Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Witcher (Oyun)

Dövüş sistemi az kişi ile dövüşüyorsan pek problem olmuyor. Kapalı ortamda görev gereği bir anda bir sürü düşman çıkınca silahı gümüşten çeliğe, saldırı modunu z'den c'ye çekene kadar canın yarıya iniyor. C ile vururken de arada anlamsız takılmalar olunca sinirleri hoplatıyor biraz.

Benim asıl takıldığım nokta harita dizaynı. Işınlanma yok denecek kadar az, sürekli oradan oraya koşuyorsun. Hızlı da koşamıyorsun. Bir de küçücük tümseklerin üzerinden geçemiyorsun, errafından dolanman gerek. Bu küçük detaylar çok canımı sıkıyor. Diyaloglara gelirsek sözler fena değil ama çok ruhsuz. Acemi işi olduğu belli ama büyütülecek mesele değil. Mesele şu; acemi işlerle dolu, yarım yamalak tasarlanmış harita ve dövüş sistemini ilk sıraya koymak demek ikinci ve üçüncü oyundaki derinliğe, profesyonelliğe ayıp etmek demektir benim nazarımda.

Hikaye açısından ise son boss'un kimliği beni çok etkilemişti. Aklımın ucundan geçmeyecek birisi çıkmıştı, o noktada çıtayı yükseltmişler. Hikayenin kalanı (dedektifin kılığına giren Javed'ı da hariç tutalım, o da iyiydi :D) ise vasattır bana göre.

Bir remake ile çok sağlam bir projeye dönüşme potansiyeli var bu oyunun.
Golem dövüşünde giren şu müzik;

Bir de tarlalarda dolaşırken çalan şu müzik;

Benim için birini oyunu diğer ikisinin üstüne çıkarmaya yetiyor.

Golem dövüşünde giren şu müzik;

Bir de tarlalarda dolaşırken çalan şu müzik;

Benim için birini oyunu diğer ikisinin üstüne çıkarmaya yetiyor.
Yapma Smoker, müzikler güzel tamam da bu oyun şu iki müzikle diğer iki şaheserin üstüne çıkamamalı bence. Bu arada Gaunter o' Dimm'in müziği bunlardan bir tık ötededir bana göre.

2.çok başka oyundu ya. GoT 1-6 gibi her türlü siyasi olay. 2 ülkenin kaderi elimizdeydi hatta kuzeyin kaderini belirledik diyebiliriz. Tabi sahireler ve emhry alt yapıyı güzel hazırladı bizim için.

Atmosferi, sonlara geldikçe yükselen gerginlik, cidden bambaşka bir oyundu Witcher'ın ikinci oyunu... Hatta ben, ilk ve ikinci oyuna neden remake yapmazlar şaşırıyorum, yeni bir Witcher oyunu yerine elinizdeki cevherleri kullanın. Özellikle ilk oyun çok eskidi, oynayan insan sayısının da fazla olduğunu sanmıyorum, birkaç ekleme ve belki Dlc ile tutacağı kesin.

Atmosferi, sonlara geldikçe yükselen gerginlik, cidden bambaşka bir oyundu Witcher'ın ikinci oyunu... Hatta ben, ilk ve ikinci oyuna neden remake yapmazlar şaşırıyorum, yeni bir Witcher oyunu yerine elinizdeki cevherleri kullanın. Özellikle ilk oyun çok eskidi, oynayan insan sayısının da fazla olduğunu sanmıyorum, birkaç ekleme ve belki Dlc ile tutacağı kesin.
%100 tutar. İnsanlar geralt'ı çok seviyor. Bir de yen-tris yeni elbiseler ile eklenirse mmmmahhh :D Herhalde 5 yeni oyun çıkaracaklar ama şu cyberpunk la uğraşacaklarına para kazandıkları işe dönseler hem kitle sevinir hem diziden falan kazanılan kitle oyunları oynar şirket para kazanır her türlü win-win. Çok insan bana oynayamadım eski şöyle böyle dedi ki haklılar. 3 zaten çığır açmış oyun ona da BaW gibi ekleme yapılır satılır oynatılır. Bu evrende hem hikaye hem para var...

Bunun verdiği yara izi çok yakıştı yüzümüze. O yüzden 2. oynaşımda bu yara izini ilk önce aldım, sonra bıraktım görevi. O şekilde gezdim dünyayı.
Yapmadım ama o şekilde gezersen diyalogları varmış ciri yen trisle falan. Oyun uzun olmasa her türlü kombinle bitirme denenir de uzadıkça sakız gibi sünüyor :D

Yapma Smoker, müzikler güzel tamam da bu oyun şu iki müzikle diğer iki şaheserin üstüne çıkamamalı bence. Bu arada Gaunter o' Dimm'in müziği bunlardan bir tık ötededir bana göre.
Ben oyunu teknik açıdan ya da farklı bir şekilde değerlendirmiyorum, tamamen hissiyat meselesi. Diğer iki oyun baba birincinin yaşattığı o farklı dünya hissini veremedi. Bunda oyunların teknik özellikleri etkili değil. Gaunter O'Dimm de en sevdiğim karakterlerden biridir. O DLC birinci oyuna en yakın hissi bana yaşatan oyundu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık