Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1049: Arzu Ettiğin Dünya

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 232 58.6%
  • Orta

Kullanılan: 95 24.0%
  • Kötü

Kullanılan: 69 17.4%

• Kullanılan toplam oy
    396
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hah işte bu yüzden bildiğini yapmalısın. Ben yerinde olsam yaptığım iş bu oku-okuma ortası yok der geçerim. Başka çevirenlerde var oradan devam etsinler. Ha eleştiri çok ise bu ne demek okuyan takip eden de çok. Hadi şen çocuğu JB olarak değiştir, gereksiz gördüğün eleştirileri mecburen okumaya devam edeceksiniz de geç kimse maaşlı çalışan değil hesap vermek zorunda da değil. Şu tip işlerde katı olunması taraftarıyım çok biliyorlarsa kendileri yapsın. Ne eleştiri diye yazdıklarını okurum ne dinlerim ''bence'' böyle takılmada fayda var zaten ülke geriyor, insan zevk aldığın işten zevk almaya devam etmeye bakmalı...
Ben çevirdiğimden "mecburen okuyacaksınız" diyerek bildiğimi okumayı yanlış buluyorum. Joy Boy tamamen çeviri tercihi ile alakalı bir durum, yani çevirip çevirmemek benim takdirime kalmış. Ancak okurlar istemiyorsa diretmenin de çok anlamı yok. Bu hususta karşı çıkanlar birkaç kişi olsa önemsemezdim, ancak neredeyse manganın yayınlandığı her platformda benzer eleştiriler olunca kararımdam vazgeçmeyi uygun gördüm.

Ben çevirdiğimden "mecburen okuyacaksınız" diyerek bildiğimi okumayı yanlış buluyorum. Joy Boy tamamen çeviri tercihi ile alakalı bir durum, yani çevirip çevirmemek benim takdirime kalmış. Ancak okurlar istemiyorsa diretmenin de çok anlamı yok. Bu hususta karşı çıkanlar birkaç kişi olsa önemsemezdim, ancak neredeyse manganın yayınlandığı her platformda benzer eleştiriler olunca kararımdam vazgeçmeyi uygun gördüm.
JB hadi neyse genel anlamda düşüncem bu. Senelerdir ''nedense'' saldırı var sana anlamsızca. manga anime okumaya dün başlamış bile laf sahibi bu platformlarda. Söylemek istediğim saçmalıklara kulak tıkaman, zevk alarak yapıyorum diyen de sensin insan buna devam etmeli.

One Piece başlığına gir, son mesajlarda görürsün. Hatta burada 2009 yılında benimle kavga etmiş biri de bir şeyler sallamış. Gelip yüzüme konuşmasını tercih ederdim.
Şu kısma istemsizce güldüm

"buyrun hatta jeneriği de türkçe bir türkü olsun, sözlerini de yazdım, bu kıyağımı da unutmayın:

ben bir garip şenoğlanım*
meyvemin* yoktur benzeri
varım yoğum yoldaşlarım*
hiç sevmem kutsal ejderi*

rakip bir koca anam* var
siyah sakal* ve de iblis*
bir de kızıl saçlı* var ki
şapkasına* oldum varis

olmam kimseye kul köle*
denizcilere* belayım
beş kadim'e* avuç açmam
güçlü* lakin budalayım*

şenoğlanım budur özüm
gülme masalında* gözüm
korsan kral* kim diyene
elbet vardır bir çift sözüm "

ben forumda fazla yazı yazmam ama günlük çok ziyaret ederim yıllardır, sen boşver seriye bukadar emek verip gönlünüzce işler yaprak boş vakitlerinizden zaman ayırarak yaptığınız işler sen ve senin gibi bu işlerle gönül vermiş diğer arkadaşlara kimsenin birşey söylemeye hakkı yok bence..

Şu kısma istemsizce güldüm

"buyrun hatta jeneriği de türkçe bir türkü olsun, sözlerini de yazdım, bu kıyağımı da unutmayın:

ben bir garip şenoğlanım*
meyvemin* yoktur benzeri
varım yoğum yoldaşlarım*
hiç sevmem kutsal ejderi*

rakip bir koca anam* var
siyah sakal* ve de iblis*
bir de kızıl saçlı* var ki
şapkasına* oldum varis

olmam kimseye kul köle*
denizcilere* belayım
beş kadim'e* avuç açmam
güçlü* lakin budalayım*

şenoğlanım budur özüm
gülme masalında* gözüm
korsan kral* kim diyene
elbet vardır bir çift sözüm "
@Mr.Bushido sen mi yazdın bu şiiri doğruyu söyle:d

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık