Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Top 5 Shounen Listeniz

Iron Man

1) One Piece:Pek bir şey söylemeye gerek yok heralde ama ilk 2002 yılında Star Tv´de izlediğim ve bir kaç yıl önce aklıma gelince araştırıp asıl adının One Piece olduğunu öğrendiğim, beni ve bizi bizden alan yegane efsane seridir.

2) Hajime No İppo:Profesyonel bir boksör olmaya uğraşan İppo adlı genç bir delikanlının hayatını anlatan seri. Dövüşleri ve komedisiyle gönüllerde taht kurmuş, benim içinse One Piece kadar değerli olan en sevdiğim serilerden biridir. Zamanında kimse mangasını çevirmiyor diye bir hevesle 15 bölüm çeviri ve editini yaptım. Daha sonra abimin bilgisayarda yer açmak maksatlı canice çevirilerimi katledişi sonucu şevkimin kırılması sebebiyle bıraktım.(Ama birgün tekrar başlayıp baştan sona bitirmeye kararlıyım. Tabi o zamana kadar bir grup çevirmeye başlamazsa. :D)

3) Naruto:Savaş sahneleri ve dövüş stilleriyle ön plana çıkan, kurgu olarakta bir nebze saçmalasada güzel olan ve animedeki fillerlarıyla insanı çileden çıkartan güzel bir serimiz.

4) Full Metal Alchemist Brotherhood:Kurgusuyla ön plana çıkan çok güzel bir seri. Openinng ve Endingleri özellikle güzeldir.

5)History's Strongest Disciple Kenichi - Sun Ken Rock - Death Note: 3´ü de gözümde eş değer olan birbirinden güzel serilerimizdir. HSD Kenichi dövüşleri ve komedi yönüyle ön plana çıkar. SKR aslında bir Seinen´dir, ama benim gözümde Shounen veya Seinen´nin pek farkı yoktur. Death Note´u bilmeyen yoktur heralde. :D

1- One Piece
2- Full Metal Alchemist: Istisnasiz herseyiyle sevdigim (kurgusu, karakterleri, drami, komedisi, opening ve endingleri) fevkalade bir seri. Cok kolay bir sekilde kararkterle empati kurabiliyorsun ^^
3- Slam Dunk
4- Claymore / Toriko
5- Gintama

Bi tanim falan yapayim, neden sevdigimi aciklayayim dedim de yazamadim simdilik bir sey, belki sonraya editlerim u.u

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık