Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1060: Luffy'nin Hayali

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 229 77.6%
  • Orta

Kullanılan: 47 15.9%
  • Kötü

Kullanılan: 19 6.4%

• Kullanılan toplam oy
    295
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu konuda haklı arkadaşlar. Luffy Zoro ikilisi bir başkadır.

Ama bizim bildiğimiz Zoro öldü.:D
@Saitama

Yahu kendini feda etmek olaylarından girmişsin Zoro konusunda. Bunu Jinbe de yaptı dolaylı yoldan. Sanji de yaptı BM olaylarından aynı şekilde. Yani farklı yollardan olabilir ama tayfada 2 yıllık arada herkes kendi düşüncelerini ve hayallerini bir kenara bırakıp Luffy için güçlenmeyi ve zor şartlarda kalmayı tercih etti. Bak Sanji dediğimiz kişi 2 yıl Okama adasında kalıyor ki kendisinin kişiliği belli, başka bir zaman 1 dk bile durmaz.

Bu konuda feda etmek üzerinden Zoro mu övüyorsun cidden? Ortada benim kabul etmem gereken bir şey yok. Ben Zoro'nun tayfada ki en önemli isimlerden biri olduğunu söylüyorum zaten. Yani sen "Çekirdek" mevzusundan giriyorsun. Orada Oda'nin ne anlamda bunu kullandığı bile tam olarak belli değil.

Ona bakarsan Robin de "Kanatlar" mevzusuna giriyor bu konuda daha yeni biten arc da Sanji-Zoro üzerinden...
Kanat mevzusu, Luffy'yi yüceltip monster trio'dan ayırmakla alakalı. Artık 3'ü beraber anılmıyor. Luffy ve iki kanat. Jinbei ile bir tık genişletmek istersen Luffy ve 3 ana kumandan. Yoksa tayfadaki bağlarla alakası yok.

Ben sanki başka kimse fedakarlık yapmıyor demişim gibi kurmuşsun argümanlarını. Herkes Luffy için fedakarlık yapıyor zaten, yoksa tayfada işleri ne? Ben verdiğim örneklerle Zoro'nun farkını ortaya koydum. Her tayfada böyle bir isim var, bizim tayfa da istisna değil.

@Alpamis bile kabul ediyor yahu :D

Son düzenleme:
Luffy ile Zoro'nun arasındaki bağ daha çok kafa uyuşması gibi. Luffy arkadaşlarını birbirinden ayırmıyor elbette. Sadece Zoro ile bir nevi ''kanka'' bu adam. Yani bizim çocukluğumuz zamanındaki manasıyla biraz. Pek çok önemli sahnede bu ikisi özellikle birlikte çizildi hep. Düşünce yapıları fazlasıyla benzer. Normalde sağ kollar daha çok kılıcın kını konumunda olur ama serideki bazı karakterler bundan farklı. Örneğin Rayleigh ve Beckman. Bunların da böyle bir misyonu var ama zaman zaman kaptanın yapabileceği şeyleri de yapabilecek kişiler. Roger, Rayleigh'den ''ortak'' olarak bahsediyor mesela. Her insanın hayatında böyle biri olmuştur ya da vardır. Aha bu adam dersin. Zoro ve Luffy'yi ben böyle görüyorum.

Luffy ile Zoro'nun arasındaki bağ daha çok kafa uyuşması gibi. Luffy arkadaşlarını birbirinden ayırmıyor elbette. Sadece Zoro ile bir nevi ''kanka'' bu adam. Yani bizim çocukluğumuz zamanındaki manasıyla biraz. Pek çok önemli sahnede bu ikisi özellikle birlikte çizildi hep. Düşünce yapıları fazlasıyla benzer. Normalde sağ kollar daha çok kılıcın kını konumunda olur ama serideki bazı karakterler bundan farklı. Örneğin Rayleigh ve Beckman. Bunların da böyle bir misyonu var ama zaman zaman kaptanın yapabileceği şeyleri de yapabilecek kişiler. Roger, Rayleigh'den ''ortak'' olarak bahsediyor mesela. Her insanın hayatında böyle biri olmuştur ya da vardır. Aha bu adam dersin. Zoro ve Luffy'yi ben böyle görüyorum.
Katılıyorum. Ayrıca yola çıktığında sana inanan ve katılan ilk kişi tabi ki önemli olacak. Bunu reddetmeyi anlamıyorum gerçekten. Her tayfada görüyoruz.
Dediğin gibi, Beckman ve Ray daha da farklı bir yerde. Shanks geyiği yapıyor ama sonra Beckman'ın yanına gelip, One Piece yarışına katılmanın vakti geldi değil mi Beck diyor. Yani yeri ayrı çok belli. Ray de öyle. Oda, Roger'ın tayfadan başka kimseyi çizmiyor, bir o var. Geçen sayıda gördüğümüz gibi, o yaşında hala ağırlığı var. Bunlar net Zoro'ya yazar :D

MT'yi biriten olay Tobi=Obito diyenlerin banlanması zaten. Forumun yarısını banladı adam o olayda.

Seninkisi ölü proje. İmu Dragon'un karısı diyeni bırak Dragon İmu'nun karısıdır diyene bile saygı duymak gerek.
Japonlar adam değilse benim günahım ne? Adam öldü bitti gitti hikayede ölü diye işlendi, ben ne edeyim?

Japonlar giriş gelişme güzel sonuç kısmında ise perişan iş yapıyorlar, one piece umarim öyle olmaz...

Mangaturk iki üç kez hack yedi 2 yil kapali kaldi o yüzden bitti başkan.

Yoksa tobi obito diyeni banliyordum, geri geliyordu gene ya da ban aciyorduk.

Japonlarin bu nekrofil olayini benim aklim hafzalam almiyor narutoda bleach de başka serilerde hep böyle maalesef...

One piece de üç haftadır devrim ordusunu beklerken saçma sapan işler oluyor bunaldim artik. Zaten Lütfü nün nika çıkması çok mide bulandirdi reçine ya da farklı birşey olsa harika olurdu misal kaidoyu sarıp boğuyor falan efsane olurdu ama işte nika mika yola devam.

Sanji faşizmine bi son verin artık adam kadınları seviyor erkekleri sevmiyor. Bu kadar basit. xd
Normalde Sanji'ye çok takılmıyorum zaten. Dün yazdıklarım da Sanji özelinde değildi. Zoro eleştirilerine tayfadan örnek göstererek ayna tutmak için yazıldı. Hatta daha çok da Luffy'i örnek gösterdim daha çok sahnesi olduğu için.

Vivi için hareket etmek isteyen kişi rahmetli, hayalinden bahsedip gülümseyen kişi ise Nika diyorlar. Nika yine kendinden bekleneni yaparak gülmüş. :(

Luffy'nin çok gizemli hayali 6-7 hafta önce mangakanın tuvaletteyken aklına gelen bir şey değilse ben kendimi sınırsız banlatırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık