Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro'yu Kılıçları Mı Taşıyor?

Zoro'yu kılıçları mı taşıyor?

• Kullanılan toplam oy
    85
İşte Sandai Kitetsunun keskinliği hakiye bağlıysa Enmanin varlığı daha da sacmalasiyor, haki çeken bir kılıç varsa diğerine ne gerek var. Bir de bu kılıçların hepsini yapan aynı kişi. 3 tane kitetsu, Enma, ame no habakiri hepsini aynı adam yapıyor. Bu adam ilk kitetsuya bakıp ikinciyi sonra üçüncüyü yapmış. Hepsinin özelliği aynıysa Enmayi niye yapmış, ilk ketetsuyu verseymis Odene. Hepsinin haki çekme özelliği varsa Ame no niye haki çekmiyor ?
Kılıç yapımcısının acemilik işi Sandai, kalfalık işi Nidai, ustalık işi de Shodai Kitetsudur diye düşünüyorum ben. Seride nasıl herkes dövüştükçe gelişiyorsa kılıç yapımcısı da kılıç yaptıkça daha iyisini yapmaya başlamıştır. Enma'da gene ustalık işlerinden birisidir bence, bu yüzden de o haki çekme olayının dozu aşırı bir boyuta ulaşmış diğerlerine göre.

Seriyi genel olarak farklı yorumluyormuşuz. Ben net bir şekilde göstermemiş olsa da Oda'nın alttan alta zaman atlaması öncesi haki imalarında bulunduğunu düşünüyorum. Özellikle ölüm kalım anlarında ve son saldırılarında bizim ana karakterlerimiz normalde yaptıklarından çok daha güçlü saldırılar yapıp rakiplerini yendi hep, normalden farklı bir şey yapmış olmaları lazım ve benim buna yorumum haki.

mihawkı ve fujitorayı kılıçlar taşıyor olabilir ama zoroyu taşıdığını sanmam. zaten çok büyük bir iş yapmadı henüz.

Dürüst olacağım….

Luffy’yi meyvesi mi taşıyor anketine “Evet” dedikten sonra Zoro’yu kılıçları mı taşıyor anketine de “Evet” demenin adil olacağını düşünüyorum.

Tamam Luffy’nin meyvesi Luffy’ye güç anlamında çok şey katıyor ama mesela Enma kılıcının haki çekme olayı olmasaydı Zoro kral hakiki saldırılar yapabilir miydi?

Benim nazarımda bu sorunun cevabı “Hayır” olduğu için Zoro’yu da Luffy ile aynı kapsamda değerlendirmeye karar verdim.

Hem One Piece’de kılıçlar önemsiz birer unsur olsaydı Meitolar kendi içlerinde 12 Eşsiz Kılıç, 21 Muhteşem Kılıç, 50 Üstün Kılıç ve Dereceli Kılıçlar şeklinde bir ayrım yapılmaz; bütün kılıçlar aynı derecededir denilerek kılıçlara bir misyon yüklenmezdi.Yani kılıçlar da tıpkı meyveler gibi önemli/önemsiz şeklinde bir ayrıma sahip.

Bu konuda tarafsız olduğumu düşünüyorum.

Son düzenleme:
Shounen bir hikaye için çok uzun tartışıyorsunuz. Luffy ve Zoro hatta Sanjicik bile elbet saçma sapan bir güçlendirme alacaktı zaten.

Kral haki denilince what diyon. Daha kendinde olduğunda bir habersin. Resmi olarak bir kere salıp adam bayıltmamışsın ne bilerek ne de farkında olmadan.

Bir kılıç geliyor derinlerden çekip kral hakini ortaya çıkarıyor üstüne bir de saldırılarına ekletiyor.

Zoro fanları da abi Zoro ya diyor. Aynen.

Son düzenleme:
Nika'yla Zoro'nun kılıçlarını aynı kefeye koyup, bunu tarafsızlık adı altında yapman çok iyidi. :D
Enma Zoro'nun kralın hakisi gücünü uyandırdı, yetmedi kralın hakisini kendisine ekledi saldırılarda kullandırdı. Kaido'nun düşüncesine göre bu gücü kullanabilen 3-5 kişi var evrende. Yani sadece kılıçla bu gücü kullanabilir hale geldi Zoro. Nika büyük saçmalık olduğu için çok göze çarpmıyor sadece.

Enma Zoro'nun kralın hakisi gücünü uyandırdı, yetmedi kralın hakisini kendisine ekledi saldırılarda kullandırdı. Kaido'nun düşüncesine göre bu gücü kullanabilen 3-5 kişi var evrende. Yani sadece kılıçla bu gücü kullanabilir hale geldi Zoro. Nika büyük saçmalık olduğu için çok göze çarpmıyor sadece.
Zoro'da zaten kral haki var, tek sorun bunun farkında değil.

Enma, olmayan bir gücü Zoro'ya kazandırmıyor, olan bir gücün farkına varmasını, sonrasında efektif bir şekilde kullanmasını sağlıyor. Kılıcın doğası bu, kral haki ile çalışıyor. Zoro'da kral haki ve diğer donanımlar olmasa Enma'yı kullanayacaktı, burada asıl aktör yine Zoro. Ancak söz konusu Nika olduğunda, Luffy tamamen devre dışı. İkisinin aynı şey olduğunu düşünmek absürt.

Zoro'da zaten kral haki var, tek sorun bunun farkında değil.

Enma, olmayan bir gücü Zoro'ya kazandırmıyor, olan bir gücün farkına varmasını, sonrasında efektif bir şekilde kullanmasını sağlıyor. Kılıcın doğası bu, kral haki ile çalışıyor. Zoro'da kral haki ve diğer donanımlar olmasa Enma'yı kullanayacaktı, burada asıl aktör yine Zoro. Ancak söz konusu Nika olduğunda, Luffy tamamen devre dışı. İkisinin aynı şey olduğunu düşünmek absürt.
Kral hakisi olup saldırısına ekleyemeyn bir sürü kişi var. Zoro daha bunu kendi kendine salacak seviyede bile değildi. Ne zaman uyandıracaktı belli bile değil. Uyandırsa bile saldırısına ne zaman ekleyecek seviye gelirdi belli değil.

Kaido buna zirve güç diyor.

Kral hakisi olup saldırısına ekleyemeyn bir sürü kişi var. Zoro daha bunu kendi kendine salacak seviyede bile değildi. Ne zaman uyandıracaktı belli bile değil. Uyandırsa bile saldırısına ne zaman ekleyecek seviye gelirdi belli değil.

Kaido buna zirve güç diyor.
Tamam işte onu kabul ediyoruz, Enma bu konuda Zoro'ya yardım ediyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık