Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zaman Yolculuğu

Konu hakkında veriler ışığında kendi yorum ve analizim şöyle;
1- Odenin karısı kehanette bulunmuyor, 20 yıl sonrasına adamların gönderildiğini biliyor ve bunu açıklıyor.

2- Orochi bu yeteneğin farkında ya da öldüremediği düşmanları olduğunu biliyor. Yoksa ölmek üzereyken boş boş konuşan bir karının lafıyla tırsması makul değil. Ama herkese kozuki hanedanını yok ettiğini söyleyerek sükuneti sağlayıp mutlak güç bende diyor.

3- Momo'nun yaşından yola çıkarsak; Bu geleceğe gelenler aradaki 20 yılı yaşamadı, yaşlanmadı.

4- Muhtemelen Oda bu yeteneğin tek seferlik olmasına karar vermiştir bu yüzden bunu yapan kişinin öldüğünü tahmin ediyorum. Belki Odenin karısıdır ve kurtuluşları olmadığını anlayınca oğlum Momoyu ve wanoyu kurtarın diyerek en sadık hizmetkarlarını göndermiştir.

5- Momonun başa geçebilmesi adına bu kişiler hayalet ya da herhangi bir şeytan meyvesi gücüne bağlı olarak yaşamıyor, yani hayalet değiller, kanlı canlı yaşıyorlar.

6- Bu yetenek geçmişe insan gönderemiyor, eğer öyle olsaydı adamlarını geçmişe gönderip Orochi hiç gelmeden gidin zehirleyin, adam toplayın gibi aksiyonlar olurdu.

7- Alternatif gelecek diye bir şey yok. Sen eğer gidip geçmişi değiştirmezsen alternatif gelecek olmaz, her karar verildiği gibi gider ve tek bir zaman çizgisi olur. Yani tek yönlü olarak geleceğe giderek zaman çizgisinde alternatif gelecek yaratamazsın

bölüm yorumu yazarken konu açılmış, bölüm yorumlarından kopyaladım.

Zaman dediğimiz kavramın hızı var ise, yolculuğu da olabilir.

Geçmiş ise, bence şuan geçmişi yaşıyoruz, tıpkı atalarımızın 1000 yıl evvel geçmişi yaşadıkları gibi.
Zaman kavramının hızı var demiyorum hacı. Zaman maddeninin , cismin, kişinin hızına göre farklı şekilde akıyor. Ama genel anlamda herkes için akmış süre aynı oluyor.

Şöyle anlatayım. Bir X bir de Y kişisi olsun. X kişisinin dediğim hızlarda hareket ettiğini düşünelim. Y kişisi de normal hızlarda yani bizim gibi yaşıyor. X kişisinin hissedeceği 5 saniyelik bir süreç Y kişisi tarafından 30 yıl gibi hissedilecek. Ve dünyadaki diğer insanlarda zaten Y gibi aynı hızda yaşadığı için onlar için de 30 yıl geçmiş olacak ve dünyada bir nevi 30 yıl geçmişken sen yaşadığın 5 saniyelik süreç ile 30 yıl ilerisine gitmiş gibi olacaksın.

Ama zamanda geri gitmenin bu şekilde bir mantığı temeli yok.

Forumda adeta bir 12 Maymun vs. Geleceğe Dönüş tartışması var. Ben 12 Maymun tarafındayım. Alternatif evrenler, paradokslar falan, çok sıkıntı. Sonra devam filmleri çok kötü oluyor. Çek bir tane mis gibi, kült ol.

Şaka bir yana, Oda umarım öyle cetrefilli şeylere girmez. Temennim, bir meyve zor bela 20 yıl sonrasına atmıştır bizimkileri ve doğrusal biçimde maceraya devam ederler.

Uzay gemisi deneyi önermesini önemli bu konular için. Çok detaylı hatırlamıyorum ama zamanın Dünya da daha yavaş aktığına dair bir örnekti yanlış hatırlamıyorsam. One Piece'de de uzay ve uydular tarzı şeyler olduğundan farklı bir zaman algısı olabilir.

Sonuçta zamanda yolculuk gerçek dışı bir şey olduğu için, yazar bunu istediği gibi yorumlayabilir. Ben geçmişe gitme falan olacağını düşünmüyorum öyle bir şey seriyi mahveder. Bu olayın nasıl yapıldığına gelince belkide meyveden ziyade, herkesin yapamadığı yasaklı bir anlaşma olabilir tanrı veya şeytan ile yapılmış bir kerelik bir şey. Eğer bir meyve olsaydı o zaman meyve sürekli zamanı kontrol etmesi lazım yoksa bir değeri olmaz meyvenin. Aklıma gelen bir şeyde antik bir şey olabilir belki Kozuki klanına ait bir şey.

Forumda adeta bir 12 Maymun vs. Geleceğe Dönüş tartışması var. Ben 12 Maymun tarafındayım. Alternatif evrenler, paradokslar falan, çok sıkıntı. Sonra devam filmleri çok kötü oluyor. Çek bir tane mis gibi, kült ol.

Şaka bir yana, Oda umarım öyle cetrefilli şeylere girmez. Temennim, bir meyve zor bela 20 yıl sonrasına atmıştır bizimkileri ve doğrusal biçimde maceraya devam ederler.
Belki Oden hayatını feda edip atmıştır bunları?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık