Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 908: Dünya Toplantısı Başlıyor

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    290
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O kuralları biliyorum ve vaktinde acaba Oda kullanıyor mu diye burada paylaşmış, Çerlo ile konuşmuştum. Benim görüşüm yazarın bu tip şeylerle kendini sınırlamamasıdır. Zaten çoğu yazarın da eserini bu tip bir şemaya göre sınırladığını düşünmüyorum. Ancak ortaya çıkan eser(ler) geçmişin birikimiyle paralel gittiğinden o şemaya aşağı yukarı eşit olabilir, mümkündür.

Şahsen daha önce hiçbir eseri okurken gizemin altından kalkılabileceğini düşünmüyordum ben. Bunu görece küşük yaşta Lost ile tadarak başladım. Ancak Oda'dan ilham alıp 3. Kitabımın yazım aşamasını bitirmiş biri olarak bu konuda benim göstereceğim hassasiyetin katbekatını Oda'nın göstereceğine inancım tam. Çünkü ben her şeyin açıklanmasından yanayım.

Şimdi seri gerçekten de çok uzun soluklu ve henüz gidecek daha çok yolu olduğu için kafada birçok şüphe bırakmıyor değil, anlıyorum. Ancak bu bölüme bakıp da gökten indi demek haksızlık oluyor diye düşünüyorum. Azınlık olsa da böyle bir karakter beklentisinde olan kişiler vardı ama olmasa dahi önemli olan Oda'nın bu karakteri seriye yedirmesi. İstese 5 kadim üzerinden de seriyi götürebilir, büyük temizliği, tarihten silinecek olan ışığı bu karakterler üzerinden de anlatabilirdi. Ancak bu noktada böyle bir risk alıyorsa ya uzun zamandır aklında olan bir şeydir ya da seriyi daha da güzel bir hale getireceğine inandığı bir şeydir.

Oda Jump Festa'da SJ ile bir röportaj yapmıştı ve röportajın son kısımda şunu demişti:

Luffy ve ekibi, dört imparatordan biriyle savaşırken ark doruk noktasına ulaşıyor. Yine de tonlarca fikrim var ve yalnızca süper müthiş olanları kullanıyorum. Aslına bakılırsa geriye yalnızca inanılmaz olanlar kaldı. Bu yüzden seriyi hiçbir konuda endişe duymadan okumaya devam edin. Giderek daha iyi olacak!

Geriye inanılmaz şeyler kaldı!
Oda'ya olan inancımı ve bakışımı gördüm resmen yazında.

Mutlu oldum böyle düşünülmesine.

Bu duruma gelmesinin nedeni kendisidir, tam mal adam.
Kuma hakkından bu şekilde kurgudan uzak ve ortalığı karıştırmaya yönelik yorumları ciddiye alamıyorum.
Bir şey söylüyorsan altını doldurman gerekiyor diye düşünüyorum.
Açıklar mısın?
Mesela, bu fedakarlığı ne için yaptı?
Luffy'lerin gemisi? Yeni dünyaya yatırım?

Edit: Ciddiye aldığımdan değil, gerçek fikirlerinin bu olup olmadığını merak ettiğimden.

Bu ace göremi yoksa mangakayamı.
Maça Korsanlarındaki Skull'ın topladığı bilgilere göre, WB, dünyadaki en güçlü kişiymiş. (sadece strongest yazıyor.)
Ayrıca, Kaido'nun "en güçlü yaratık" olduğunu da ekliyor. Koca Ana'nın "en güçlü aileye" sahip olduğunu.

Wb ye direkt “en güçlü” kavramını vermişler romanda.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık