Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Vinsmoke Teması

Tema Alman teması gibiydi fakat ayrıntılardan ulaştığın sonuçlar hoş. Okuması da zevkliydi. Ayrıca uğraş gerektiren bir şey de olduğundan eline sağlık.

Tema Alman teması gibiydi fakat ayrıntılardan ulaştığın sonuçlar hoş. Okuması da zevkliydi. Ayrıca uğraş gerektiren bir şey de olduğundan eline sağlık.
Eyvallah saol. Farkındayım yazdığım teorileri güncel olarak takip ediyosun ve olumlu-olumsuz yorum atıyosun.
Asıl ben teşekkür ederim. Görüp okuyup yorum yapmayan çok kişi var. Olumlu olumsuz eleştiriler ile hataları ayıklayabilir ve daha fazla bilgi ile çok daha sağlam teoriler yazılabilir halbuki :oops:

Güzel teori umarım çıkar ... Oda sever böyle şeyleri eline sağlık.
Sana da teşekkürler Daisuki! chan. :p

Harika olmuş cidden bu teori tutar tam oda nın tarzı bu.
Temmuz ayında çıkacak olan sayılara dikkat diyelim o zaman ;)

Oda gerçekten çok zeki ve bilgi dolu bir insan hiç bir şeyi boşa çizmiyor işlemiyor. Bu adamın kafasını seviyorum o kafada olmak vardı...

http://opforum.net/threads/sanjis-father-identity-and-revolution-against-vinsmoke.50494/

Teorini bundan esinlenerek mi yaptın bilmiyorum ama orada nedense Yorki'ye falan girmiş ve biraz saçmalamış bence. Orojackson'da da çantadaki 1830 yazısı ile yola çıkarak ve tarihi olaylara değinerek oluşturulan bi teori görmüştüm. Seninki de güzel olmuş.

Yukarıda birisi yeni üye olsan linç etmeye kalkarlardı falan demiş. Son arkadaştan bahsettiğini düşünerek lafı üzerime alındım. O arkadaş teoriyi birebir çevirip kendisinin olduğunu ileri sürmüştü. Biz aynı teorinin daha önceki tarihlerde orojackson'da açılan konusunun linkini gösterince oradaki konuyu sildireceğini söylemişti. Oradaki konu silinmedi, hala yerinde duruyor. Linç falan yok yani.

http://opforum.net/threads/sanjis-father-identity-and-revolution-against-vinsmoke.50494/

Teorini bundan esinlenerek mi yaptın bilmiyorum ama orada nedense Yorki'ye falan girmiş ve biraz saçmalamış bence. Orojackson'da da çantadaki 1830 yazısı ile yola çıkarak ve tarihi olaylara değinerek oluşturulan bi teori görmüştüm. Seninki de güzel olmuş.

Yukarıda birisi yeni üye olsan linç etmeye kalkarlardı falan demiş. Son arkadaştan bahsettiğini düşünerek lafı üzerime alındım. O arkadaş teoriyi birebir çevirip kendisinin olduğunu ileri sürmüştü. Biz aynı teorinin daha önceki tarihlerde orojackson'da açılan konusunun linkini gösterince oradaki konuyu sildireceğini söylemişti. Oradaki konu silinmedi, hala yerinde duruyor. Linç falan yok yani.
Üstüne alınmana gerek yok o arkadaşta kötü birşey söylemedi. Bana hitaben sen burada çok uzun süredir teori yazıyosun haliyle çarpacak çırpacak adam değilsin demek istedi. Saol bu arada beğenmene sevindim.

O yukarıda linkini attığın teoriden esinlenmedim alakam bile yok. Aslında amacım kapak hikayelerini ve güncel sayılar ile gerçek hayattan esinebileceği kapakları yani göndermeleri toplayarak Smoker ile geniş kapsamlı bir konu açmaktı.
Kapak hikayeleri harici sayıların kapaklarını toplarken 124.sayıda bu kapağı gördüm ve Secret 1830 yazdığı için nedir bu 1830 dedim ve googleye yazdım. Karşıma çıkan şey Fransız devrimi olduğu için epey ilgimi çekti. Zira daha önceden Sbs sorusunda Sanjinin gerçek hayatta olsaydı nereli olurdu sorusunun cevabını biliyodum. Yani Fransa. Oradan ilerleye ilerleye bir çok parça buldum ve bunları birleştirdim. Ha o adamda aynı şeyden yürüyerek kendi teorisini oluşturmuş fakat farklı bir yolda ilerlemiş ve farkettiysen benim açtığım konu daha düzenli ve daha içerikli detaylı.
Tabi ben dediğin gibi bu teori bana aittir gibi birşey söylemedim söylemem de zira seri içinde ya da seri kapaklarında yerleştirilmiş gizli göndermeleri benden başkalarınında farkedebileceğini ve buradan ilerleyebileceğini biliyorum.

Kapak hikayelerinden boyle bi teori uretmek :respect:
Yıllar sonra buraya gelip harbi tuttu yazacak arkadaşlara geçmişten selam!
Benden de selam:byee:
Gunumuzde ramazan ayindayiz.Gundemde soykirim konusu var ve henuz ucan araba,kaykay kullanmiyoruz.Umarim bu satirlari okudugunuzda ucuyorsunuzdur
Adam gibi dunya ve insanlik umuduyla...
Sevgilerle serimu:sapkali:

Gerçekten de çok güzel bi konu olmuş bravo, okurken de zevk aldım bilgilendik bedavadan :) Big Mom daha doğrusu Totland'daki Alman teması çok bariz geldi ve hala öyle geliyor bana. Ama açıkladığın sebeplerle Amerikan kolonileri de mantıklı duruyor. Bakalım neler olacak seri güzel bi yere geldi tekrar, birkaç arktır düşüşteydi.

Heracles ve Kuzey meselesine de çok takılmamak gerek diyorum. Yani Bourbon mu ney onlardan esinlenilmesi her şeyinin bire bir alınması anlamına gelmez mesela. Zaten o durumda ortada "esinlenme" kalmaz :) Vikingleri işlerse Elbaf'ta işler anca, çünkü devler falan hep Nordic mitolojisi.

Smoker ile bi kapak hikayesi derlemesi yaparsanız çok güzel olur gerçekten kapak hikayeleri ayrı bi dünya :)

Eline sağlık neko güzel yazı olmuş .Bu çantalardan bişeyler çıkacak gibi son bölümde 2 numarada da böle bi çanta var

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık