Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Tayfanın Yeni Üyesi Momonosuke

Teoriyi nasıl buldunuz? Sizce tutar ve Momo tayfaya gelir mi?

• Kullanılan toplam oy
    73
Bana kalsa kim miço olursa olsun ama momo çok itici çok korkak tamam daha çocuk olabilir ama tama ondan daha cesur onuda en azindan tama kadar cesur cizseydi Oda bi sempatikliği olsaydi keşke senin verdiğin örneklerle momo %100 gelir diyebiliriz ama küçük ama sapik üstüne korkak olması yüzünden tayfaya gelmesini istemiyorum kabullenemiyorum heralde ??
Ya işte bu işler kişisel görüşlere göre şekillenmiyor. :S Usopp Nami falan da korkak.

Bir çocuk olarak Wano'ya hükmetmesi, koca koca samuraylara emir vermesi, strateji kurması ülkenin ekonomisiyle ilgilenmesi, vergi toplaması falan mı daha makul?
Makul başka bir şey kendi başının çaresine bakabilirlik başka bir şey. O şeyleri bir danışman ya da eğitmen yardımıyla halledecektir. Ancak savaşta ayak bağı olur.

Oda: Momo şafağa kılavuzluk edecek kişi.

Kf: Yok yav ayak bağı olur ne işe yarayacak....

Oda: Dressrosa Arkı, Marineford'u gölgede bıracak

Punk Hazard Sonrası Oda: Serinin 5 yılı var.

Oda: Whole Cake Island'ın Sanji'nin parladığı ark olacak.

örnekler çoğaltılabilir.

Oda Sanki lafının adamı birisiymiş gibi artislik yapmışsın. Kaldı ki ben Momo raftele şahitlik edemez, Luffyler ile gidemez demiyorum bunun için tayfa üyesi olması gerekmiyor. Ancak önümüzde bu evrenin görüp görebileceği en büyük savaş var. Şu noktada Momo'nun bizim gemiye gelmesi saçma olur. Tehditler elemine edilir de, Raftel macerası başlarsa neden olmasın ama bu tayfa üyesi olur demek değil.

Kaldı ki kılavuzluk edeceği şafak Wano'nun şafağı mı ? Hata Luffyler öldükten sonraki dünya birliğinin şafağı mı ? Hiç bir şey bilmiyoruz. Tek şafak raftel değil yani.

Kaldı ki, önümüzde yolculuk yok, savaş var , henüz bir şafak yok. Savaş biter sonra kılavuzluk edecekse eder bu gene tayfa üyesi olmasını gerektirmez ve de savaşta ayak bağı olacağı gerçeğini de değiştirmez.

Hiç işte üfürükkten teyyarre,dam üstünde saksağan kıvamında konuşup sonra da artislik yapıyorlar.

Oda: Dressrosa Arkı, Marineford'u gölgede bıracak

Punk Hazard Sonrası Oda: Serinin 5 yılı var.

Oda: Whole Cake Island'ın Sanji'nin parladığı ark olacak.

örnekler çoğaltılabilir.
Bunlar ayrı şeyler. Bunlar sadece Japon ergenler heyecanlansın daha fazla abansın diye reklam amaçlı aöylenen şeyler. Benim verdiğim ise direkt seri içinden verilen bir örnek. Bu şekilde yaklaşırsak o zaman seri içinden verilen hiçbir örneğe hiçbir göndermeye güvenmeyelim. Bana bu çok doğru yaklaşım gibi gelmedi. Söylediğin iki şeyin alanı farklı.

Oda Sanki lafının adamı birisiymiş gibi artislik yapmışsın.
Yok neden artislik yapayım? :D Öyle göründüyse affola : )

Kabul edelim ki seri içi göndermeler bir yere bağlanıyor genelde.

savaşta ayak bağı olacağı gerçeğini de değiştirmez.
Yahu veledin güçlü bir meyvesi var. Usopp, Nami falan çok mu güçlü sanki :D. Ha bu kişi daha çocuk isterse tanrı tanrı no mi yesin kullanamaz diyebilirsin de burası One Piece :D. Daha Luffy tek yediği adamla berabere kaldı pek şaapmamak gerek.

Kaldı ki ben Momo raftele şahitlik edemez, Luffyler ile gidemez demiyorum bunun için tayfa üyesi olması gerekmiyor. Ancak önümüzde bu evrenin görüp görebileceği en büyük savaş var. Şu noktada Momo'nun bizim gemiye gelmesi saçma olur. Tehditler elemine edilir de, Raftel macerası başlarsa neden olmasın ama bu tayfa üyesi olur demek değil.

Kaldı ki kılavuzluk edeceği şafak Wano'nun şafağı mı ? Hata Luffyler öldükten sonraki dünya birliğinin şafağı mı ? Hiç bir şey bilmiyoruz. Tek şafak raftel değil yani.
Valla kast edilen Wano'nun şafağıysa pek anlamlı olmayabilir. Ama sanmıyorum.

Neden eşlik etse de tayfa üyesi olsun ki kısmına da bir şey demiyorum. Konuda bunun sebeplerini pek çok farklı açıdan ele alıp gerekçelendirdim zira. Katılmayabilirsin ama söylebileceğim her şeyi söyledim zaten konuda :D

Bu şekilde yaklaşırsak o zaman seri içinden verilen hiçbir örneğe hiçbir göndermeye güvenmeyelim. Bana bu çok doğru yaklaşım gibi gelmedi. Söylediğin iki şeyin alanı farklı.
Tıpkı benim bahsettiğim savaş ile şafak mevzusunun farkı gibi. kaldı ki hiç birine güvenmeyelim demiyorum ancak sırf bu lafa sığınarak birini aşağılayamazsın.

Kabul edelim ki seri içi göndermeler bir yere bağlanıyor genelde.
Kabul edelim ki bu bağlamalar her zaman umulduğu gibi olmuyor.

Öyle göründüyse affola : )
Affoldu. Eyv.

burası One Piece :D. Daha Luffy tek yediği adamla berabere kaldı pek şaapmamak gerek.
İşte tam bu bakış açısı senin teorini ve Momo'nun tayfa olma durumunu da kapsıyor :D

Neden eşlik etse de tayfa üyesi olsun ki kısmına da bir şey demiyorum. Konuda bunun sebeplerini pek çok farklı açıdan ele alıp gerekçelendirdim zira. Katılmayabilirsin ama söylebileceğim her şeyi söyledim zaten konuda :D
Eyv.

Tıpkı benim bahsettiğim savaş ile şafak mevzusunun farkı gibi. kaldı ki hiç birine güvenmeyelim demiyorum ancak sırf bu lafa sığınarak birini aşağılayamazsın.
Herhangibir şeyi aşağıladığım yok. Esasında en başında ayak bağı olur sadece dedikten sonra "şafak olma işlevi başka şekilde kullanılır" deseydin eğer böyle bir şey söylemezdim. Ama direkt böyle bir söylemde bulununca bu sözü görmezden geliyormuşsun gibi anlaşıldı.

İşte tam bu bakış açısı senin teorini ve Momo'nun tayfa olma durumunu da kapsıyor
Ama şöyle diyim bu o kadar da absürt değil. İlla aşırı güçlü olmasına gerek yok. En azından weak trio kadar olsun yeter ki zaten şeytan meyvesi sen güçsüz olsan da seni aniden güçlendirebilecek bir yapıya sahip.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık