? Amacı yakalamaktı ve yakaladı. Hasar verme derdi mi vardı da vermedi. :D O kadar uğraştı mı? :D Tayfasındakilerini yakalamak yetti yaw. :/ Nerede çok uğraşmış Hawkins? Ezikliği falan yok karakterin. Law senelerdir Dof karşısında planlar yaparak anca tayfasını geride bırakarak Luffylerin yardımıyla çıkabiliyor ya. Hawkins'in durumu da ona benzer. :good:Doğru zamanda doğru planla hareket ettiler. ;)
Evet. D. fırtınanın tillahını çıkardı. O fırtına ta Kaido'ya kadar vurdu. Daha ne istiyosun? :bilmem:

Aynı şeyi tekrarlama lütfen. O kelepçelerle savunmasız olduğunun Hawkins de farkında, sen de farkındasın, ben de farkındayım, Law da farkında.
Ama adam hala pis pis sırıtıyor. E buyursun yapsın Hawkins. Yapmıyorsa eğer bana bunu bir daha getirme yahu.

Law'a yapmasını beklediğim bir şey yoktu. Dövüştüler ve sonrasında Law yakalandı. Ama adama bir bakıyoruz. Dövüştü demeye bin şahit lazım. Alnındaki küçük bir kesik, suratında (muhtemelen furbol topu) top darbesi. Hawkins ne güzel dövüşmüş bu adamla yahu. :fool:
Tam nova stayla! :good:

Tayfasındakileri yakalatmakla kalmadı. İşkence yaptı. Muhtemelen aldığı duyumla, Law gelmeden Bepo'yu ayrı bir yere götürdü. Adamlara, canı çok tatlı olduğundan tam 3 tane için vudu yaptı.
(Hayır çıtkırıldım bir şey olsa yanmayacağım, boylu poslu, kaslı adam)
İdam alanında hazır kıta bekledi... Bekledi...
Orochi kurşun yağdırdı, yine bekledi.
Ortalık karıştı, yine bekledi.
Hasırşapkalar ortaya çıktı, yine bekledi.
X-Drake aldı başını gitti, yine bekledi.

Ve son dediğine de gelelim. Sen Hawkins-Law farkını, Doflamingo-Law farkına eş tutuyorsan... (Meyve uyandırmış kral hakili adamdı be Doflamingo)
İşte ben bu kadarını beklemediğimden hayal kırıklığına uğradım ya.

Bu duruşu Zoro yapmış olsa Zoro'dan böyle buram buram özgüven koksa kendinden emin dursa. Burada ki yorumlar Zoro coşacak hazır olda bekleyin olurdu. Pehhh. :artiz:
Onu sadece Zoro fanları derdi. Bölüm yorumları komple dayak yiyip hapse düşen Zoro'yu gömmeyle alakalı olurdu :D Bu arada ortada bir şeyler olduğu belli, yani Law'un gerçekten bir planı var gibi duruyor. Bizimki takılmaca.

Şunu demesem içimde kalacak ya dur diyeyim hele.

Rosa vakası Law'a leke gibi yapıştı kaldı. Genel yorumlarda kimse Law'ın tek başına bir şeyler yapabileceğine inanmıyor. İlla yardım alır, illa biri kurtarır. Hep başkalarını araya katmak var. Yok anam Law kendisiyle ve ekibiyle yine kendi ilgilenecek. Law'ın dahil etmediği kimse bu olaya karışmayacak. Ben buna inanıyorum. :D

Ben ona güvensizlik derim. Güveni olaydı da +3 Law'ın tayfası ile can kozu yerine dilerse 1 milyon adam vodo yapıp öyle çıksın Law'ın karşısına. Hatta yapabiliyorsa 2-3-4 milyon yapsın. Law'ı psikolojik etkileyip düşürecek bir şeyle gelmesin. Adil bir dövüş olmuyor Hawkins'in yaptığı.
Hahaha Zoroya bak dayak yemiş ezik derlerdi yaw yorumlarda. Ne ovmesi :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık