Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Witcher (Oyun)

Serideki 3 oyununda tadı apayrı.3.cü oyun apayrı seviye idi orası ayrı.Steam oynama sürem 400 saate yakın.1 ve 2.ci oyunuda severek bitirmiştim.1.ci oyun malum combat sistemi nedeniyle genellikle sevilmez ama hikaye derinliği çok iyidir.Ayrıca karanlık atmosferide içine çekiyordu.

Benim için de birinci oyun en iyisidir, kombat oynanış falan hikaye. O vasat oynanış ve grafiklere rağmen, oyunun atmosferine girip hissedebildiğim tek oyun, yani üçleme arasında. Sebebini ben de bilmiyorum, beni özellikle etkileyen şey neydi unuttum ama öyle yani.

birinci oyunu 67 saat, üçüncü oyunu da 400 oynadım, haala da oynamaya devam ediyorum ara ara, yani ona rağmen birinci oyun diyorum :d

herkes 1. oyuna karşı neden böyle ya :D ben combata falan bayıldım
Dövüş sistemi az kişi ile dövüşüyorsan pek problem olmuyor. Kapalı ortamda görev gereği bir anda bir sürü düşman çıkınca silahı gümüşten çeliğe, saldırı modunu z'den c'ye çekene kadar canın yarıya iniyor. C ile vururken de arada anlamsız takılmalar olunca sinirleri hoplatıyor biraz.

Benim asıl takıldığım nokta harita dizaynı. Işınlanma yok denecek kadar az, sürekli oradan oraya koşuyorsun. Hızlı da koşamıyorsun. Bir de küçücük tümseklerin üzerinden geçemiyorsun, errafından dolanman gerek. Bu küçük detaylar çok canımı sıkıyor. Diyaloglara gelirsek sözler fena değil ama çok ruhsuz. Acemi işi olduğu belli ama büyütülecek mesele değil. Mesele şu; acemi işlerle dolu, yarım yamalak tasarlanmış harita ve dövüş sistemini ilk sıraya koymak demek ikinci ve üçüncü oyundaki derinliğe, profesyonelliğe ayıp etmek demektir benim nazarımda.

Hikaye açısından ise son boss'un kimliği beni çok etkilemişti. Aklımın ucundan geçmeyecek birisi çıkmıştı, o noktada çıtayı yükseltmişler. Hikayenin kalanı (dedektifin kılığına giren Javed'ı da hariç tutalım, o da iyiydi :D) ise vasattır bana göre.

Bir remake ile çok sağlam bir projeye dönüşme potansiyeli var bu oyunun.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık