Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Yanlış Bilinen Gerçekler

Yahu 3 bölüm gördüğün adamı kıyaslıyorsun... Hayır Kaido adam öldürüyor yağma yapıyor diye korsan olduğunu düşündüğüm için mi Higuma örneğini veriyorsun? He bak adam haydut ama napıyor birilerini öldürüyor mekan basıyor... Şimdi gitse ülke kurtarsa millete yardım etse sonra buna haydut deseler inanır mısın? Saçma değil mi? Wano 25 yıldır Kaidonun elinde diye hiç dışarı çıkmıyor değil ya adam... Wano bazı şeyler için araç... Daha çok az tanıdığımız biri omasına rağmen en azından korsanlıkla ilgili bir şeyler yapıyor. Luffy 1000 bölümdür 0...
Tarihten silinecek kişilerin arasında kendi halinde takılan, maceradan maceraya atlayıp sürekli ülke kurtaran bir kişi olması abes kaçmıyor mu cidden.

Bu adam ne yaparsa yapsın ucu hükümete değiyor. Hükümete karşı gelinmiş, arkadaşı için hükümetle savaş durumuna girmiş ve karşısına kim gelirse gelsin canı isterse savaşıyor, amiral’e girişiyor. Hükümet bu adamı korsan olarak görüyor kendilerini tanımayıp denizlerde başına buyruk takıldığı için. Ama senin gerçek korsan profilin buna izin vermiyor. Peki o zaman.

Wano meselesinde de, tamamen değil tabi de genel olarak Wano’yu mesken tuttuğunu düşünüyorum. Adamın ülkede kendine özel adası var. Tabi Onigashima gibi şekli olan bir adanın şans eseri oluştuğunu sayarsak başka.

Tarihten silinecek kişilerin arasında kendi halinde takılan, maceradan maceraya atlayıp sürekli ülke kurtaran bir kişi olması abes kaçmıyor mu cidden.

Bu adam ne yaparsa yapsın ucu hükümete değiyor. Hükümete karşı gelinmiş, arkadaşı için hükümetle savaş durumuna girmiş ve karşısına kim gelirse gelsin canı isterse savaşıyor, amiral’e girişiyor. Hükümet bu adamı korsan olarak görüyor kendilerini tanımayıp denizlerde başına buyruk takıldığı için. Ama senin gerçek korsan profilin buna izin vermiyor. Peki o zaman.

Wano meselesinde de, tamamen değil tabi de genel olarak Wano’yu mesken tuttuğunu düşünüyorum. Adamın ülkede kendine özel adası var. Tabi Onigashima gibi şekli olan bir adanın şans eseri oluştuğunu sayarsak başka.
Yoruldum ben. :( Bu arada Kaido Wanoda Orochi ile koyun koyuna yatacak değil ya... İlla konaklayacağı bir yeri olması lazım zaten. :/

Yoruldum ben. :( Bu arada Kaido Wanoda Orochi ile koyun koyuna yatacak değil ya... İlla konaklayacağı bir yeri olması lazım zaten. :/
Yok yahu ben de onu diyorum. Bölge muhabbeti gibi. Nasıl Big Mom’ın kendi adaları varsa, Kaido’da Wano’yu mesken tutmuş. Tabi ki her zaman orada kalacak değil. Ama onun bölgesi orası yani, onu demek istiyorum. Bu arada ben de çok yoruldum. :D

Yok yahu ben de onu diyorum. Bölge muhabbeti gibi. Nasıl Big Mom’ın kendi adaları varsa, Kaido’da Wano’yu mesken tutmuş. Tabi ki her zaman orada kalacak değil. Ama onun bölgesi orası yani, onu demek istiyorum. Bu arada ben de çok yoruldum. :D
İyi geceler o zaman. :/

Adam gayet güzel yazmış. Bu tarz yorumlar yapmana gerek yok. Adamı germekten başka bir işe yaramaz.
Doğru diyorsun, gereksiz bir şekilde sert çıkmışım. Yeni uyanınca afallıyorum hemen özür dileyeyim arkadaştan.
Kirlettiği namusların aslında göründüğü gibi kirlenmediğini gösterme çabası sadece.
Kusura bakma hacım, gençliğimin ateşine ver arada parlıyorum böyle :/
Gaydo'nun namusu mu kirlenmiş :l
Lafın gelişi canım.

Konuyu okudum, sonra yorumları okudum hala gülüyorum :D Çok efsane yorumlar atılmış :oleyo:

Kaido'yu savunmanı anlıyorum, genel olarak fanların mekanizması o şekilde çalışıyor. :D @Kaidou Amma velakin Kaido şerefsiz ve onursuzdur. Argüman sunmayacağım sen zaten hepsini paylaşmışsın. Bence Kaido'yu seviyorsan iyisiyle kötüsüyle sev, karakteri kötü olsa dahi. Mesela Buggy bana göre şerefsizdir ama kendisini çok severim. Forumda böyle bir çok insan var. Sapık Sanjiyi severler, sapıklığa karşı tutumları farklıdır, hırsız Nami'yi severler ama hırsızlığa karşı tutumları farklıdır. O yüzden fazla takma fazla ciddiye alma eğlenmeye bak.

Bitirmeden son defa tekrar edeyim, Kaido net oğlu net şerefsizdir, yavşaktır.

Kaido orda bedenin öldü diyor.Odeni son anına kadar iradesi tuttu.Çıksa bile hayatta kalmiyacaktı.Akauni nasıl ace vurmuştu belli süre hayatta kalıp öldü ya da wb son ana kadar çok ağır yaralanmasına rağmen belli süre hayatta kalıp savaştı buna benzer olucaktı.Şöyle bir söz vardır:Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim.Orichiyle kaidonun yılan olması şeytan meyvesi görünüşü benziyor olması Odanın böyle birşey yapması bazı yönlerinin benzettiğinide gösteriyor.En azından Orichi kaidodan korkuyor ve kaidonun arkasına sığınıyor.Kaido orda sözü söyleseydi mutlaka dinlenebilirdi.Göz yumdu resmen.

Oriçhinin yaşadıklarına gelirsek belki bir çok orda ki insanın yetkisinin dışında bir durum. Suçlular olabilir suçsuzlar olabilir ama herkesi aynı kefeye koyamazsın.Oriçhiyi bu denli gazlatıp oraya getirenlerde geçmişte ki şakşakçılar oriçhi normal devam edicekti böyle kinle dolup taşıp deli danalar gibi her yere saldırmicaktı.Ancak şu bir gerçek karekterinde karektersizlik varsa elbette bir gün ortaya çıkıyor.Oriçhinin yerinde oden olsaydı roller farklı olsaydı odenin böyle birşey yapıcağına gram katılmam.

Son düzenleme:
Kaido orda bedenin öldü diyor.Odeni son anına kadar iradesi tuttu.Çıksa bile hayatta kalmiyacaktı.Akauni nasıl ace vurmuştu belli süre hayatta kalıp öldü ya da wb son ana kadar çok ağır yaralanmasına rağmen belli süre hayatta kalıp savaştı buna benzer olucaktı.Şöyle bir söz vardır:Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim.Orichiyle kaidonun yılan olması şeytan meyvesi görünüşü benziyor olması Odanın böyle birşey yapması bazı yönlerinin benzettiğinide gösteriyor.En azından Orichi kaidodan korkuyor ve kaidonun arkasına sığınıyor.Kaido orda sözü söyleseydi mutlaka dinlenebilirdi.Göz yumdu resmen.
katılıyorum. kaido söylediklerinin sonrasın da ailesinin de öleceğini söyleyerek çirkinleşse de o kısım da odene karşı yapılabilecek tek şeyin ölümü olduğunu söylüyor, zaten bittiğini söylüyor. sözlük bir mevzu kalmamış yani. yaşayabilecek olsa bırakır mıydı? asıl soru o olmalı meçhul görüyorum açıkçası biraz dengesiz bir karakter kestirilemiyor.

Kaido serideki Dof,BM,Teach gibi nadir korsanlardan birisidir.İyilik,kötülük tartışması yapmaya çok gerek yok seride zaten gerçek anlamda korsan olan bir kaç adam var onlardan birisi de Kaido bu gibi adamlar olmasa seri dostluk,arkadaşlık,idealistlik toz pembe hayaller mutlu yarınlar falan olacak ama seriyi korsan temalı birseri yapan maalesef hikayesini merkezde takip ettiğimiz hasır şapka korsanları değil Kaido gibi adamlar o yüzden herhangibir nefret duymuyorum bu gibi karakterlere.Ha arc sonu ölmemekle övünen Kaido Luffy ve ekibi tarafından imha edilecek o ayrı mesele :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık