Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Vivre Card Çevirileri

Vivre Card'lardaki bilgileri canon kabul ediyor musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    109
@amaneden
Aslında güven kırıcı değil, biraz yanlış düşündüğümü fark ettim. Mangaka Sabo'yu ölü olarak göstermek istemiş ve ona göre çizmiş mangasını. Hal böyleyken databook'a ölmedi veya bilinmiyor diye yazılması çok saçma olmaz mıydı? Belli ki vakti gelene kadar herkes için Sabo'nun ölü olarak kalmasını istemiş.

@amaneden
Aslında güven kırıcı değil, biraz yanlış düşündüğümü fark ettim. Mangaka Sabo'yu ölü olarak göstermek istemiş ve ona göre çizmiş mangasını. Hal böyleyken databook'a ölmedi veya bilinmiyor diye yazılması çok saçma olmaz mıydı? Belli ki vakti gelene kadar herkes için Sabo'nun ölü olarak kalmasını istemiş.
Bu bilgiden direkt bahsedilmez mesela?

Oda'ya sormadan salladılar mı diyorsun?

@amaneden
Evet, Sabo olayı güven kırıcı cidden de. Yalnız bu kartlarda can alıcı bir bilgi, ölüm-kalım meselesi veya başka bir şey var mı ki kabul etmemeyi gerektirecek?
Sormadan salladılar'dan ziyade şöyle şeyler olması muhtemel.

-Böyle olmuş mu?
-Olmuş olmuş.

5 yıl sonra.

Oda: Yok böyle olmamış bunu böyle çizeyim.
Databookcular: Hani böyleydi lan bu? Lan şerefsiz Oda kandırdı bizi!

Oda'nın fikirleri değişebilir. Adamın günde kaç saat çizim yaptığı, kaç saat editörlerle konuştuğu, uğraştığı falan söyleniyor. Bu tip şeyleri seri dışında net bir şekilde açıklamasını mı bekliyorsunuz? Bunu yapanlar bizim gibi kimseler ister şöyle yorumlar ister böyle yorumlar. Mangaka bakıp da ''Lan bu böyle olmaz, yapamazsınız'' der mi sence? Demesine gerek kalmaz adam tersini çizdiğinde hiç kimse sesini çıkartamaz. Olay bundan ibaret o yüzden Manga ve Oda'nın ağzından veya kaleminden çıkan her hangi bir şey dışında hiç bir şeye inanmam hele ki fan boy tarzında yorumlamalara.

@Sir Crocodile
Evet, Oda'nın fikirleri değişebilir. Hatta databooku geçtim mangada çizdiği olayları bile değiştiriyor fikirleri değiştiği için. Bunlara da sıvama diyoruz işte bir nevi. İlk kez olmuyor yani.

@Monkey D. Dragon
İnandırıcı olsun istemiştir?

Neyse işte, benlik bir sıkıntı yok. Başından beri doğru kabul ettim bu kartları, etmemek için de bir sebep göremiyorum hala. Görmemi gerektirecek bir bilgi de yok zaten ortada. İsteyen istediği gibi düşünsün aga ne diyeyim :/

Shanks mihovk ile roger'ın emri altındayken mi dövüştü kendi halinde takılırken mi ? Ayrıca hangi efsanenin öznesi olmuş ? Kaptanı efsane,wb efsane,garp efsane,dragon devletin efsanesi( :flaugh: ) shanks ? Bastıra bastıra Wb en yakın denirken shanksı kim krallığa yakın gördü ? Sırf devletle gizli görüşme yaptı diye mi ? Ben bu kısımları anlamadım.

İki tane miço seviyesi adam dövüşse Beyazsakal bundan bahseder mi ? Ya da şöyle düşün. Visky Tepesinde'ki Luffy ve Zoro dövüşünden Beyazsakal bahseder miydi ?

Shanks'ın kk olmaya yakınlığı gücünden dolayı değil karakterinden dolayı anladığım kadarıyla.

Şimdi kimse birbirini kandırmasın yazılanların doğru olduğunu hayır diyenler de bal gibi biliyorlar.Örneğin Mihawk'ın görülemeyenleri görme lakabı varmış en başta düşünülen.Adamlar bunu sormadan etmeden işkembeden sallayarak koyamazlar oraya.Böyle bilgileri kabul ediyorsanız bütünün hepsini kabul etmek durumundasınız.Kim yazıyor olursa olsun ticari bir ürün ortaya koyuyorsan gerekli danışmanlık ve onay sürecini de bu işin içine katarak girişirsin böyle bir işe.Adam vakit noksanlığı gereği animenin her sahnesiyle ilgilenemiyor olabilir ama anime değil bu alt tarafı verilen kısa bilgiler.Mangaka bu ileriye dönük gizli bilgilerden tadımlık niyetine bir kaç kemik atmış ve bunlar yorumlama tarzı bir anlatım biçimiyle işlenmiş gibi görünüyor kartlara başındaki uzmanlar her kimse.Benim gördüğüm bu şekilde.
Sabo olayı yeterli databook için. Bunun yanında databookta ve SBS'de farklı olan doğum günü tarihleri, yaşlar vs. var.

Sabo olayı yeterli databook için. Bunun yanında databookta ve SBS'de farklı olan doğum günü tarihleri, yaşlar vs. var.
10 senedir hazırlanıyor, gözlerinden kaçmıştır ajkda Şimdi databook u canon alırsak SBS'de verilenlerin kesin doğrular olmadığını mı varsaymalıyız. Al işte SBS'de çöp oldu. Mesela Oda'ya soruyorlar, bak şu sayılar bunun kısaltması şunun doğum günü olmaya layık diyorlar o da olsun diyor. Sonra databookta güncelleniyor. Peki ya ileride Marco'nun pipisinin kesilince tekrar çıkmadığını öğrenirsek ne olacak??? Marco'ya yapılır mı bu...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık