Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Teach Teorileri

Bu konu altında şimdiye kadar yapılmış Teach'in nasıl iki meyveyi aynı anda kullanabildiğine dair olan teorileri ve kendi teorimi paylaşacağım. Ayrıca diğer teorilerin benim için neden "geçersiz" olduğunu da açıklayacağım.

1. Kerberos Teorisi

Teori: Muhtemelen bu teoriyi duymayan kimse kalmamıştır. Bu teoriye göre Teach, Mitolojik Zoan türü bir Şeytan Meyvesi olan Kerberos Meyvesi yemiştir ve bu sayede üç başlı bir köpeğe dönüşebilmektedir. Üç tane başı olduğu için de, üç farklı meyve yiyebilir. Ayrıca Karasakal Korsanları'nın simgesi bu üç başı sembolize eder.

Geçersiz Olma Sebebi: Kerberos Meyvesi seride görebileceğimiz türden bir meyve, ancak meyve gücü her ne kadar üç tane kafa veriyor olsa da, bir tane beden var. Bu yüzden ikinci bir meyve yiyememe kuralı geçerliliğini korumuş oluyor. Bu teorinin doğru olduğunu kabul edersek, Sekiz Başlı Yılan Meyvesi'ni yemiş olan Orochi'nin yedi tane farklı meyve daha yiyebileceğini kabul etmek gerekir.

2. Üçüzler Teorisi

Teori: Bu teoriye göre, Teach'in iki kardeşi daha var. Teach, Karanlık Meyvesi'ni yedikten sonra kardeşlerini karanlığın gücünü kullanarak içine alıyor ve kimseye göstermeden orada saklıyor. Newgate savaşta öldüğünde, onun üzerine siyah bir çarşaf örterek kimselere göstermeden kardeşlerinden birine Sarsıntı Meyvesi'ni yediriyor. Bunu da yanına Sarsıntı Meyvesi'nin ruhunun gireceği bir meyve alarak yapıyor. Sonrasında bir elinde karanlık, diğer elinde sarsıntı gücü tutarken kendisini görüyoruz. Burada aslında ellerden biri Teach'e değil, kardeşine ait. Luffy ve Zoro, Alay Şehir'de Teach ile karşılaştığında onun birden fazla kişi olduklarını ima etmeleri, Gözlem Hakisi sayesinde bunu sezmeleri ile mümkün olmuştur. İmpel Down'da Teach'in Luffy'ye hakisinin gelişmiş olmasını söylemesinin sebebi de budur. Zira ikisi daha önce hiç dövüşmedikleri için Silahlanma Hakisi'nin gelişmiş olduğunu anlayamaz. Kardeşler Teorisi, Karasakal Korsanları'nın bayrağındaki üç kurukafanın ve Teach'in üzerinde taşıdığı üç tabancanın da bir anlam kazanmasını sağlar.

Geçersiz Olma Sebepleri: Aslında uzaktan bakınca gayet makul bir teori gibi duruyor, fakat bunun da eksik yönleri var. Teach'in saf olarak ne kadar güçlü olduğunu biliyoruz. Kardeşlerini içinde saklayarak iki kişilik büyük bir güçten feragat etmiş oluyor. Zira ortada saklaması gereken bir gerçek yok. Yani kardeşlerini başkalarının bilmesi, kendisi açısından herhangi bir sorun çıkarmaz. Ayrıca gördüğümüz kadarıyla karanlık boyutu son derece sıkıntılı bir bölge. Karanlığın içine giren şeyler darmadağın oluyor ve karanlığa çekilen insanlar kafayı yemiş olarak dışarı çıkıyor. Ayrıca Gözlem Hakisi sayesinde Teach'in bu durumu uzun süre bir sır olarak kalamaz. Luffy ve Zoro'nun o dandik Gözlem Hakileri ile hissettiği şeyi uzman kullanıcılar anında tespit edebilir. Ki böyle bir durum olsaydı da, savaşta çok kolay anlaşılırdı.

3. Karanlık Meyvesi Teorisi

Teori: Bu teoriye göre Teach'in ikinci bir meyve sahibi olması tamamen Karanlık Meyvesi sayesinde mümkün olmuştur. Teach'in en başından beridir bu meyveyi istemesinin sebebi de budur. Teach her ne kadar bu meyveyi kitapta görmüş olsa da, meyvenin eski kullanıcıları böyle bir şeyi hiç denememişler. Bu yüzden Marineford'daki meyve alma işlemi esnasında Shiliew olası bir başarısızlıktan söz etmiştir. Yani Teach bile bunu yapıp yapamayacağından tam olarak emin değildi. Bu durum aynı zamanda Karanlık Meyvesi'nin diğer Şeytan Meyvesi güçlerini nasıl iptal ettiğini de açıklıyor. Teach'in anlattığına göre karanlık gücü her şeyi içine çekebilmektedir, bu her şeye Şeytan Meyvesi ruhları da dahil. Yaşayan birinin kendi ruhu ile Şeytan Meyvesi'nin ruhu birbirine bağlı olduğundan Teach sadece dokunduğu sürece Şeytan Meyvesi ruhunu kullanıcıdan ayırabiliyor, temas kesildiğinde ruh tekrardan sahibine dönüyor. Bu geçici çekiş nedeniyle meyve kullanıcısı gerçekten de hiç Şeytan Meyvesi yememiş gibi oluyor. Ölüm durumunda ise Şeytan Meyvesi ruhunun ait olduğu bedenden ayrılarak başka bir meyvenin içine girdiğini biliyoruz, işte Karanlık Meyvesi tam olarak bu kısımda gücünü gösteriyor. Meyveye girmek üzere yolculuğa çıkmış Şeytan Meyvesi ruhunu yakalıyor ve karanlığın içine hapsediyor. Böylece Teach, birden fazla meyve yiyememe kuralını bozmadan aynı anda birden fazla Şeytan Meyvesi gücüne sahip olabiliyor. Dahası bu yöntemle Teach istediği kadar meyve gücünü çalabilir ve bunları istediği kişilere de aktarabilir.

Son teori Smoker'a aittir, onun geçersiz olma sebeplerini de siz yazın.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim ve herkesin aklında ki sorun bu. Bence (Yüzlükleri veya Farklı bedene sahip olması üç başlı. Cerberus ile ilgili olur.) Neticede benim aklıma. ( D. soyunun bu tür bir genetik özlliği var olabilir diye bir şey geldi sizce mantıklı mı? bilmem ama eğer böyle birşey olma ihtimali hep aklıma yatmıştır.) kelimeleri birbine karıştımışımdır hatam varsa afola

Son düzenleme:
TEORİ 1- (D. soyundan gelen kişiler şeytanlara hükmeden bir özelliğe sahip ve şeytan meyvesin deki şeytanlara söz geçirip onları kontrolu haline alabilmesi ve bendendeki ruhun onlardan daha üstün bir özelliğe sahip olması.) 2-(Yüzlüklerin mantığı bir yerde davul adasında öğrenmiş diye okumuştum bu sitede ve çok ilgimi çeken bir durum yüzlük evet bu yüzlük çok mantıklı geldi çünkü: (Eskiden Süleyman'ın yüzlüğü aklıma çağdaştırıyor tüm şeytanları ve cinlileri hatta devleri, hayvanlara hükmeden yüzlüğün vesilesi gücü ve kudreti geliyor eğer.) E. Oda böyle birşey düşünür ise bence hiç şaşırtmaz beni bir nevi aklıma. Yüzlüklrin Efendisi'ni andırmıyor değil sizce de mantıklı değil mi? yanlışım vasa afola.

Son düzenleme:
Teach meyve ruhlarını karanlığına hapsediyor, bu şekilde kullanıyor. Teknik olarak meyve yemiyor yani. Anormal bi beden yapısı olduğu için de bu kadar aşırı gücü vücudu kaldırabiliyor. Newgate'in meyvesini alırken kara bir çarşafın altına girerek tam olarak karanlığa dönüştü. Bu forma geçmeden meyve gücü çekemiyor. Bunun bile ilk başta kesinliği yoktu. Denedi ve başardı.

Bunlar benim düşüncelerimdir. Resmi bilgiler değildir.

Teach meyve ruhlarını karanlığına hapsediyor, bu şekilde kullanıyor. Teknik olarak meyve yemiyor yani. Anormal bi beden yapısı olduğu için de bu kadar aşırı gücü vücudu kaldırabiliyor. Newgate'in meyvesini alırken kara bir çarşafın altına girerek tam olarak karanlığa dönüştü. Bu forma geçmeden meyve gücü çekemiyor. Bunun bile ilk başta kesinliği yoktu. Denedi ve başardı.

Yani Teach dilediği kadar meyve yiyebilir diyorsun eğer öyle ise bu adam koleksiyon yapıyor olabilir çünkü meyve kullanıcılarını avlıyorlardı yanlış hatırlamıyorsam. Ben bunu tayfasını güçlendirmek için yaptığını düşünmüştüm ama hepsini kendine alıyorsa o meyvelerden ortaya çok absürd bir güç çıkacak sonunda, hatta tövbe haşa tanrı gibi bir şey olacak 10 - 15 meyve gücü ile eğer durum buysa :eek:

O zaman sugar gibi kendinden geçerse gura gura nın ruhu serbest kalır ve başka bir yerde meyve olarak belirir dimi

Yani Teach dilediği kadar meyve yiyebilir diyorsun eğer öyle ise bu adam koleksiyon yapıyor olabilir çünkü meyve kullanıcılarını avlıyorlardı yanlış hatırlamıyorsam. Ben bunu tayfasını güçlendirmek için yaptığını düşünmüştüm ama hepsini kendine alıyorsa o meyvelerden ortaya çok absürd bir güç çıkacak sonunda, hatta tövbe haşa tanrı gibi bir şey olacak 10 - 15 meyve gücü ile eğer durum buysa :eek:
Hepsini alacak kadar bedensel gücü yoktur. Seçici davranıyordur.

O kadar da değil. Belli bir sınırı vardır muhakkak.

Teach Yami Yami no mi'yi Beyaz Sakal korsanlarına katıldıktan sonra yedi ve tayfadan ayrıldı. Ace de tayfadan birini öldürdüğü için hemen Teach in peşine düştü.. Yani Teach meyveyi yer yemez Beyaz Sakal korsanlarından ayrıldı. meyveyi yeme zamanını tam bilemesek de bunun yakın bir geçmişte olduğu konusunda hem fikir olmamız lazım. Shanks'in yüzünde ki o yara çok eskiden berri var. Büyük ihtimal ile Shanks in Rogerın Willini yerine gitirecek bir D. ararken muhtemelen Luffy den önce Teach le karşılaştı ama Teach bir sebepten ötürü Shank's e ihanet etti (Belki de dünyaya adını duyurmak için Shanks'i öldürmeye çalışmış bile olabilir veya Beyaz sakallara katılmak için onu kullanmış olabilir. Düşmanımın düşmanı dostumdur mantığı ile) dolayısı ile anlatmaya çalıştığım şey Shanks'in bu yara izini çok eskiden Luffy ile tanışmasından bile önce almış olması yani Teach Cerberus Zoanını önceden yemiş olsa idi Yami Yami no mi'yi yiyemezdi. Ama Yami Yami No mi yedikten sonra gördüğümüz kadarı ile nasıl yaptığı gizem olarak kalsa da en az 1 meyveye daha hükmedebildiği görünmekte. Bunu nasıl yaptığı konusunda ise Takılar ile ilgili olduğunu düşünmek mantıklı gelse bile Yami yami'nin şeytan meyvelerini direk kendine çektiğini biliyoruz. Büyük ihtimal ile WB öldüğünde o pelerinin içini karanlığı ile doldurarak meyvenin ruhunun kaçmasını engelleyerek karanlığına hapsetmiş olabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık