Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 908: Dünya Toplantısı Başlıyor

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    290
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kısa bir teori yapıştırayım şuraya...

Nefertari ailesi 800 yıl önce 20 aileden biriymiş lakin MG'ye taşınmamışlar. Ve Gorosei'nin dediklerine göre onlar hain. Peki hainse 800 yıldır neden ortadan kaldırılmadı? Ya da diğer bir deyişle hainse neden WG'nin safında oldular?

Şimdi bazı teoriler vardı Nefertari ailesi WG'nin arasına sızmış ajanlık yapıyor felan diye. O da olabilir o da bir ihtimal lakin daha mantıklısı bu ailenin parçalanması kendi aralarında fikir ayrılığı yaşamaları. Nasıl yani? Savaşın başlamasından bitişine kadar fikir ayrılığına düşen Nefertari ailesinden şuan ki WG'yi destekleyenler MG'ye taşınmış desteklemeyenler ise Alabastaya geri dönmüş.

Şuan ki Alabasta krallığının 800 yıl boyunca ortadan kaldırılmamasının tek sebebi bu olsa gerek. MG'ye taşınan Nefertari kimdir? diye soracak olursanız ya Gorosei'den biri ya da İmu.

Zaten hain olarak mimlenmiş bir aile MG'ye, Reverie'ye geliyor. Üstüne derin konuları açmak isteyen bir Cobra var. Yok edilmesi gereken ışıkların arasında gene bir Nefertari (Vivi) var. Velhasıl kelam olası senaryo, Nefertari ailesinin esir alınması, Luffy'nin kurtarma operasyonları, yeni Marineford savaşının başlangıcı ve Luffy'nin babasıyla ilk karşılaşması...

Kısa bir teori yapıştırayım şuraya...

Nefertari ailesi 800 yıl önce 20 aileden biriymiş lakin MG'ye taşınmamışlar. Ve Gorosei'nin dediklerine göre onlar hain. Peki hainse 800 yıldır neden ortadan kaldırılmadı? Ya da diğer bir deyişle hainse neden WG'nin safında oldular?

Şimdi bazı teoriler vardı Nefertari ailesi WG'nin arasına sızmış ajanlık yapıyor felan diye. O da olabilir o da bir ihtimal lakin daha mantıklısı bu ailenin parçalanması kendi aralarında fikir ayrılığı yaşamaları. Nasıl yani? Savaşın başlamasından bitişine kadar fikir ayrılığına düşen Nefertari ailesinden şuan ki WG'yi destekleyenler MG'ye taşınmış desteklemeyenler ise Alabastaya geri dönmüş.

Şuan ki Alabasta krallığının 800 yıl boyunca ortadan kaldırılmamasının tek sebebi bu olsa gerek. MG'ye taşınan Nefertari kimdir? diye soracak olursanız ya Gorosei'den biri ya da İmu.

Zaten hain olarak mimlenmiş bir aile MG'ye, Reverie'ye geliyor. Üstüne derin konuları açmak isteyen bir Cobra var. Yok edilmesi gereken ışıkların arasında gene bir Nefertari (Vivi) var. Velhasıl kelam olası senaryo, Nefertari ailesinin esir alınması, Luffy'nin kurtarma operasyonları, yeni Marineford savaşının başlangıcı ve Luffy'nin babasıyla ilk karşılaşması...

Şu sahnenin vivi hali yaşanacak desene :D

Sabo gömücüler gelmiş. Sonradan ekledi yok hafıza sorunu öyle mi olurmuş falan filan. Acein dövmesine anlatın bunları. Yada direkt sevmiyorum deyin çokta kasmadan.

Imu-Mihawkın bağlantısında herkes aynı fikirde.

BEn bundan sonra bu kadar heyecana sebep olacak spoiler bile çıkacağını sanmıyorum. Olaylar wanoya bağlanacak ve luffy bir şekilde kaidoyuda devirecek en azından orada ki sıkıntıya çare olacaktır.

Şuana kadar luffy'nin elinden ölen kimse görmedik ancak Kaidoyu öldürmeyi başaran adam olarak tarihe adını altın harflerle yazabilir. Tabi bu olaydan sonra tarihin akışıyla ilgili bilgiler ortaya çıkacaktır.

Bu wano dışında kaç ülke var dünya hükümetine bağlı olmayan bilmiyorum ancak D. lerin anavatanı olduğu için böyle bir şeyi asla kabul etmemiş olabileceklerini düşünüyorum. Hatta momonosuke'nin Luffy ve Roger gibi hayvanları duyabilmesi buna bir işaret olabilir. Şuana kadar sadece 3 kişinin böyle bir iletişimine şahit oldum varsa başka lütfen uyarın beni. Hatta wano halkı dışa kapalı olmasına rağmen içlerinde ki bazı aileleri dış dünyaya gönderip örgütlenmelerini istemiş olabilirler. Luffy'nin D. olması ile wanoya aşırı bağlı mink kabileside hikayeyi bildikleri için desteklemişlerdir.

Dragon bir şekilde ölüp Saboyu başa çıkarıcaklar. Sabo'da hem luffye destek olup hemde hükümete meydan okuyacaktır.

Umarım Dragon ölmez :)

Seni farklı bakış açısıyla yaklaştığın için tebrik ederken biraz Imu hakında ki düşüncelerini dinlemek isterim :)
İlk olarak Gorosei'nin 20 krallıktan biri olan Nefertari ailesinin Alabastada kalmasını hainlik olarak görmesiyle başlayayım o halde. 20 kurucu krallıktan biri olan Nefertari ailesi hain lakin 800 yıldır bir şey yapmamışlar. Yapmışlarsa da bizim henüz haberimiz yok. Yapacakları kesin ama.

Şu durumdaki Alabasta Krallığını hain olarak gören bu organizasyon İmuyla ya da WG ile yakından alakası olan bir adamın korsan olmasına nasıl bir tepki gösterirdi?

Velhasıl kelam, elimizde bir örnek var o örnekten yola çıkarak yakın bir bağ (baba-oğul) çıkacağını düşünmüyorum. Lakin ırk ya da soy bağı çıkabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık