Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Zaman Çarkı (Wheel of Time)

2. Kitabı da dün bitirdim. Tablet gözümü kör etmese daha hızlı da biterdi sanırım.
2. Kitabın gelişim kısımlarında sıkıldığım zamanlar olmuştu ama finalde inanılmaz heyecan yaptım. Çok güzel bitti. 3. Kitabın ismi bile bu heyecanımı devam ettiriyor. Bakalım ne olacak.

2. Kitapta balıkçıl nişanlı lordu bizim veledin birkaç aylık kılıç eğitimi ile yenmesi hoşuma gitmedi, biraz Bleach tadı aldım.

Son düzenleme:
2. Kitabı da dün bitirdim. Tablet gözümü kör etmese daha hızlı da biterdi sanırım.
2. Kitabın gelişim kısımlarında sıkıldığım zamanlar olmuştu ama finalde inanılmaz heyecan yaptım. Çok güzel bitti. 3. Kitabın ismi bile bu heyecanımı devam ettiriyor. Bakalım ne olacak.

2. Kitapta balıkçıl nişanlı lordu bizim veledin birkaç aylık kılıç eğitimi ile yenmesi hoşuma gitmedi, biraz Bleach tadı aldım.
Tek güç kullandığı için duyular ve fiziksel güç artıyor diye hatırlıyorum.

Birkaç aylık eğitimi aldığı kişi üst düzey bir muhafız ve zaten boşluk adlı odaklanmanı falan arttıran muhafızların da kullandığı tekniği babasından daha önceden öğrenip uzmanlaşmış olması kazanmasını sağlıyor bunda bence anlık bir power up yok.

Evet orası biraz sırıtıyor, onu söylemek gerek. Karşıdaki adam da balıkçıl damgalı bir kılıç ustası sonuçta. Tek Gücün duyusal ve fiziksel gücü arttırması da doğrudur da gene de biraz kolay bir galibiyet gibi.

Arkadaşlar ben zaten serideki dinamikleri genel olarak beğeniyorum. Sadece hangi seride olursa olsun, yıllarını bu işe adamış bir kılıç ustasının (ki seride balıkçıl damgası inanılmaz bir karizmaya sahip o ana kadar) bizim çocuk tarafından yenilmesi hoşuma gitmiyor. Yenilmesinde bir sorun yok aslında, mesela gidip aşırı güçten dolayı yense bir lafım olmayacak. Ama karşısındaki adamı baya baya kılıç teknikleri ile alt ediyor. Bunun biraz sırıttığını ve serideki "balıkçıl damgalı kılıç taşıyıcıları"na zarar verdiğini düşünüyorum. Hatta Lan'ın kendisi bizzat diyor "Bana 5 yıl versen seni bu kılıcı hak eden biri haline getirebilirim" diye.

3. kitabın ilk 100 sayfasını okudum. Şimdilik seriye inanılmaz bağlanmış durumdayım.

Tüm serideki en gaza geldiğim an; Lan'ın bizim oğlanı Ais Sedai makamına bırakırken fısıltıyla söylediği: TAİ'SHAR MANETHEREN! sözü oldu. Resmen iliklerime kadar ürperdim. @Tilqi_Gin 'in isminde de yazıyor, gerçekten muazzam. :)
Not: Seriyi okumuş herkesin isminde gizli tarikat gibi sözler yazdığını yeni fark ettim. :D

Son düzenleme:
Aklımın bir köşesinde olan bir seri ama hiç okumaya yeltenmedim. @Shanks le Roux bizim oğlan falan deyince bir soğudum ama.
Ortada bir ana karakter meselesi var şüphesiz ama çok fazla kaliteli yan karakter de var. Bence bir şans verebilirsin.
ASOIAF'ın hemen ardından başladığım halde beni acayip sardı. Kıyas yapmak mantıklı değil ama LOTR'dan, ASOIAF'tan eksiği olduğunu düşünmüyorum. Belki kendi içinde fazlası var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık