Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Vinsmoke Reiju

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim.

Kullanılan: 73 91.3%
  • Sevmem.

Kullanılan: 7 8.8%

• Kullanılan toplam oy
    80
Sanji'ye özgürlüğünü armağan etmiş daha napsın? Bizim böcek çürüyüp gidecekti öbür türlü.
Eli yorulmuş mu peki bunu yaparken? :D
Dediğim gibi, yaptığı tek şey azıcık sempati beslemek, bu kadar. Sanji fazla bile yaptı. Germa'nın yediği her boku yiyen biri Reiju, pek de bi' farkı yok diyeceğim aslında daha da kötü, bu kızın empati yeteneği de var kardeşlerinin aksine. Kardeşleri bildiğin hayvan, itlaf edilmesi gereken salgın köpekler. Reiju ise bir insan, hem de bayağı bir pisinden.

Eli yorulmuş mu peki bunu yaparken? :D
Dediğim gibi, yaptığı tek şey azıcık sempati beslemek, bu kadar. Sanji fazla bile yaptı. Germa'nın yediği her boku yiyen biri Reiju, pek de bi' farkı yok diyeceğim aslında daha da kötü, bu kızın empati yeteneği de var kardeşlerinin aksine. Kardeşleri bildiğin hayvan, itlaf edilmesi gereken salgın köpekler. Reiju ise bir insan, hem de bayağı bir pisinden.
Bana göre Reiju, kardeşlerinden daha kötü birisi. Çünkü kardeşleri deney ürünü varlıklar. Adamlarda herhangi bir his ya da duygu yok, yani ellerinden bir şey gelmez bu konuda. Ne kadar kötü şeyler yaparlarsa yapsınlar, bu eylemlerin kötü olduğunu düşünemezler, onlara normal gelir. Ancak Reiju her şeyin farkında olmasına rağmen onların yaptıklarına ortak olmuş.

Bana göre Reiju, kardeşlerinden daha kötü birisi. Çünkü kardeşleri deney ürünü varlıklar. Adamlarda herhangi bir his ya da duygu yok, yani ellerinden bir şey gelmez bu konuda. Ne kadar kötü şeyler yaparlarsa yapsınlar, bu eylemlerin kötü olduğunu düşünemezler, onlara normal gelir. Ancak Reiju her şeyin farkında olmasına rağmen onların yaptıklarına ortak olmuş.
Ben de tam olarak bu dediğini demek istedim zaten, Luffy'e, Sanji'ye yardımı dokundu eyvallah da itin kopuğun önde gideni aslında, iyi düşünülmesinin sebebi işte hep tatlı bir kız olmasından . Luffy'nin indirdiği villainların çoğundan çok daha pis geçmişi var.

Reiju olmasaydı, Vinsmoke Ailesi düğünde katledilirdi. Sanji'nin geri dönmesinin tek nedeni Reiju'dur. O da bunu çok hak eden birisi değil gerçi. Bana göre diğerlerinden çok da bir farkı yok. Onlarla aynı katliamları yapmış birisi sonuçta, ki bunu kendisi de biliyor.
Sanji ne kadar pislik olsalar da (özellikle babası) yine de ailesini kurtarmak istiyordu. Yani sadece Reiju değil. Ben öyle hatırlıyorum. Luffy ile konuşmasında böyle bir dialog vardı sanki.

Sadakatinin esiri olmuş bir kadın. Ailesine ve özellikle de babasına olan sevgisi ve bağlılığı, ona kötü şeyler yaptırmış. Yanlış anlamayın, yaptıklarını haklı çıkarmaya çalışmıyorum. Sadece kötülüğünün sebeplerini yazıyorum.
Tüm bu kötülüklere rağmen, özünde iyi bir insan olduğunu Oda bize açıkça gösterdi çünkü. Yani, Reiju'nun tüm ailesi ölse ve Reiju hayatına tek başına devam etse, o andan itibaren herhangi bir kötülük yapacağına inanmıyorum. Hele ki, bizim tayfaya falan katılsa, melek gibi bir insan olurdu.
Ah, şartlar...
Günahıyla sevabıyla, şu ana kadar seride en sevdiğim kadın karakter.

Şimdi Reiju da kardeşler nasıl yapıldıysa öyle yapıldı değil mi? Ama kardeşlerde empati yok, Reiju'da ise var?

Eğer böyleyle Oda, Kadınlara özgü bir şey mesajı mı veriyor? Kendince kadın-erkek farkını mı gösteriyor?

Şimdi Reiju da kardeşler nasıl yapıldıysa öyle yapıldı değil mi? Ama kardeşlerde empati yok, Reiju'da ise var?

Eğer böyleyle Oda, Kadınlara özgü bir şey mesajı mı veriyor? Kendince kadın-erkek farkını mı gösteriyor?
Hayır, anneleri Sora'nın etkisi var bunda. Kadın özellikle Reiju ve Sanji Ile ilgileniyor. Diğer çocuklarda anneye bir bağlılık yoktu. Zaten Sanji üzerinde yapılan deneyler başarısız oluyor.

Sanji ne kadar pislik olsalar da (özellikle babası) yine de ailesini kurtarmak istiyordu. Yani sadece Reiju değil. Ben öyle hatırlıyorum. Luffy ile konuşmasında böyle bir dialog vardı sanki.
Bu da bir düşünce, ancak bence geri dönmek için asıl kararını Reiju'yu düşünerek veriyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık