Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Vinsmoke Teması

Fena olmamış, Bourbon ve Sanji'nin kapaktaki 1830 olayını yakalaman iyi olmuş. Fransızların şarapları meşhurdur zaten bu konuyu da bağlaman hoş olmuş. Ben beğendim ayrıca Ana'nın yanındaki uzun bacaklı elemanda aralara Fransızca kelimeler katıyordu konuşmalarında bununla ilgili bir bağlantı da olabilir Big Mom'a bağlı olduğu için. Amerikan Devriminden ziyade Fransız Devrimini işliyorlar desek daha yararlı olur. Ama şimdilik hikayenin iç yüzünü görmediğimiz için her iki devrimi de dahil edebiliriz.

@Nekomamushi Fransa temasından bağlantıları iyi yakalamışsın ama viking heracles muhabbetini çok anlamadım biraz açsana. Orada bildiğin Heracles diyerek heraclesun'a gönderme tipi de ona benziyor zaten. Usopp 2 yıılık süreçteki eğitmenine benzer bir dizayn yapmış.

Ayrıca Bourbon marka değil bir tür. Amerikada üretilenle viskilere denir. Scotch ta iskoçyada üretilen viskilere denir. Menşei ile alakalı. Damıtma farkları vr buğday arpa gibi farkları da var tabii.

Son düzenleme:
@Nekomamushi Fransa temasından bağlantıları iyi yakalamışsın ama viking heracles muhabbetini çok anlamadım biraz açsana. Orada bildiğin Heracles diyerek heraclesun'a gönderme tipi de ona benziyor zaten. Usopp 2 yıılık süreçteki eğitmenine benzer bir dizayn yapmış.
Geminin üstünde Viking Hercules yani Viking Heracles yazıyor. Fransanın kuzeyi Normandiya kökü Vikinglere dayanan insanlar yaşıyor. Sanji North Blue'de doğduğu için Fransa/Kuzey ilişkisi ortaya Vikingleri o arcta işleyebileceği ihtimalini veriyor. Kapakdada Usopp'un tasarımını yaptığı gemide Viking Heracles yazıyor. Kısaca Heraclesi ve Vikingleri Sanji ve ailesini işledikten sonra ya da işlerken gösterebilir.

Aynen açtım. Diğer dediğim kapak hikaye olayını ise yakında açıcam. Kapak hikayelerini teker teker okumak lazımmış onu anladım. O kadar çok şey saklı ki bir ton teori çıkar. Buyur :D
Kapak hikayesi önemli tabi. O bahsettiğin diğer mevzu daha da önem kazanıyor bu şekilde. :/

Zaten az buçuk ne yazacağını biliyordum da şimdi tamamını okuyunca daha iyi oldu. Bu teori tutar. O kadar diyorum sadece.

Geminin üstünde Viking Hercules yani Viking Heracles yazıyor. Fransanın kuzeyi Normandiya kökü Vikinglere dayanan insanlar yaşıyor. Sanji North Blue'de doğduğu için Fransa/Kuzey ilişkisi ortaya Vikingleri o arcta işleyebileceği ihtimalini veriyor. Kapakdada Usopp'un tasarımını yaptığı gemide Viking Heracles yazıyor. Kısaca Heraclesi ve Vikingleri Sanji ve ailesini işledikten sonra ya da işlerken gösterebilir.
Bilmem bana olur gözükmedi hiç. Kusura bakma. Sanji'nin çalıştığı ilk geminin pruvası şarap şişesi şeklindeydi birde hatırlamamışsın hatırlatayım dedim.:(

Fena olmamış, Bourbon ve Sanji'nin kapaktaki 1830 olayını yakalaman iyi olmuş. Fransızların şarapları meşhurdur zaten bu konuyu da bağlaman hoş olmuş. Ben beğendim ayrıca Ana'nın yanındaki uzun bacaklı elemanda aralara Fransızca kelimeler katıyordu konuşmalarında bununla ilgili bir bağlantı da olabilir Big Mom'a bağlı olduğu için. Amerikan Devriminden ziyade Fransız Devrimini işliyorlar desek daha yararlı olur. Ama şimdilik hikayenin iç yüzünü görmediğimiz için her iki devrimi de dahil edebiliriz.
Bende öyle düşünüyorum. Hansel ve Gretel teması Big Mom'da işleniyor fakat ben aynı zamanda Big Mom'un Totland'ını Amerikadaki kolonilerden esinlenildiğini düşünüyorum.

Kapak hikayesi önemli tabi. O bahsettiğin diğer mevzu daha da önem kazanıyor bu şekilde. :/

Zaten az buçuk ne yazacağını biliyordum da şimdi tamamını okuyunca daha iyi oldu. Bu teori tutar. O kadar diyorum sadece.
Eyvallah saolasın :)

Bilmem bana olur gözükmedi hiç. Kusura bakma. Sanji'nin çalıştığı ilk geminin pruvası şarap şişesi şeklindeydi birde hatırlamamışsın hatırlatayım dedim.:(
O Viking olayının konuyla alakası yokta değinmişken onuda söyleyeyim dedim.

Bu arada arkadaşlar bu teorinin bir benzeri yani 1830 Temmuz Devrimini inceleyerek yabancı bir herifte teori olarak paylaşmış. Yanlış anlaşılmasın diye söylüyorum. Ben bu Teoriyi alıntı ya da başka bir yerden emek hırsızlığı yaparak açmış değilim. Öyle birşey yapacak birisi de değilim. 1-2 Arkadaşta biliyor konusunu açtık tüm kapak fotoğraflarını Smoker ile birlikte inceleyeceğiz. Bu kapak fotoğrafını da görünce kafamda soru işaretleri oluştu buralara kadar geldim ve bütün parçaları birleştirerek sizlere aktardım.

@Nekomamushi
Daha önce tutturduğun teorilerin ve bu işle uğraşmışlığın var. Ama şu konuyu yeni bir üye girip açmış olsa. Oradakine benzer diye ondan çalmış diye linç edilirdi açıkçası Allah'tan senin backroundun sağlam. Çünkü bu işlerle uğraşıyorsun iyi de yapıyorsun sakın öyle yazan olursa aldırma teorilerin güzel hepsini takip ediyorum. :) Zaten forumda çok teorici yok seni de kaybetmeyelim bari.

@Nekomamushi
Daha önce tutturduğun teorilerin ve bu işle uğraşmışlığın var. Ama şu konuyu yeni bir üye girip açmış olsa. Oradakine benzer diye ondan çalmış diye linç edilirdi açıkçası Allah'tan senin backroundun sağlam. Çünkü bu işlerle uğraşıyorsun iyi de yapıyorsun sakın öyle yazan oljursa aldırma teorilerin güzel hepsini takip ediyorum. :)
Eyvallah saolasın :)

Bu teoriyi harbiden tuttum, ellerine sağlık.:)

Bir gün bende bir teori yazacağım.;)
Bu aralar forumda teori yazan yok iyi olur :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık