Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Teach Teorileri

Slime Datta Ken diye bi İsekai animesi var baş karakter öldükten sonra balçık olarak doğuyor özümsediği canlının özelliklerini kullanabiliyor canlı içinde yaşamaya devam ediyordu Karasakalda buna benzer birşey kullanıyor olabilir.Smokerin teorisini destekliyor
1:55-2:15 arası

Son düzenleme:
3. Teori belki de teori olarak bile görülmeyecek kadar bariz bir durum bence. Kalp yemeler, üç vücutlu olmalar vs. One Piece evreninde yer yok bu tarz imgelere. İnsanlar kendilerini kasa kasa "Oha yoksa üç tane ruhu mu var?" tarzında komplike fikirler atıyor ortaya. Sonradan her shounen gibi hayal kırıklığı yaratıyor. 2. Meyve yemenin tek yolu Yami Yami'dir. Teach'in bu meyve'ye "hayatını" adaması da böylelikle mantıklı oluyor. Zira birden fazla meyve yenmesine olanak sağlıyorsa, yoluna baş koyarım ben o meyvenin.

3. Teori belki de teori olarak bile görülmeyecek kadar bariz bir durum bence. Kalp yemeler, üç vücutlu olmalar vs. One Piece evreninde yer yok bu tarz imgelere. İnsanlar kendilerini kasa kasa "Oha yoksa üç tane ruhu mu var?" tarzında komplike fikirler atıyor ortaya. Sonradan her shounen gibi hayal kırıklığı yaratıyor. 2. Meyve yemenin tek yolu Yami Yami'dir. Teach'in bu meyve'ye "hayatını" adaması da böylelikle mantıklı oluyor. Zira birden fazla meyve yenmesine olanak sağlıyorsa, yoluna baş koyarım ben o meyvenin.
Bence de. Sonuçta Teach'in kendisi Karanlık Meyvesini en kolay Beyazsakalın tayfasında bulurum diye katıldığını söylemişti. Üstelik tayfaya henüz çocukken katılıyor ve tayfada 20 seneden fazla kalıyor sırf bir meyve için.

Teach, Karanlık Meyvesi'ni yerken bu durumun kesinliğinden emin değildi. Yani sadece bir ihtimale bütün hayatını adamış. Meyveyi ansiklopediden görmüş olsa da, meyvenin tanıtım sayfasında başka meyve güçlerini alabileceği yazmıyor. Şayet yazıyor olsaydı; Shiryu başarısızlık ihtimalinden bahsetmez ve Beş Kadim bu durumu şaşırtıcı bulmazdı. Yahut bahsettiğim ansiklopediyi okumuş herkes, bunun Karanlık Meyvesi özelinde normal bir durum olduğunu anlardı.

Karanlık meyvesi sayesinde olabilir. Geçersiz kılacak bir şey aklımda yok.

Ancak mangada Teach'in vücut yapısına da vurgu yapıldı. Bu yüzden ikinci meyveyi yemesinde tek bir etmen olduğunu düşünmüyorum.

Karanlık meyvesi sayesinde olabilir. Geçersiz kılacak bir şey aklımda yok.

Ancak mangada Teach'in vücut yapısına da vurgu yapıldı. Bu yüzden ikinci meyveyi yemesinde tek bir etmen olduğunu düşünmüyorum.
Teach hiç uyumayan bir adam. Haliyle Marco, onun normal biri olmadığının farkında, onu iki meyveli görünce de bu yorumu yapmış gibi geliyor.

Merak ettiğim acaba şeytan meyvesi ruhları gibi insan ruhlarını da karanlığın içine hapsedip hapsedemeyeceği.
Şeytan meyvesi yemiş bir kişiyi karanlığın içine alırsa meyveyi kullanıcıyı öldürmeden ayırabilir mi?
Ya da karanlığın içinde ölen birinin ruhunu hapsedebilir mi? O ruhu başka bir bedene aktarabilir mi? Brook'un ruhunu çıkartması güzel bir örnek buna.Karanlık meyvesi belki buna da izin veriyor olabilir.

3.Teori yüzde 100.Karadelik adamın gücü işte ne varsa içine çekiyor ve o çekimden hiç bir şey kurtulamıyor ışık bile karadeliğin gücünden kaçamıyor.Dolayısıyla meyve ruhlarını da meyve kullanıcısı öldükten hemen sonra içine çekebiliyor ve kaçmalarına izin vermiyor Newgate'in meyve gücünü bu şekilde aldı büyük ihtimalle bunun bir sınırı olduğunu da düşünmüyorum yani ölmek üzere olan her vatandaşın gücünü alabilir.Bu adam karadelik normal şartlarda bu adamın KK olması gerek bu hikayenin sonunda ama esas oğlan Luffy işte.Son savaşta Teach'le olur.

3. Teori ile ilgili şöyle bir sorum olcak, karanlıkta tuttuğu meyvenin gücünü nasıl kullanabiliyor karasakal? Meyve ruhunu kullanabilmesi için sanki ruhuna bağlanması gerekiyor gibi geliyor bana. Ruhu karanlığa hapsedebilir ama meyvenin vücudunda değişikler yapabilmesi için ruhunu özümsemesi gerekli gibi bence. (bu konuda seride hiçbir açıklama yapılmadı tamamen kişisel çıkarım) sanki meyvenin ruhunu da kendi bedeninde saklıyor gibi. Normalde 1den fazla şeytan meyvesi yendiğinde iki şeytanın ruhu birbiriyle savaşıyor ve insan bedeni buna dayanamadığı için parçalanıyor diye söylendi. Ancak karanlık meyvesi en güçlü meyve olduğu için ve özelliği de birşeyleri kendi karanlıpına çekmek oşduğu için konak olarak kaldığı insan vücudu a zarar vermeden karanlığına çelerek diğer şeytanın da ruhuna baskın gelebiliyordur. Yani aslında çoğu kısım aynı ama sadece ruh karanlılta değil de teachin bedeninde gibi geliyor bana. Geri kalan kısımlara katılıyorum. @Smoker

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık