Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Teach Teorileri

Aha en sevdiğim ve ilgilendiğim karakter ile ilgili bir konu açılmış. Forumdan @Densetsu no Samurai ile bu konuyu tartışırken şöyle bir açıklamada bulundu. Şeytan meyvelerinin uzaydan geldiğini düşündük bu sebeple yüksekte yer alan Mariejois'a da daha fazla meyve bulunduğuna kanaat getirdik. Bu sebeple kölelere meyveleri kapış yapabiliyorlar. Meyvelerin ağacının ya da doğdukları yerin uzayda olması onların evinin, sessiz , ışıksız , havasız bir ortam olduğunu düşündürttü. Ve bilin bakalım uzay özelliklerinin hepsini sağlayan hangi meyve var? Kara delik açabilen ? Beyaz Sakal'ı bir perde ile örttü çünkü ışığın olmadığı belirli bir alanda kara delik yaratabilmesi gerekiyordu.(Ace ile savaşında ışık mevcuttu ve toprağa dokunarak kasabayı yuttu BB) WB öldüğünde meyve dışarısındaki bu ortamı uzaydaki doğal ortamı olarak düşündü. Bundan dolayı Kara Deliğin içinde ortaya belirdi. Liberation kullanarak meyveyi yedi Karasakal. Bu düşünce çok da makul geldi bana.

Aha en sevdiğim ve ilgilendiğim karakter ile ilgili bir konu açılmış. Forumdan @Densetsu no Samurai ile bu konuyu tartışırken şöyle bir açıklamada bulundu. Şeytan meyvelerinin uzaydan geldiğini düşündük bu sebeple yüksekte yer alan Mariejois'a da daha fazla meyve bulunduğuna kanaat getirdik. Bu sebeple kölelere meyveleri kapış yapabiliyorlar. Meyvelerin ağacının ya da doğdukları yerin uzayda olması onların evinin, sessiz , ışıksız , havasız bir ortam olduğunu düşündürttü. Ve bilin bakalım uzay özelliklerinin hepsini sağlayan hangi meyve var? Kara delik açabilen ? Beyaz Sakal'ı bir perde ile örttü çünkü ışığın olmadığı belirli bir alanda kara delik yaratabilmesi gerekiyordu.(Ace ile savaşında ışık mevcuttu ve toprağa dokunarak kasabayı yuttu BB) WB öldüğünde meyve dışarısındaki bu ortamı uzaydaki doğal ortamı olarak düşündü. Bundan dolayı Kara Deliğin içinde ortaya belirdi. Liberation kullanarak meyveyi yedi Karasakal. Bu düşünce çok da makul geldi bana.
Kara deliğin gücünü tam olarak biliyor musun ? Bütün Dünyayı içine çökertir ve muazzam bir yer çekimi yaratır. ışık bile içine hapsolur. Kara sakalın meyvesi Karanlık meyvesi.. Karanlık ve karadelik birbirinden çok farklı fizik kurallarıdır. Ayrıca Şeytan meyvelerinin deniz şeytanından cisimlenmiş hali olduğu ile ilgili bir sözü var shanksin.. senin teorine göre Suyun da meyve kullanıcılarına etki etmesi saçma dururdu.. Kısacası teorin komple tutarsız :S

Küçük bir hatırlatma.. Meyve kullanıcıları saldırılarına kendileri isim veriyor.

Kara deliğin gücünü tam olarak biliyor musun ? Bütün Dünyayı içine çökertir ve muazzam bir yer çekimi yaratır. ışık bile içine hapsolur. Kara sakalın meyvesi Karanlık meyvesi.. Karanlık ve karadelik birbirinden çok farklı fizik kurallarıdır. Ayrıca Şeytan meyvelerinin deniz şeytanından cisimlenmiş hali olduğu ile ilgili bir sözü var shanksin.. senin teorine göre Suyun da meyve kullanıcılarına etki etmesi saçma dururdu.. Kısacası teorin komple tutarsız :S
Kara deliğin gücü , OP evreninde bu kadar indirgenebilmiş , Enel'den 20 milyon volt yiyip ayağı kalkan Luffy tayfası gibi. Şeytan meyvelerinin deniz şeytanının cisimlenmiş hali olduğunu bana yollar mısın? Birde suyun meyve kullanıcılarına etki etmesi ile 2. meyveyi nasıl yediğinin alakasını çözemedim?

Kara deliğin gücü , OP evreninde bu kadar indirgenebilmiş , Enel'den 20 milyon volt yiyip ayağı kalkan Luffy tayfası gibi. Şeytan meyvelerinin deniz şeytanının cisimlenmiş hali olduğunu bana yollar mısın? Birde suyun meyve kullanıcılarına etki etmesi ile 2. meyveyi nasıl yediğinin alakasını çözemedim?
Öncelikle Luffy Enel'in doğal düşmanı. Lütfen Luffy'i paket lastiğine verilen bir elektirik ile mukayese etme çünkü o Lastiğin en doğal katıksız hali. Tam olarak manga sayfasını bulamadım kötü bir resim ama umarım tatmin olursun

Uzay tezin ile suyun bağdaşmadığını söylemeye çalıştım..
2. meyve ile ilgili kısım için bir önceki mesajımdan mı soruyorsun ?

Öncelikle Luffy Enel'in doğal düşmanı. Lütfen Luffy'i paket lastiğine verilen bir elektirik ile mukayese etme çünkü o Lastiğin en doğal katıksız hali. Tam olarak manga sayfasını bulamadım kötü bir resim ama umarım tatmin olursun

Uzay tezin ile suyun bağdaşmadığını söylemeye çalıştım..
2. meyve ile ilgili kısım için bir önceki mesajımdan mı soruyorsun ?
Anladım demek istediği. Önce Enel ile Luffy'i mukayese etmedim okumamışsın Luffy tayfası yazdım. Beyninden voltaj yiyen Robin ,Sanji , Zoro hepsi düzeldi. Yani buradaki ölçülen voltaj ile Op evrenindeki voltaj gücünün hasarları eşit değil. Buda senin bildiğin Kara delik ile OP evreninde kini eşit tutmaz.

2- Shanks ; bunu söylerken bir bilgi olarak değil söyleniş olarak bahsediyor ve meyvelerin , deniz şeytanları tarafından işlenmiş ,büyülenmiş olduğundan bahsediyor. Bu söylem doğru da olsa yanlış da olsa. Gökyüzü adasında da deniz var idi. Belki uzayda meyvelerin bulunduğu yerde de var? Bu bir yargısal kanıt olmuyor.

bir tek 'senin teorine göre Suyun da meyve kullanıcılarına etki etmesi saçma dururdu.. Kısacası teorin komple tutarsız :S ' şu cümleni anlamadım konu ile alakasını alıklığıma verip açıklar mısın biraz?

Anladım demek istediği. Önce Enel ile Luffy'i mukayese etmedim okumamışsın Luffy tayfası yazdım. Beyninden voltaj yiyen Robin ,Sanji , Zoro hepsi düzeldi. Yani buradaki ölçülen voltaj ile Op evrenindeki voltaj gücünün hasarları eşit değil. Buda senin bildiğin Kara delik ile OP evreninde kini eşit tutmaz.

2- Shanks ; bunu söylerken bir bilgi olarak değil söyleniş olarak bahsediyor ve meyvelerin , deniz şeytanları tarafından işlenmiş ,büyülenmiş olduğundan bahsediyor. Bu söylem doğru da olsa yanlış da olsa. Gökyüzü adasında da deniz var idi. Belki uzayda meyvelerin bulunduğu yerde de var? Bu bir yargısal kanıt olmuyor.

bir tek 'senin teorine göre Suyun da meyve kullanıcılarına etki etmesi saçma dururdu.. Kısacası teorin komple tutarsız :S ' şu cümleni anlamadım konu ile alakasını alıklığıma verip açıklar mısın biraz?
Öncelikle Teorin bana tutarsız geldiği için Teoriyi savunmayı bırakacaksın diye bir durum yok. Herkes kendi Teorisine inanarak sonuna kadar savunabilir. Bir Teori sunarken maalesef mantıklı gelen yanları olduğu gibi seriye oturmayan yönleri de olabilir. Doğruları asla bilemeyeceğimiz için adı Teoridir. Sonuna kadar Düşüncelerine saygı duyuyorum ama dediğim gibi Teorin benim düşüncemden çok One Piece de anlatılanlara göre tutarsız.

1 ) Öncelikle "Şeytan Meyvelerinin Uzaydan geldiği için Mariejois'a daha çok düştüğünü" söylemişsin. Fizik kuralları çerçevesinde yüksekliğin yüzeyle alakası yoktur yani bir yerin ne kadar yüksek olduğu değil ne kadar alan kapladığı önemlidir. Dolayısı ile Yüksek yerde bulunan Mariejois 10,000 metre kare ve deniz seviyesinde olan Küçük bahçe 10,000 metre kare ise Yüzeyleri aynı olduğundan dolayı uzaydan düşecek herhangi bir cismin bu 2 yerden birine düşme oranı eşittir.
2 ) "Bu sebeple kölelere meyveleri kapış yapabiliyorlar." Burada ne demek istediğini anlayamadım.
3 ) "Meyvelerin ağacının ya da doğdukları yerin uzayda olması onların evinin, sessiz , ışıksız , havasız bir ortam olduğunu düşündürttü.Ve bilin bakalım uzay özelliklerinin hepsini sağlayan hangi meyve var? Kara delik açabilen ? Beyaz Sakal'ı bir perde ile örttü çünkü ışığın olmadığı belirli bir alanda kara delik yaratabilmesi gerekiyordu.(Ace ile savaşında ışık mevcuttu ve toprağa dokunarak kasabayı yuttu BB) WB öldüğünde meyve dışarısındaki bu ortamı uzaydaki doğal ortamı olarak düşündü. Bundan dolayı Kara Deliğin içinde ortaya belirdi. Liberation kullanarak meyveyi yedi Karasakal. Bu düşünce çok da makul geldi bana."

Bütün Meyveleri tek bir Meyve ye göre değerlendirmişsin ve uzaya bağlamışsın burada. Öncelikle uzayda var olabileceklerini bile düşünecek olursak neden bu meyvelerin hepsi OP ye geliyor? ve nasıl geliyorlar? Uzayın yer çekimsiz soğuk karanlık bir yer olduğunu biliyoruz. Uzay boşluğunda milyar yıllarca sürüklenerek kaybolması muhtemel bu meyveler neden milyarda bir ihtimal ile Dünyaya düşüyorlar ? ve Meyve kullanıcısı ölüp meyve ağaca döndüğünde aynı şansla nasıl tekrardan bu yolculuğu yapıyor ?
4 ) Enelin voltajlarının zaten sıradan shandian insanlarına neler yaptığını biliyoruz ama her ne kadar zarar vermiş olsa da dediğin biraz da olsa doğru neden Tayfa ölmedi ? Voltajın çoğunun boşlukta yol alırken enerjinin dağılmış olması muhtemel olabilir. Ama bu soruyu soran mantığa bende soruyorum o zaman Nami Luffy'e yumrukla nasıl zarar verebiliyor ? .. :) her şeyi çok kafaya takmamak lazım. Belki de kendini ifade edemedin daha kapsamlı bir konu da düşüncelerini ayrıntılı açıklarsan tartışmaya devam edebiliriz.

Meyvelerin evrene gelişi ve işleyişi hakkında en ufak bir bilgimiz yok. Uzayda da doğsa yer kabuğunda da çıksa nasıl OP dünyasına geldiğini bilemiyoruz. Cümleleri kısa kısa tuttum ki büyük bir teorinin işleyişi niteliğindeler. Bu yüzden isteğim aktarılamamış. Bununla ilgili kafamdaki teoriyi hazırlarım ki resmin bütününü görmen açısından.Elbette bundan dolayı konuşmamızın tıkanması benim hatam. Ama son sorduğum soru dışında her şeyi tekrar cevaplamışsın.(senin teorine göre Suyun da meyve kullanıcılarına etki etmesi saçma dururdu.. Kısacası teorin komple tutarsız :S ) Meyvelerin uzaydan gelmesi fizik olarak yüzey alanı ile ilgilidir. Ama ben kutsal toprakların uzay alanına yakınlığından bahsettim. Doffy'nin kutsal hazine dediği şeyin bu ağaç olduğuna inandığım için. Son olarak , Nami'nin Luffy'ye yumruk ile hasar vermesi gibi sahneler tamamen fun amaçlıdır. Enel'in voltajı ile bizimkilerin ayağı kalkması bambaşka şeylerdir. Bu cevabın çok kaçamak olmuş. @Caesar

Teach meyve ruhlarını karanlığına hapsediyor, bu şekilde kullanıyor. Teknik olarak meyve yemiyor yani. Anormal bi beden yapısı olduğu için de bu kadar aşırı gücü vücudu kaldırabiliyor. Newgate'in meyvesini alırken kara bir çarşafın altına girerek tam olarak karanlığa dönüştü. Bu forma geçmeden meyve gücü çekemiyor. Bunun bile ilk başta kesinliği yoktu. Denedi ve başardı.

Bunlar benim düşüncelerimdir. Resmi bilgiler değildir.
Çok mantıklıymış karanlığa hapsetme olayı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık