Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Türkiye'nin Nükleer'e İhtiyacı Var Mı?

Türkiye Nükleer Enerji/Silah Üretmeli mi?

• Türkiye nükleer enerji üretmeli

Kullanılan: 36 40.9%
  • Türkiye nükleer enerji üretmemeli

Kullanılan: 7 8.0%
  • Türkiye nükleer silah üretmeli

Kullanılan: 22 25.0%
  • Türkiye nükleer silah üretmemeli

Kullanılan: 8 9.1%
  • Türkiye ikisini de üretmemeli

Kullanılan: 12 13.6%
  • Türkiye ikisini de üretmeli

Kullanılan: 49 55.7%

• Kullanılan toplam oy
    88
Türkiye cep telefonu öncesi devirde Bulgaristan a elektrik satmaya başlamıştı. Bu telefonların ve kişisel bilgisayarların artması vesaire ile birlikte gündelik hayatta kullandığımız enerjide ülke genelinde arttı. Türkiye nin nükleer santrala ihtiyacı var mı sorusunun cevabı da ne yazık ki evettir. Deli gibi enerji fışkıran bir yerde değiliz. Doğal gaz, petrol, elektrik hiç biri yetmiyor.
Sen monte yapmayı gerçekten yapmak ile karıştırmışsın. Ayrıca cevap vereceksen alıntı yapmanı tavsiye ederim. Böylesi çok şey oluyor forumdayız diye söyleyemiyorum.

Dünyanın teknolojik olarak gerisinde olan bu ülke için boş bir tartışma bence. Filistin gibi mi olalım?

Türkiye bunun için bazı adımlar atıyor özellikle yakın bir zaman önce yeni bir fabrika açıldı lakin ne yazıkki yenilenebilir enerji yetmiyor.Keşke yetse de kullansak lakin şu an öyle bir seviyede değiliz.Türkiye olarak değil,dünya olarak.
Bu da doğru... Sanırım Yenilenebilir enerjinin maliyeti fazla ve getirisi az. Nükleer enerji getirisi çok yüksek ama işte sıkıntı bi patlatsa nanay...

Sen monte yapmayı gerçekten yapmak ile karıştırmışsın. Ayrıca cevap vereceksen alıntı yapmanı tavsiye ederim. Böylesi çok şey oluyor forumdayız diye söyleyemiyorum.

O mesaj sana değil

Sana değil o konuya yazıyorum.

Belçika, Almanya, Hollanda, Türkiye ve İtalya da bulunan Amerikan üslerinde nükleer başlık var kardeş. Bu bilinen bir şey. Araştırabilirsin burada romantizm ya da hamaset yapmıyorum. Ayıp ediyorsun
Başlık olması yapabiliyor olması demek değil diyorum. İncirlikte de Amerikan yapımı nükleer başlıklar olduğu söyleniyor fakat bu bizim yaptığımızı doğrulamıyor. Alıntıla dediğim kısım ise bir şey söylenecekse alıntılanıp söylenir öyle 2 cümle altta sallamak hoş karşılanmaz. Şimdi geleyim neden karşı geldiğime.

Sana en yakın örneği şöyle söyleyebilirim. Geçen günlerde Karabağ operasyonu sırasında Azerbaycan Türkü kardeşlerimize yardım ettiğimiz için Akıncı 2 de kullanılacak olan kameranın ihracına Kanada yasak getirdi. Düşün bak kamera yahu altı üstü. Ha bizde var benzer kamera evet fakat kilogram olarak çok daha yüksek versiyonları.

Dipnot: Yanlış anlaşılma olmuş. Gelen mesajı şimdi gördüm. Kusura bakma. Bir şey söylenecekse bile direk yüzüme söylenmesini isterim. Gözüme baka baka laf sallıyorsun sanmıştım benim hatam.

Bizi Filistin'e nasıl bağladın.Ayrıca Teknolojik olarak geri ne demek? Türkiye Cumhuriyeti o kadar zayıf bir devlet değil
Ülke o konuda gelişme aşamasında ;ama seviye olarak bizden çok daha ilerde ülkeler var. Filistin'e bağladım yarın öbür gün güçlü bir ülke komşu düşman ülkelere silah dağıtsa çok zor duruma düşeriz. Filistin'e bağladım çünkü adamlar doğru dürüst silah üretmiyordu. Bu coğrafyada nükleersizlik bu derece. Ki İran'da var bizde niye olmasın?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık