Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 868 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ama şöyle mesela Linlin, Luffy'i yese lastik mi olacaktı? Meyvenin gücü de bu işe çomak sokuyor. RUH meyvesi. Carmel'in ruhu BM içinde sıkışmış olabilir. Buda 2. meyve de ölme olayını tetiklemez. Ama bu haftaki spoilerden sonra direkt ruh meyvesinin kendi gücünü elde etmiş gibi yazılmış. Şu geliyor aklıma, bu Stereusen meyve gücüyle istediği şeyi yemeğe çevirebiliyor anladığım kadarıyla. Carmel nalları diktikten sonra bir taşı meyveye çevirse? Meyve ruhu da bu meyveye sığınmaz mı? Bu adam bunu biliyor mu tabi buda var. Yada Linlin'i sakinleştirmek için yaptı ve meyve ruhunun içine girdiğini fark etmedi. Bu adamın meyve gücü boşuna açıklanmadı bence. Bu tarz bir olay bana çok mantıklı geldi şuan.
Kanka meyve olayının iki tane açıklaması var bence. Biri, dediğin gibi Stereusen'in Linlin çıldırdığı anda her şeyi yemeğe çevirmiş olması. O anda herhangi bir şey meyve olduysa Caramel öldüğünde şeytan meyvesi ruhu direkt meyveye geçiş yapmıştır.

Ikincisi ise şu. Şeytan meyvesi, mantıksal olarak kendi yaşam döngüsünün derdinde. Ve bu döngünün amacı bir meyveyi yeni evi yapmak ya da bir taşıyıcı ile yaşamını sürdürmek. Bu noktada Stereusen o cinnet anında Linlin'in yanında olmasa bile Caramel öldüğünde şeytan meyvesi ruhu bir taşıyıcının içinde olmuş oluyor zaten. Yani yaşamsal döngüsü bir meyveye geçmeden direkt birinin bedeninde vuku buluyor. Yani burada meyveye araç dersek şeytan meyvesi ruhu bu aracı kullanmadan direkt adrese varmış. O adres de Linlin. Şeytan meyvesi ruhu "yok arkadaş ben illa ki bir meyvenin içine girmek istiyorum" demez o durumda. Mantıksız. Çünkü o meyve zaten bir gün biri tarafından yenilecek. Meyve gücü hazır Linlin'in bedenine girmişken bir daha da çıkmadı. Bir alternatif de bu olur bana göre.

Ama hacı her yediğinin meyve gücünü alsaydın, Wapol'den güçlüsü olmazdı ki. Adam Luffy'i yemeye çalışmıştı hatta, lastik olduğundan ısıramadı. Bu kadar düz mantık olduğunu sanmıyorum. Akainu'yu pipetle hüp çeksem, magma logiası mı olacağım. Stereusen'den bence de iş çıkmaz ama adam ilk tayfa üyesi olduğunu bile yansıtmadı. Yani korkuyla Linlin için taşı, toprağı yiyeceğe çevirdiğinde, meyve ruhunun birinin içine saklanması mantıklı geldi bana.
Demek istediğim sınırsız yamyamlıkla sınırsız meyve gücü alabilmek değil. Gerçi Luffy'i haki ile ısırmadan yiyemez ama :D Bütün bir şekilde yutarsa içeriden şişerek patlatır o da - yani dediğin gibi.

Kanka meyve olayının iki tane açıklaması var bence. Biri, dediğin gibi Stereusen'in Linlin çıldırdığı anda her şeyi yemeğe çevirmiş olması. O anda herhangi bir şey meyve olduysa Caramel öldüğünde şeytan meyvesi ruhu direkt meyveye geçiş yapmıştır.

Ikincisi ise şu. Şeytan meyvesi, mantıksal olarak kendi yaşam döngüsünün derdinde. Ve bu döngünün amacı bir meyveyi yeni evi yapmak ya da bir taşıyıcı ile yaşamını sürdürmek. Bu noktada Stereusen o cinnet anında Linlin'in yanında olmasa bile Caramel öldüğünde şeytan meyvesi ruhu bir taşıyıcının içinde olmuş oluyor zaten. Yani yaşamsal döngüsü bir meyveye geçmeden direkt birinin bedeninde vuku buluyor. Yani burada meyveye araç dersek şeytan meyvesi ruhu bu aracı kullanmadan direkt adrese varmış. O adres de Linlin. Şeytan meyvesi ruhu "yok arkadaş ben illa ki bir meyvenin içine girmek istiyorum" demez o durumda. Mantıksız. Çünkü o meyve zaten bir gün biri tarafından yenilecek. Meyve gücü hazır Linlin'in bedenine girmişken bir daha da çıkmadı. Bir alternatif de bu olur bana göre.
Hmm evet aslında doğru dedin çiçeğim. Sonuçta hazır bir beden var elinde. Birde meyve ruhları da sahiplerini seçebiliyor. Yani Linlin gibi kızı seçmeyecek de kimi seçecek dimi. O zaman şöyle bir durum mu çıkıyor ortaya, kullanıcı ölürse, meyve ruhu en yakın meyvenin içine doğuyor. Eğer kullanıcı yenirse meyve ruhu aynı bedeni kullanıyor? Hani meyvenin Linlin'e geçmesi mantıksız değil. Ama o zaman Burgess, Dressrosa da öldürdüğünü yemek için mi bıçakla tinerci gibi dolaşıyordu?

Şimdi merak ettiğim şey Bege'nin içine kimler doluşuyor? Sadece müttefik ve Germa ekibi mi yoksa çoluğu çocuğu da mı kaçmaya çalışıyor? Bu vaziyette Bege kaleye giriş için güvenlik kontrolü yapar mı? Sen gelme lan diye düşmanları öteler mi? Karşı taraftan kaçan olur mu?

Bu dediğin benimde kafama yatıyor. Lakin bu yamyamlığın geçerli sayılması için meyve kullanıcısı canlı canlı yenilmeli herhalde. Bilinmesi gereken şey, meyve kullanıcısı öldükten ne kadar süre sonra meyve ruhu bedenden ayrılıyor. Buna göre Teach'in olayı da şekillenecek. Büyük ihtimal Teach'in ki aynı durum değil. Çünkü Beyazsakal öldükten bir süre sonra Teach harekete geçiyor, olay anında değil. E o zamana kadar meyvenin ruhu Beyazsakal'dan ayrılırdı diye düşünüyorum ben. Teach'inkini kendi meyvesiyle alakalı bir durum olarak yorumlarsak, birden fazla meyve/meyve ruhu yememe kuralı hala geçerli olur böylece Linlin için.

Demek istediğim sınırsız yamyamlıkla sınırsız meyve gücü alabilmek değil. Gerçi Luffy'i haki ile ısırmadan yiyemez ama :D Bütün bir şekilde yutarsa içeriden şişerek patlatır o da - yani dediğin gibi.
İyide bu sefer de şöyle bir tablo çıkıyor, bu kadın ilk gösterildiğinde adamını yemişti. Bu zamana kadar hiç mi meyve kullanıcısı yada şeytan meyvesi gömmedi? Hadi gömmedi. Burgess elinde bıçakla Dressrosa da kaçak kurban arar gibi neden dolaştı. Linlin'in ağzı büyük. Burgess organlarını kesip tek tek yiyebilmek için mi yaptı yani. Şeytan ruhunun konakladığı spesifik bir yer varsa anlam kazanır hepsi. Mesela kalp gibi yada kan.

Düşer diyenler, BM güçten düşecek diyordu. BM güçten düşmüyor, daha da kesinleşti diyorlar. Bir sakin olun hele.

Plan yattiysa olaylar doğaçlama gelişecektir. Füze yok olduysa kalan 2 füzeden biri mutlaka bi şekilde isabet eder BM'ye. Füzelerin gücünü mutlaka gösterecektir mangaka.Ama ne şekilde olur orasını bilemem .Bide artık BM ile ittifak olur Luffy denmez heralde. BM'nin kişiliği Luffy'e çok ters.

Plan yattiysa olaylar doğaçlama gelişecektir. Füze yok olduysa kalan 2 füzeden biri mutlaka bi şekilde isabet eder BM'ye. Füzelerin gücünü mutlaka gösterecektir mangaka.Ama ne şekilde olur orasını bilemem .Bide artık BM ile ittifak olur Luffy denmez heralde. BM'nin kişiliği Luffy'e çok ters.
Üçü de aynı anda ateşlendi yani hepsi patladı.

Begenin kişiliğide çok tersti oldu malesef

Düşer diyenler, BM güçten düşecek diyordu. BM güçten düşmüyor, daha da kesinleşti diyorlar. Bir sakin olun hele.
Sakinim la :D Ben g4 sınırlı olduğu için sağlam haline yetmez yetmez diyordum. Hem bu yüzden hem de Bege'nin de bir katkısı olsun diye böyle bir yol izlendiğini düşünmüştüm. Ama katkısı olmadı. Yani Luffy bir şeyler üretecek. Bir sekil haki patlaması yasar da g4'ü mü uzatır yoksa g5 falan mı açar bilmem. Ama muhtemelen tek devirecek.

Belki Mom tayfasını falan arada yerse bizim tayfa vs OZ gibi bir şey olabilir ama böylesi pek hoş olmaz. Katakuri, Smoothie gibi adamları iyice göstermeden aradan çıkarması hoş olmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık