Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 723 Bölüm Yorumları / 724 Ön Görüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İddaa ediyorum dünya üzerinde magmayı ani dondurma kapasitesine sıvı nitrojenden öte madde yoktur.Varsa aksini ıspatlayacak argümanın bu ortamda yada özel mesaj yoluyla cevabını bekliyorum.

Fizikte neyin mümkün olduğu bilmiyor olabilirim ama neyin mümkün olmadığını da az çok biliyorum.O yüzden kız tavlamak için kullanılan entellektüel tripleri yapmanın hiç gereği yok.

Arkadaşım alt ve üst sınır lafını nerden duydun bilmiyorum ben ilk yorumumda belirtmiştim zaten -200 lü derecelerde olduğunu.

Güzel kardeşim bizim tartıştığımız Kişi Aokiji adam buz üretiyor buz,sogukluk üretmiyor.Biz burada adamın ürettiği maddenin soğukluğunu tartışıyoruz,ortamdaki soğukluğu tartışmıyoruz.Bir konuya balıklama dalmadan önce iyice bir okusan diyorum.
1. olarak.
Hocam ben fizikçiyim.Öğretmen falanda değilim.Fen Fakültesi mezunuyum.Malum aramızda pek bayanda yok yani tavlıyacak kimsede yok ve entel sayılabilecek bir konuşmamın oldugunu düşünmüyorum.Sadece fiziksel olarak olabicek birşeyden bahsettim sende hemen celallendin.Senin sıvı nitrojen dediğin maddenin sıcaklııg 70 kelvin çivarlarında.Doğal uygun izolasyon ile donma sıcaklıgının altında bulundugunda endüstüriyel olarak ani şoklamalarda, sogutmalarda kullanılır vs.

2. olarak
Aokiji buz üretiyor ancak buzda bir madde ve sıfır noktasına kadar sogutman mümkün yanı buzda sıvı nitrojen sıcaklıgına kdar soguturlur ama bir süre ısı transferi yapılması gerekir.

Burası fizik veya bilim forumu değil sadece arkadaşlar bişeyler yazmışları benimde nacizane bilgim oldugunda yazdım.Sinirlenmeni bi mansı yok:good:

aokijinin gücü buz üretmek değil soğutma dir bulunduğu ortam da malum hava var bu yüzden buz oluşuyor

magma okyanusa ulastıgındada ısısını kaybeder sogur,kaldıki wb bile nefesiyle sogutuyor,hala aokiji nasıl sogutmusun derdinde millet :D

ates le buz nötrdü,iki kaynagın ısıtması ve sogutması denk geldi,eşit kaldılar.magma ise atesten cok sıcak,yinede sogutulamaz degil.buradaki durum,aokijinin sınırını asıp fazladan efor sarfetmesi oda on gün dayanabilmiş.

sonra amiraller eşit gibi dursada kizaru ve akainu daha marine geldiginde canavar olarak adlandırılmıslar.kuzan daha toy.ayrıca aokijinin akainuya karsı kazanma sansı hiç yoktu sadece dayanabildigi kadar dayanmıs adam...

ben sonuca bakarım;bacagı koparılan kim ? omuzundan kafam kadar parca koparılan kim ? yenilen kim ? akainu öldürmek istese ölücek kim ?

aokiji neredeyse eşit dövüsmüş ama kaybetmiş.yani akainu daha güçlü.totaldede dayanıklılıklarıda hesaba katarsak akainu daha güclü,marcodan tekme yiyen kizaru,jozunun kanattıgı aokiji var. birde,wbnin yumruklarını yiyen; ki dünya üzerindeki en güclü vurustu muhtemelen... akainu var.adam geri geldikten sonra kizarunun tutabilmek için, onigumadan yardım aldıgı marco dahil kalan tüm tümenlerle tek basına savastı,ee herkezde haki olduguna göre kusura bakmayın, wb komutanlarınında en az yarısında vardır ama üstünlük kimde belli.shanks gelmese akainuyu tutucak adam yoktu orada bizim tarafın.

zaten e.oda standart vs kurgusuyla ayırdı adamları.

wbye - akainu

marcoya - kizaru

jozuya - aokiji.

shicbukaileride vs çizelgesinde net gösterdi;

hancock - pxler,sentoumaru,smoker

kuma - ivankov,jr odz

mihawk - jozu,crocodile,daz bones,luffy,vista

doflamingo - jozu,atmos,jr.odz,crocodile

moria - luffy,jinbei,jr.odz

gördügünüz üzere adam shicbukaileri hususi wbnin karsısına cıkarmamıs,ayrıca marconun karsısınada cıkarmamıs.sadece mihawk ve doflamingo jozuyla kapısma serefine ermişler,yani düsman taraftaki en güçlü 3.adamla.

sonra bir shicbukailerin eşleşmelerine bakın, birde marconun;

kizaru+onigumo,aokiji,akainu,garp adam bunlarla kavgaya karıstı :D

ha diyebilirsiniz wbde john giantle falan ugrastı diye ama aslında o cerezdi,sok dalgasını asıl karsılayanlar 3 amiral aynı andaydı ;) ve wbnin hakkı garp ve sengokuydu ama kılıclandıktan sonra akainu onla denk dövüsebildi.yani bence haki üzerine olan tam hakimiyetin gösterilmesi haric her sey net.

Sanji'nin Dof'u bir süre oyalaması lazım. Eğer bir süre Dofla mücadele edemezse Luffyle arlarında dağlar kadar fark oluşur. Odanın buna izin vereceğini sanmıyorum.

Halen aynı şeyi diyorsun. İtirazlara rağmen, Sengoku "Savaşmayın, sorumluluğu ben alıyorum" diyor. Komutan emir verdikten sonra, diğerlerinin yapabileceği bir şey yok. Denizciler ve Yonkolar arasında da yıllardır süren bir mücadele hiç yok. Yonkolar, Yeni Dünya'da yaşıyorlar ve orada Denizciler'in etkisi çok az. Daha yeni yeni o tarafa yönelmişler. Savaş öncesi çok fazla temasa girmeden, uzaktan faaliyetlerini takip etmişler o kadar. Öyle bir söylemişsin ki, sanki her gün adalarda savaş veriyor adamlar.
Farklı ne söyleyebilirim ki zaten.
Shanks'ın meydan okuduğu adamları hesaba katarsan kan dökülecek tek taraf Shanks tayfası olurdu.
Garp(Amiralle denk değil, onu alabilecek kapasitede birisi.)
Sengoku(Amiral seviyesidir, Amiraller bu adam karşı denk dövüşebilir.)
Akainu(Amiral)
Aokiji(Amiral)
Kizaru(Amiral)
Teach(Amiral seviyesi vardır bence ama Akainu'dan kaçtı vs. vs. muhabettine girmek istemiyorum.)
Mingo(Yonko seviyesi görenler vardı, ben iyimser yaklaşıp Amiral seviyesi diyim. Ama bence bildiğin shichi. ne fazlası ne de daha azı.)
Adam kafadan 7 tane amirale meydan okumuş oluyor. Dünyanın En güçlü adamını ve en güçlü tayfasını yok eden 3 tane amiraldi, hesabı siz yapın artık.

Şimdi benim Shanks mevzusunda yorum atmamın asıl sebebi, adamın caydırıcılığını ortaya koymaktı(Yonko gücü).
Tayfasının en güçlü 2 adamı, amiral karşısında duramadı denilirken, kaptanları 7 tane amiral seviyesi adama meydan okumuş oluyor ve hiçbiride bizim Korkak Trio gibi ne yapıyon kaptan demiyor.

Daha açık yazayım; Mingo ve amiral dediğimiz adamların Yonko kaptanı yanında bir değeri yoktur.

Yanlış biliyorsun, sonra ne söylerseniz söyleyin boş laftır, diye yaygara çıkarıyorsun. :)
BB ne diyor şu sayfada bak:
http://www.v-teamoku.com/One_Piece/579/4
-Bu nasıldı Budha Sengoku, Kahraman Garp?
-Beni durduramayacak mısınız?
-WB'e yaptığım gibi, sizin çağınızın kitaplarını da kapatacağım.
Ne demek şimdi bu? BB açık bir şekilde elde ettiği güç ve yeni tayfası ile adeta yonko edasıyla sizi de WB gibi gömecem buraya diyor ve savaş ilan ediyor. Ondan önceki sayfada ne diyorlar bak:
http://www.v-teamoku.com/One_Piece/579/3
-Tüm denizciler dikkatli olun. BB ve WB tayfasının saldırılarını engelleyin.
Anlayacağın Shanks gelmeden önce WB ölmüş olsa bile onun yerini dolduracak güçte bir BB var orada ve Marine kendi kuvvetlerini 2'ye ayırmak zorunda kalıyor, yarınız WB tayfasına diğer yarınız BB tayfasına dalın diye. Sonra ne oluyor? Shanks adeta 3. yonko tayfası ve 2. yonko kaptanı edasıyla savaşa dahil oluyor. Anlayacağın Marine 2 tayfa için güçlerini 2'ye bölmüşken, Shanks'tan tırstığı için değil, 3 Yonko tayfası ve 2 Yonko kaptanı Marineford'daki kuvvetlere fazla gelir diye savaşı bitiriyor. Burada hesaplanmayan şeyler ID olayları dolayısıyla kaçan 241 mahkum ile BB tayfasının savaşa gelip WB'nin yerini güç olarak almasıdır. WB tayfası da tayfa olarak Jozu dışında kayıp vermediğine göre Marine 3 Yonko tayfası ile 2 Yonko kaptanını aynı anda indiremez. Ama WB öldükten sonra ID olayları olmasa idi, BB ortaya çıkmasa idi, Shanks gelse de savaşa devam ederlerdi. Çünkü Sengoku ile Garp tüm savaş boyunca boştaydı, BB'yi tutmak zorunda kaldılar.
Shanks 2 tarafa da ''Dövüşmek istiyorsanız gelin koçum.'' diyor. Gerisi dediğim gibi boş laf benim için. Ben Kara Sakal'ı, Amiral gücünde tutarken sen onu, Yonko gücüne çıkarıyorsun. Shanks ona ''Ne diyorsun Teach, gel dövüşelim.'' diyor o da ''Senin için hazır değilim.'' diyor ve geri vites yapıyor. Denizcilerin güçlerini bölmesi falan gerekmiyor anlayacağın. Bıraksalar Kızıl Saç korsanları ve Kara Sakal korsanları zaten bir birine girecek. Denizciler, Kara Sakal ile birlikte Kızıl Saç korsanlarına dalabilirdi burada ne sorun var anlamadım.

Ayrıca denizciler güçlerini 2 ye böldü diyorsun da, çöplerden banane. Beyaz Sakal korsanlarını kovalayan bir tek Akainu var, adam hepsine tek girdi alayını katledecekti. Senin dediğinden Akainu=Garp, Sengoku, Aokiji, Kizaru'dur gibi bir anlam çıkıyor.

magma okyanusa ulastıgındada ısısını kaybeder sogur,kaldıki wb bile nefesiyle sogutuyor,hala aokiji nasıl sogutmusun derdinde millet :D

ates le buz nötrdü,iki kaynagın ısıtması ve sogutması denk geldi,eşit kaldılar.magma ise atesten cok sıcak,yinede sogutulamaz degil.buradaki durum,aokijinin sınırını asıp fazladan efor sarfetmesi oda on gün dayanabilmiş.

sonra amiraller eşit gibi dursada kizaru ve akainu daha marine geldiginde canavar olarak adlandırılmıslar.kuzan daha toy.ayrıca aokijinin akainuya karsı kazanma sansı hiç yoktu sadece dayanabildigi kadar dayanmıs adam...

ben sonuca bakarım;bacagı koparılan kim ? omuzundan kafam kadar parca koparılan kim ? yenilen kim ? akainu öldürmek istese ölücek kim ?

aokiji neredeyse eşit dövüsmüş ama kaybetmiş.yani akainu daha güçlü.totaldede dayanıklılıklarıda hesaba katarsak akainu daha güclü,marcodan tekme yiyen kizaru,jozunun kanattıgı aokiji var. birde,wbnin yumruklarını yiyen; ki dünya üzerindeki en güclü vurustu muhtemelen... akainu var.adam geri geldikten sonra kizarunun tutabilmek için, onigumadan yardım aldıgı marco dahil kalan tüm tümenlerle tek basına savastı,ee herkezde haki olduguna göre kusura bakmayın, wb komutanlarınında en az yarısında vardır ama üstünlük kimde belli.shanks gelmese akainuyu tutucak adam yoktu orada bizim tarafın.

zaten e.oda standart vs kurgusuyla ayırdı adamları.

wbye - akainu

marcoya - kizaru

jozuya - aokiji.

shicbukaileride vs çizelgesinde net gösterdi;

hancock - pxler,sentoumaru,smoker

kuma - ivankov,jr odz

mihawk - jozu,crocodile,daz bones,luffy,vista

doflamingo - jozu,atmos,jr.odz,crocodile

moria - luffy,jinbei,jr.odz

gördügünüz üzere adam shicbukaileri hususi wbnin karsısına cıkarmamıs,ayrıca marconun karsısınada cıkarmamıs.sadece mihawk ve doflamingo jozuyla kapısma serefine ermişler,yani düsman taraftaki en güçlü 3.adamla.

sonra bir shicbukailerin eşleşmelerine bakın, birde marconun;

kizaru+onigumo,aokiji,akainu,garp adam bunlarla kavgaya karıstı :D

ha diyebilirsiniz wbde john giantle falan ugrastı diye ama aslında o cerezdi,sok dalgasını asıl karsılayanlar 3 amiral aynı andaydı ;) ve wbnin hakkı garp ve sengokuydu ama kılıclandıktan sonra akainu onla denk dövüsebildi.yani bence haki üzerine olan tam hakimiyetin gösterilmesi haric her sey net.
Aokijinin bacagımı gitmiş. Mangada öyle bir şey görmedim acaba gözden kaçırdığım bir detaymı ?

marino

@kuro ashi sanji

'savaş tekniği çalışmak' ne demek, anlamadım. Zoro sadece kas çalışıyordu şu ana kadar. Dojo'da ve mihawk'ın yanında kılıç eğitimi aldı. Gerisi kendi bulduğu teknikler. Sanji de aynı durumda bakarsanız. Zeff'in yanında dura dura kendine has kenpo edinmiş. Sadece tekmelerini kullanıyor ve new kama kenpo'nun en güçlü ustasından dövüş sanatları öğreniyor. Iki karakter arasında savaşçılık bakımından hiçbir fark yok. Zoro'nun vuruş gücü ile sanji'nin hızını dengelesen ortada dayanıklılık kalır ki o dalda da zoro üstün olduğu için zoro, sanji'den daha güçlü bir karakterdir.

Bir de artık şu etki tepki olayını bırakın. Tayfadaki her bir üyenin ağırlığını koyduğu bir alan muhakkak oluyor. Yeri geliyor nami ağırlık koyuyor, yeri geliyor zoro, sanji, franky, robin ağırlık koyuyor. Punk hazard'da savaş arkasının tamamını chopper yönetti mesela. Ağırlık koyana göre yahut itişip kakışma sahnelerine göre güç tespiti yapamazsınız. Belirli endeksler var: Haki, meyve, hız, dayanıklılık ve vuruş gücü diye. Bunlara bakıp seviye belirlersiniz. Yakında güç unsurlarına ilişkin konu da açacağım daha rahat tartışırız. ;)
usopp hayalet kadınla savaşında agırlıgını koymuştu :))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık