Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Zamanda Kaybolmuş Ülke: Wano!

Sizce Wano'nun zaman çizelgesi farklı olabilir mi?

• Evet, olabilir. Her şey ortada.

• hayır, olamaz. Başka bir açıklaması vardır.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Çok güzel be, zaman olayını hep sevmişimdir. Becerebilirse farklı bir tat gelir. Aklında yoksa bile teori falan yazan adamlardan çalsın.
Yorum için sağ ol. Eğer aklında yoksa zaman konusunda hata yapmış olabilir ama ben hata olduğunu sanmıyorum. Bu değilse bile buna benzer bir şeyler vardır.

Yorum için sağ ol. Eğer aklında yoksa zaman konusunda hata yapmış olabilir ama ben hata olduğunu sanmıyorum. Bu değilse bile buna benzer bir şeyler vardır.
Ellerine sağlık bu arada, dns de Wano olunca pür dikkat takip ediyordur.

Asıl aklıma şey geldi. Kuina'yı görür müyüz. Bebek halini diyorum. Zoro kurtarır falan hocasını Wano'yu terk etmesini öğütler. Belki kılıcı falan adama Zoro verir, küçük Zoro'ya geri versin diye. Kafamda deli sorular.

Valla güzel olmuş ellerine sağlık. Ace o zaman çok daha fazla kalmış oluyor Yeni Dünya'da.

Ama Goku gibi mesela bir odaya girdiğinde oradaki eğitimlerde farklı sonuç alıyordun burasıyla alakalı pek o havayı alamadım.

Wanoyla alakalı absürtlükleri en açıklayıcı biçimde anlatan teori bu ona eminim.

Ellerine sağlık bu arada, dns de Wano olunca pür dikkat takip ediyordur.

Asıl aklıma şey geldi. Kuina'yı görür müyüz. Bebek halini diyorum. Zoro kurtarır falan hocasını Wano'yu terk etmesini öğütler. Belki kılıcı falan adama Zoro verir, küçük Zoro'ya geri versin diye. Kafamda deli sorular.
Teşekkür ederim.
DNS muhtemelen uzunca bir şeyler yazacaktır. Pusudadır şimdi. :flaugh:

DNS de Ryuma'nın yaşıyor olabileceğini düşünüyordu ama ben ölen birinin geri geleceğini sanmıyorum. İmkansız değil ama zor. Çünkü hem dünyada, hem Wano'da, hem de Momonosukeler'e göre Oden ölmüş durumda. Yani ileri doğru bir sıçrama var. Geriye doğru olur mu? Ben pek ihtimal vermiyorum açıkçası.

Farklı gezegenlerin zamanları farklı falan oluyormuş ya zaman diğer dünya ülkelerine göre belki daha hızlı geçiyordur wano'da.

Güzel tutarlı olmuş ama ben yıllarca eğitim kısmına katılmıyorum. Rayleigh'nin sözlerine göre eğitim olayı işini halletmişler. Adam hakinin gelişmesi için ölümcül dövüşlerde zorlanman gerekiyor dedi. Bahsettiğiniz seviyeye sadece eğitimle gelecek olsaydılar o seviyeye gelene kadar kendi adalarından çıkmazdılar ve eğitime devam ederdiler... Onu geçtim TAYFANIN hepsi neredeyse almaları gereken eğitimi en uzmanı olan kişilerden aldılar.

Luffy doğrudan haki üzerine eğitim aldı ki eksik olduğu kısım da orasıydı. Teknik açından kendisi serbest.

Zoro doğrudan hem teknik hem haki açısından eğitim alabileceği en iyi kişiyleydi. Daha neyin eğitimi ?

Bu zaman olayıyla Oda'nın varmak istediği yer nere bilmiyorum ama kesinlikle eğitim ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Ya da birini hayata geri getirme gibi şeyler de değil. Öyle olsa WB'yi Roger'ı hayata geri getirirsin. Oden'i de getirirsin. Bu noktaların sağlam düşünüldüğünü düşünmüyorum.

Bana göre tutma ihtimali olan bu zaman farkı olayı.

Wanoda tayfanın yonkou karşısında hezimete uğrayıp tekrar zaman arasına gireceğini bayadır düşünüyordum ama yazdıklarına bakarsak wanoda zaman hızlı akıyor desek doğru olur.Yani Lüffy adada 1 yıl zaman geçirse bu normal zamanda çok daha fazla olacak demek.Bilemiyorum valla.Momo eğer inu ve nekonun arasının iyi olduğu zamanları biliyor ve bu rogerın idam zamanları ise hakkaten zaman farklı işliyor orada.

Benim önceden bu wano ve işgal mevzusuna yorumum farklı idi.Eski japonyanın birebir kopyası olacağını düşünüyordum.7 tane hanedan lideri ve 1 tane şogun.Eski şogun Oden iken şimdiki farklı.Sonrasında ise o dönemki şogun diğer 6 hanedanlığı Kaido ile bir olup yok ediyor.Sadece baş kentin şehire benzeyip diğer yerlerin rezil halde olması benim dediğimi destekliyor. Eski japonyada Ainu lara köpek muamelesi çekilip kaale alınmazken Wanoda olayın geçtiği Bakura kasabası için de aynı mevzu geçerli.Oden ile ilgili konuşanı falan ya öldürmüşler ya da buraya sürmüşler.

Oden çorbası ve işgal için zaman olarak kararsızdım.Smile dediğimiz meret baya bir süredir satılıyor Kaidoya sadece iki yıl sonrası için geçerli değil.Hele biraz daha bilgi alalım da ilerde kesinleştiririz.

Valla güzel olmuş ellerine sağlık. Ace o zaman çok daha fazla kalmış oluyor Yeni Dünya'da.

Ama Goku gibi mesela bir odaya girdiğinde oradaki eğitimlerde farklı sonuç alıyordun burasıyla alakalı pek o havayı alamadım.

Wanoyla alakalı absürtlükleri en açıklayıcı biçimde anlatan teori bu ona eminim.
Teşekkür ederim. O antrenman muhabbeti bizim eklememizdi. Orjinal teoride yok.
Farklı gezegenlerin zamanları faklı falan oluyormuş ya zaman diğer dünya ülkelerine göre belki daha hızlı geçiyordur wano'da.
Wano'dan ziyade, Wano'nun girişinde ya da çıkışında bir geçit var gibi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık