Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 893 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bundan önce 2 kız kardeşi Luffy'nin tayfasına ateşli ok atarken , Luffy ile dalga geçip dikkatini dağıtırken sorun yoktu ama değil mi? Kata ordan burdan tayfasını korumaya çalışan Luffy ile dövüşürken bu kadar delikanlı değildi?

Bu resmen Luffy kazansın diye bulmaya çalıştığı saçma bir yöntem. Başka açıklaması yok çünkü diğer türlü Katakuri yenilemeyecekti.
Luffy'e saygı duymayan insan yok gibi bir şey. Aynı şey Katakuri'de de oldu işte dövüştükçe farklı olduğunu çözdü. Saygı duymaya başladı.

Hatırlarsak Fujitora'yı bile yanına çekebilmişti.

Banada artık arc sonradan uzatıldı gibi gelmeye başladı.Zou arkasına yine böyle kısa dönüşsüz arc yapmayalım demiş gibi editörler.
E.oda'da birden power up vermek yerine böyle bir şey yapıyor gibi.

Katılıyorum. Luffy kazansın diye olmayan şey kalmadı.
Katakuri kız kardeşi sayesinde vermiş olduğu şu ağır darbe ile yenseydi tam olarak kabul edebilir miydin Katakuri yendi diye?

Ki bu yara tam olarak Kata'nın Luffy'nin kendisinin k.haki seviyesini yakaladığını düşünmeye başladığı sırada açılıyorsa hele?

Her şey tamam eyvallah da, H.haki nedir? Şimdi 3 Amiral, 4 yonkou, WB Jr, Mihawk gibi adamların hepsinde H.haki beklerim ben. Ele avuca düştüğünü düşünüyorum. En fanı olduğum karakter Hancock'ta bile H.haki olması saçmalık.

Sanji üçüncü adam olmasına rağmen en az diğer tayfaların sağ kolu edeceği için onda da çıkabilir. Bir tek bizim tayfada üç tane olmuş olur.
Güç olarak bakma. Marco'da yok, amirallerde yok, Çinşao ve Hancock'ta var. Ortak nokta liderlik vasfı gibi duruyor. Sanji'de bu var ama tabii bu da yeterli değil. Muhtemelen Dof'ta olduğu gibi psikolojik açıdan kötü olduğu bir anda ortaya çıkacak bir güç.

Ben açıkçası haki türlerinin var olan hakinin üç farklı kullanımı olduğunu düşünüyorum. Yani h.hakinin var olan haki gücünü dışarı salabilmek olduğunu, haki potansiyeli ile alakalı olmadığını düşünüyorum. Yani demek istediğim, Hancock, Marco'dan daha potansiyelli değil ama o hakiyi dışarı salabilmeyi başarmış.

Dikkat edelim, görünmez b.haki kalkanı da b.haki, koka da b.haki. Neden her b.haki kullanan ikisini bir kullanamıyor? Neden her k.haki kullanıcısı Usopp gibi duvarın arkasını göremiyor da sadece sezebiliyor? Çünkü kimi Usopp gibi doğuştan o kullanıma yatkın olmakla birlikte kimi de kendisi farklı bir kullanım yaratmış. Sonuçta kaynak tek, kendi ruhu. Ona daha farklı biçimler de verilebilir. Atıyorum hani diyorlar ya Mihawk k.haki ile Luffy'e olacak şeyi gösterdi diye, şu an bu tahmin olsa da olabilir. Mihawk k.hakiyi bu şekilde biçimlendirmiş olabilir. Velhasılı, h.haki de hakinin dışarıya salınarak, iradesiz rakipleri parmağını dahi oynatmadan yenmek amacını güdüyor olabilir. Az kişide görülme sebebi ise eğitilemiyor olması olabilir. Milyonlarca insan arasında bu ruh gücü olmasına rağmen bir avucu uyandırabiliyor, uyandıranların da hepsi farkına varamıyor. Varsa da kendi başına geliştirmesi kolay olmuyor. H.hakide ise hep tek başınasın. Kendin uyandır, kendin farkına var, kendin kontrol et, kendin geliştir.

Tabii uyandırma kısmı da çok karışık. Muhtemelen Dof'ta olduğu gibi psikolojik açıdan kötü olunan bir anda patlıyor. Birden ilham gelmiş gibi salamıyor muhtemelen. Luffy de MF'de kötü bir ruh halinde iken patlamıştı. Yani bir anlamda elde olmayan şeyler de söz konusu olabilir.

Bizim tayfa tepeye göz diktiği, tehlikeli rakiplerle karşı karşıya geldiği için, bu psikolojik alt yapının oluşması muhtemel. Misal Luffy, Kaido tarafından öldürülecekken Sanji o anki ruh haliyle bir patlama yaşayabilir. Ben açıkçası bu hikayede bunu bekledim, özellikle başlarda kötüydü vaziyeti. Ama olmadı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık