Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 907: Boş Taht

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    360
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hayır Lucci neyse de Kaku'ya ne oluyor? Zoro'dan dayak yedikten sonra sırtüstü uzanıp vicdan muhakamesi yaparken gökyüzüne sempatik gülümsemeler yolluyordu beyefendi. Bunların Cp0 olması fiyasko zaten.

Orlumbus'un hareketi komik olmuş.

BM'nin ana binası hâlâ yatık duruyor. Görüldüğü üzere keyfi de yerinde fakat Zeus'tan yoksun. Yine de istediği zaman istediği kadar üretebileceğini düşünüyorum. Diğer yandan belki doğaya ait güçlerde yalnızca bir tane üretme gibi bir şey oluyordur belki; hani sınır olur. Yanında olmasa bile gökyüzü bulutlarla dolu diğer yandan.

Kaido bir yandan içki içiyor, bir yandan kış adasında belli ki. Bu arada her ikisine ait Den Den Mushileri görmek de güzel. Bir de Kaido tarafında arkada bir asker BM'den korkmuş.

Kaido her ne kadar anlaşılacak biriymiş gibi durmasa da BM'ye karşı ömürlük bir borcu var ve bu sahnenin boşa çizildiğini sanmıyorum. Bu ömürlük borcun ne olduğu üzerine düşünmemiz lazım ama nasıl BM'nin Carmel'i var; Kaido'nun da değerli bir şeyi olabilir. Kaido buraya gelirsen öldürürüm diyor. :oleyo: İşe bak ya. Ne günlere geldik. Resmen Luffy'i kim öldürecek kavgası yapılıyor. Esir muhabbeti gelmez umarım. :(

Denizciler bu arkadaşların konuşmasını dinliyor ama imparatorların umrunda değil. Denizcilerden biri diyor ki onları durdurmaya yalnızca amirallerin ya da shichibukailerin gücü yeter. Buradan çıkaracağınız sonucu hepimiz biliyoruz: Mİhawk yonkou level.

Kizaru'nun cesareti bir yana Akainu ona, yavaş geeeeeeel diyor. Wano ülkesinin gücü olan samuraylardan bir çekiniyorlar demek ki. Epey güçlü bir ülke çıkacak burası.

Garp gene gevşek. Luffy'nin peşinde olmalarını sallamıyor havalarında. Garp aslında onları önemsiyor ama herkes kendi yolundan gittiği için yapacak bir şey yok. Bu onun seçimi. Diğer yandan Garp, şu an Reverie zamanı olduğu için Kaido ve BM'nin bir araya gelmesini önleyebilecek her kişinin orada olduğunu söylüyor. Demek ki Totto Land'da bulunan kara bulutlar, fırtına öncesi sessizliği işaret ediyor.

Tokikake, Big Mom bunları çoktan hesaba katmıştır diyor. Akainu, Wano'nun Dünya Hükûmetine bağlı olmadığını bu sebeple de yetki sınırları dahilinde bulunmadığını söylemiş. Denizciler ve Hükûmet şu anlık müdahale etmeyecek gibi duruyor.
Garp'a kahraman denilmesinin sebebi "Rocks"mış. Hina'ya ve etrafa değinesim yok şu anlık o yüzden onları arka plana atıyorum. Yalnız Jango ve Fullbody var orada galiba. Her neyse, 40 yıl önce Rocks'ın kaptanını mıhlamış falan herhalde. Kaido ve BM ile ilişkisi ne? Bunlar tayfadaş mıymış? Durum biraz karışık. Buraya şunu bırakayım:

Yeni çıkan romandan gelen bilgilere göre Kaido ve Shanks'ın genç nesil olması bir yana Kaido'nun WB ve BM'den bahsederken ihtiyar vb. kelimeler kullanması ve Shanks'ın 39, Katakuri'nin 48 yaşında olması bu olasılığı eliyor bence.
Ancak Luffy ve BB de aynı nesilde sayılıyor sonuçta.

Her neyse görünüşe göre Kaido ve BM'nin ya da Rocks'ın bir araya gelmesi halinde hiç kimse bu duruma müdahale edemezmiş. Demek ki aralarındaki bağlantı yalnızca etki olabilir. BM yalnızca Luffy için değil aynı zamanda iş birliği için arıyor gibi zaten. Bu ikili birleşirse ve Garp'ın söylediğine göre Hükûmet dahi bir şey yapamazsa vay anam vay neler dönüyor?

Pangea'nın tek kıta olması, Dünya Hükûmeti sembolünün Raftel'i işaret eden sembolleri andırması ve tahtın üzerinde olan noktaların Grand Line güzergahında bulunan adaların haritalandırılmış haline benzemesi gibi detaylar bana bu dünya düzenini kuran ilk kişilerin de Ejderler ya da Hükûmetin ilk kurucu üyeleri olduğunu söylüyor. Bu durumda şunu da şuraya bırakayım:
Üşendim diyo'm beni düşündürtmesenize. :( Dünya Hükumetinin kurucuları kötü insanlar değillerdi, tek yaptıkları yok olup gitmenin eşiğinde olan bir Dünya'yı bir araya getirmek ve yeni bir düzen kurmaktı. Bunun için bir icat yaptılar. Bu cihazı kullanarak adeta Tanrı oldular; zira tüm Dünya'nın düzenini istedikleri şekilde kurdular-belki simgesel olarak 6 günde yapmışlardır-. Fakat bu icadın bir daha kullanılmaması gerektiğini düşündükleri için onu günümüz Dünya düzeni dahilinde bir tür bulmacanın içine dahil ettiler. Dünya'yı değiştirmek isteyen bir kişinin tüm Dünya tarafından bir tür otorite olarak görülmesi halinde bu hakkı kazanacağına karar verdiler ve Raftel'i bulunması zor bir bulmaca yaptılar; lakin geriye bir tür ipucu bırakmak istediler: Simgeleri. :(
Sterry gerizekalısından bahsetmeyeceğim ama yanındaki ilgimi çekti. Diğer yandan tahtın dibindeki kılıçların sayısı 20. Kurucu üyeleri işaret ediyor. Diğer yandan aşağıdaki kılıçlar da Hükûmete bağlı olan krallıkların sayısıyla eşit olabilir. Tahtın ucunun aşırı yukarıda olması Raftel'in ayı işaret ettiğini de gösterebilir. Zaten noktalar yıldıza benziyor, arka planı siyah; yani uzay vs.

Gelelim gerizekalı Charlos'a. En başta hiç kimse bir şey yapmaya kalkışmasa da Leo'ya helal olsun. Ardından Sai'de zıplıyor zaten. Ancak CP0 sahne alıyor. Stussy bir yana Kaku'yu da görmek iyi oldu. Arkadaki maskeli arkadaşı da Dressrosa'dan hatırlamak mümkün. Lucci'ye ayrıca bir unvan verilerek tanıtılmamış olması iyi oldu. Yine de herhangi bir şeyi henüz katılamaz.

Lucci'nin konuşması, yani aşağı dünya, yukarı dünya gibi sözler yine uzayı çağrıştırıyor. Zaten bu malların kafasındaki şey de uzayı çağrıştırıyor. Nedir yani geçmişte uzaylılar mı işgal etti ve One Piece tüm Dünya'nın kurtuluşunu simgeleyen bir sınav mı? Yeter la yeter ne bu One Piece? :(

Vivi de şaha kalkıyor. Helal. Shirahoshi Luffy diye bağırmadı en azından sevinin. Ben bu Mjosgard'a pek güvenemedim. Bir de bu sanki Saint idi. Doğrudan hatırlamıyorum ama vikisinde öyle yazıyordu. Acaba Saint'in kullanımı soy isim ya da isim olarak değil de rütbe gibi bir şey mi yoksa Oda kararını mı değiştirdi? Bir de bu adamın pek de iyi biri haline geldiğini sanmıyorum ben. İşin altından başka bir şey çıkabilir: Örneğin, gücünü öğrenmiş olabilirler. Rastlantısal olarak iyi polis, kötü polis yapmışlardır. Çocuk salak ama adam akıllıdır belki.

Gelelim tokmak gibi başımıza inen son sayfanın son bölümüne. Pangea Sarayı - Otorite Odası. Beş yaşlı klasik artistliğindeler. Shanks'ı gayet tanıyor gibiler. Shanks'ın rolü yalnızca seri değil seri içindeki Dünya içinde aşırı önemli gibi duruyor. Reverie'nin ortasında olmalarına ve bir imparator pozisyonunda olmalarına rağmen sırf Shanks olduğu için zaman ayırmışlar. Shanks'ın bir korsan hakkında konuşmak istemesi bence BB'den ziyade Luffy. Hükûmet ve imparatorların ya da en azından eski Korsanlar Kralı olan Roger'ın tayfasından biri olan Shanks ile bir işbirliği içindeyimş gibi gözükmesi bana gelecekte -biraz evvel uzaylı diyerek belki aşırıya kaçtığım ama nedense şu an yine mantıklı gelen- ortak bir düşman ortaya çıkabileceğini gösteriyor. Kim bilir, özgür bir adam olmak için bu yola çıkan Luffy, maceraları sırasında birçok ülkeyi ve ırkı özgür kılmaya devam ederken günün birinde amacına ulaştığı zaman yalnızca kendisini değil aynı zamanda tüm Dünya'yı özgür kılacaktır.

Edit: Shanks'ın yaşına kıyasla hem güç bakımından hem politik bakımından hem de herhangi bir yere girip çıkabilmesi bakımından seri içinde sahip olduğu bu özel yerin manası yakın zamanda açıklanmazsa patlarım. :( @Roo 'nun da dediği gibi Shanks'ın basamakları hızlı tırmanmış olmasından da bir bit yeniği çıkabilir pekâlâ. Gelsin teoriler.

Edit2: Değinmeyi unutmuşum. Rocks, 40 yıl önce sırra kadem basmış bir oluşum gibi gözüküyor ve bu durumda Oda'nın bahsettiği grup olabilir. Epppey ilginç.

Benden bu kadar. Gerisi @Alcatraz 'da. :oleyo:

Son düzenleme:
Hayır Lucci neyse de Kaku'ya ne oluyor? Zoro'dan dayak yedikten sonra sırtüstü uzanıp vicdan muhakamesi yaparken gökyüzüne sempatik gülümsemeler yolluyordu beyefendi. Bunların Cp0 olması fiyasko zaten.
Evet yani Croco gibi serinin ilerlerinde az çok rol almlarını bekliyordum ama Cp-0 olmaları sanki Oda yeni karakterler yaratmaya üşenmiş de bunları kullanmış gibi hissettiriyor. Adamlar hükümetin 3 adasından birini koruyamadılar, ömürlerinin dayağını yediler sonunda terfi ettirilip kutsal ejderlerin doğrudan adamları oldular, saçmalık.

ya da lucci baya bir minnettar bunlara... direk emir alıyor onu uyguluyor.. ama araya gider yakında demedi demeyinn..

Eyvallah :sapkali:
O zaman her zaman bunları kontrol eden devriye tarzı bir şey var yada içeride bulunan bir adam. İlginç şeyler oluyor.
Alana girmesi lazım sanırım. Mutlaka bir çekim alanı vardır sınırsız değildir.

Vay Garp vaayy olabilir bak bu. :D Smoker duysa vurur ikisini de. :S

Rocks grubunun kaptanını muhtemelen Garp indirmiş. Ben öyle anladım.
Teslim olan adamı yakaladığını iddia eden hükümete inanmam bu konuda. Roger dövmüşse de şaşırmam ama Garp dövmüşse ona da şaşırmam.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık