Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Vivre Card Çevirileri

Vivre Card'lardaki bilgileri canon kabul ediyor musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    109
İlla bir şey olması mi gerekiyor? Hele de itibar için Shichibukai olanı ilk defa senden görüyorum. Adamlara 'Hükümet Köpeği' diyorlar.
Onu korsanlar için diyorlar. Çünkü hükümetle savaşım sonra hükümetin emrine girersen böyle derler. Ama zaten hükümetle savaşmamış hatta tam dersine onlarla birlik olup ödül avcılığı yapan birisi gücünden dolayı shichi olursa onunki köpeklik olmaz.

Onu korsanlar için diyorlar. Çünkü hükümetle savaşım sonra hükümetin emrine girersen böyle derler. Ama zaten hükümetle savaşmamış hatta tam dersine onlarla birlik olup ödül avcılığı yapan birisi gücünden dolayı shichi olursa onunki köpeklik olmaz.
Böyle bir ayrımı ilk defa senden duyuyoruz hayırlısı.:D

Shichi olmanın şartı korsan olmak değil. Sadece korsanlara da teklif ediliyor. Korsan olmayan birisine de pek ala teklif edilebilir. Şuan bir adam gelse denizci falan olmasa aşırı güçlü olsa shchibukai olmak istese hükümet git önce korsanlık yap sonra gel mi diyecek? Bu mu mantıklı olan?

@Sir Crocodile Shanks ile eşit göstermeye çalışan yok burada. Shanksten güçlü diyorum ben. Eşitliği kabul etmiyorum :D

@Meiou Canım benim neredeyse 9 yıldır one piece okuyorum ben. Defalarca okudum sizin göremediğiniz bir çok şeyi ilk kez dile getirip linç yiyen adamım ben. Balık adamlar havadaki su ile meyve kullanıcılarına zarar verebilir hakiye ihtiyaçları yok dediğimde yemedim linç kalmadı. Sonuç? Haklı çıktım. Doflamingo ipleri ile kendini dikebilir, havadaki bulutlara tutunup uçabilir dediğimde yemediğim küfür kalmadı. Sonuç? Haklı çıktım.

Bu sefer de haklı olduğumu düşünüyorum. Haklı olmama sebep olacak emareler var. Haksız çıksam da önemli değil. Yanılabiliriz de. Daha önce de başka konularda yanıldım. Hiç birimiz oda değil. Burada yorum yapıyoruz altı üstü. Dünyayı kurtarmıyoruz. Benim kızdığım nokta insanların hakaret etmesi dalga geçmesi. Hepimiz aynı düşünecek diye bir şey yok. Ben kimseye hakaret etmiyorum alaya almıyorum ama insanlar bana karşı bunu yapıyorlar. Ayıp bu. Çıkar dersin ki bak mangada bu var. Ben derim var olabilir ama vivre ve databooklardan da farklı sonuçlar çıkabilir. Çıkmaması için bir sebep yok. Mangaya bakacak olursak, luffynin dişi lastik olmasına rağmen nasıl kırılıyor? Mihawk o kılıcı nasıl çekiyor? Gibi abuk sabuk bir dünya olay var.
Para güç mevki itibar. Adam zaten korsan avlıyordur. Neden shichi olmasın? İlla korsan devrimci veya amiral mi olacak?

Benimki zaten İDDİA. Çıkmayabilir de. Ben sadece iddiamı savunuyorum. Çıkmasa da bir şey olmaz.
Ya tamam korsan olmasın falan filan da neden bu ayrıma gidiyorsun ki :S Hükümet Denizcilerden bağımsız kendi emrinde bir korsan grubu yaratıp denizlerde güç dengesi yaratmaya ve manipüle etmeye çalışıyor. Zaten Denizci olan birisi neden Shichibukai olsun :S Bi kere Shichibukai mevkisinin amacına aykırı değil mi bu :S OP evreninde korsanlar yakıp yıkan -kaftiden de olsa- denizlerde özgürce hareket etmek isteyen maceraperest aç gözlü kişiler. Bu tanımda Mihawk kendine bir yer buluyorsa korsandır bu basit la. Hayır pis korsanlardan ayrı bir yere koymalıyız çünkü o Mihawk sama mı yoksa boş trol mü yapıyorsun anlamıyorum :S Kartı değişik renkmiş. Tamam.

Ya tamam korsan olmasın falan filan da neden bu ayrıma gidiyorsun ki :S Hükümet Denizcilerden bağımsız kendi emrinde bir korsan grubu yaratıp denizlerde güç dengesi yaratmaya ve manipüle etmeye çalışıyor. Zaten Denizci olan birisi neden Shichibukai olsun :S Bi kere Shichibukai mevkisinin amacına aykırı değil mi bu :S OP evreninde korsanlar yakıp yıkan -kaftiden de olsa- denizlerde özgürce hareket etmek isteyen maceraperest aç gözlü kişiler. Bu tanımda Mihawk kendine bir yer buluyorsa korsandır bu basit la. Hayır pis korsanlardan ayrı bir yere koymalıyız çünkü o Mihawk sama mı yoksa boş trol mü yapıyorsun anlamıyorum :S Kartı değişik renkmiş. Tamam.
Eskiden denizci olmayan birisi amiral vs olamazdı. O dönem ancak shichi veya ödül avcısı olarak denizcilere katkıda bulunabilirdin. Akainu başa geçince zorunlu askerlik kapsamında fujitorayı denizci olmamasına rağmen normal bir vatandaşken almış amiral yapmış. Eskiden bu durum olmadığı için mihawk MECBUREN shichi yapılmış olabilir. Bugün olsa shichi yerine belki de fuji gibi amiral yapılabilirdi. Korsan olmamasına rağmen shichi yapılmış olabilir yani. Bu mümkün. Mihawk denizciydi demiyorum. Denizcilerle iş birliği yapan bir sivil olabilir ödül avcısı olabilir. Denizci değil zaten. Bu kesin benim gözümde.

Shichi olmanın şartı korsan olmak değil. Sadece korsanlara da teklif ediliyor. Korsan olmayan birisine de pek ala teklif edilebilir. Şuan bir adam gelse denizci falan olmasa aşırı güçlü olsa shchibukai olmak istese hükümet git önce korsanlık yap sonra gel mi diyecek? Bu mu mantıklı olan?
Manga demiş ki ''Onlar''...Senin dediğin durum belki ilerde shici alırken yaşanır. O yüzden beklentilerini kesin kanıtmış gibi sunma bence.

Öbür taraftan, Mihawk konusunda böyle sineğin kanadından yağ çıkarır gibi mangada kendince kanıt bulmaya çalışıyorsun, manga ''onlar'' demesine rağmen yok kardeşim Mihawk istisna falan diyorsun, ama sonrasında mangada kaç defa gösterilmesine rağmen her elinde kılıç olan adamın Op'ta kılıç ustası sayılmadığı fikrine saçma falan diyorsun. Kendi içinizde çelişip kendi kendinize yalancı çıkarıyorsunuz resmen. O yüzden bir şey demiyorum....

Manga demiş ki ''Onlar''...Senin dediğin durum belki ilerde shici alırken yaşanır. O yüzden beklentilerini kesin kanıtmış gibi sunma bence.

Öbür taraftan, Mihawk konusunda böyle sineğin kanadından yağ çıkarır gibi mangada kendince kanıt bulmaya çalışıyorsun, manga ''onlar'' demesine rağmen yok kardeşim Mihawk istisna falan diyorsun, ama sonrasında mangada kaç defa gösterilmesine rağmen her elinde kılıç olan adamın Op'ta kılıç ustası sayılmadığı fikrine saçma falan diyorsun. Kendi içinizde çelişip kendi kendinize yalancı çıkarıyorsunuz resmen. O yüzden bir şey demiyorum....
Ortada bir çelişki yok. Size öyle geliyor. Ne zaman demişim ben bunu? Ben bunun tam tersini savundum hep. Sen beni başkası ile karıştırıyorsun bence.

Eskiden denizci olmayan birisi amiral vs olamazdı. O dönem ancak shichi veya ödül avcısı olarak denizcilere katkıda bulunabilirdin. Akainu başa geçince zorunlu askerlik kapsamında fujitorayı denizci olmamasına rağmen normal bir vatandaşken almış amiral yapmış.
Fujitora'nın normal bir vatandaş olduğu geçmiyor. Denizci olup olmadığı yada Kara Kuvvetlerinde bir asker olup olmadığı da keza belli değil. Belliyse de sayfa atan olursa sevinirim o ayrıntıları hatırlamıyorum. Belki de adam askerdi ve Deniz Kuvvetlerine aktarıldı.

Eskiden bu durum olmadığı için mihawk MECBUREN shichi yapılmış olabilir. Bugün olsa shichi yerine belki de fuji gibi amiral yapılabilirdi. Korsan olmamasına rağmen shichi yapılmış olabilir yani. Bu mümkün. Mihawk denizciydi demiyorum. Denizcilerle iş birliği yapan bir sivil olabilir ödül avcısı olabilir. Denizci değil zaten. Bu kesin benim gözümde.
Eskiden zorunlu askerlik yoktu o yüzden korsan olmayan Mihawk'ı asker olarak değil de savaş lordu olarak aldılar diyorsun :S Fuji gibi Amiral olabilirdi diyorsun bu askerlik sistemi olsaydı :S:SSS:S Da Shichibukai olmak Hükümete hizmet gerektirir, Amiral olmak ise Filo Amiraline, ast üst ilişkisi bu. Yani diyorsun ki Mihawk Filo Amiral'inin hizmetine girerdi peh.

Mihawk korsan olmasaydı şartları kabul edip Shichibukai olarak emrine girdiği Hükümet'in her istediğini yapardı. Fakat korsan olduğu için toplantıya gelince şaşırıyorlar. Oo seni beklemiyorduk diyor koskoca Filo Amirali. Ne demiştik korsan için, denizlerde özgürce hareket eden bencil kimse. Ne kadar da benziyor değil mi :S Sen denizlerde özgürce gezip kimseye hesap vermiyorsan Hükümetin gözünde korsansın. Bu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık